Şimdi Ara

Citroen c4 almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Bir yıldan uzun süredir 2006 model dizel otomatik mondeo kullanıyorum. Aslında arabamdan çok memnunum ama 2.0 motorun vergisi ve yakıt belimi büküyor açıkçası. Şimdi bir önceki kasa (2008-2009) dizel otomatik Citroen c4 düşünüyorum. İnternette c4 le ilgili yorumlar kafa karıştırıcı. Ya çok seviliyor ya da nefret ediliyor. Mondeodan c4 e geçişte çok sıkıntı yaşar mıyım? (özellikle otomatik vites ve iç mekan genişliği konusunda çünkü 4 kişilik bir aileyiz ve araç koltuğu kullanıyoruz) 30.000 tl civarı başka hangi aracı öneririsiniz? Benim diğer alternatiflerim tabi yine otomatik ama benzinli mazda 3, ford fiesta veya yeni kasa honda city. Teşekkürler.

• c4 alacaksanız sxpk full olanı alın. lpg uyumu iyi. donanım süper. içi geniş. Bence alınabilir.
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Daha çok dizel düşünüyorum aslında. Dediğiniz gibi sx pk donanımı önceliğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: composmentis

Cevabınız için teşekkür ederim. Daha çok dizel düşünüyorum aslında. Dediğiniz gibi sx pk donanımı önceliğim.

Dizelle lpg aynı yakar hocam. Dizel az km bulamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Gerçekten de düşük kilometreli dizel yok diyebilirim ama benzinli c4 lerde farklı bir şanzıman kullanıldığını duydum. Daha sorunlu olduğundan bahsediliyordu.
  • quote:

quote:

quote:

Gerçekten de düşük kilometreli dizel yok diyebilirim ama benzinli c4 lerde farklı bir şanzıman kullanıldığını duydum. Daha sorunlu olduğundan bahsediliyordu.

VAlla o konuda bilgim yok. Yalnız şöyle bişey duymuştum. Dizeller 6 ileri benzinliler 4 ileri diye duydum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

VAlla o konuda bilgim yok. Yalnız şöyle bişey duymuştum. Dizeller 6 ileri benzinliler 4 ileri diye duydum.

Alıntıları Göster
    aynı anda aynı tarzda bir konu açmışız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanozboz

aynı anda aynı tarzda bir konu açmışız :)

Hay Allah. Gerçekten de
  • Yeni kasa citroen c3 ve eski kasa c3 var ailede biri ehdi digeri hdi...... inanin bu kadar az yakan dizel motor cok az dir .....multijet felan hikaye astra corsa crdi de vardi hyundai de ....citroen hdi ler baska bisey cok gezmek ve yakit parasini dusunmeyim diyorsaniz kesinlikle c4 dizel alabilirsiniz .......5 kurus masraf etmeden yillardir kullaniyorum eski kasa olani yakmiyor resmen kokluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeRaT_chevy

Yeni kasa citroen c3 ve eski kasa c3 var ailede biri ehdi digeri hdi...... inanin bu kadar az yakan dizel motor cok az dir .....multijet felan hikaye astra corsa crdi de vardi hyundai de ....citroen hdi ler baska bisey cok gezmek ve yakit parasini dusunmeyim diyorsaniz kesinlikle c4 dizel alabilirsiniz .......5 kurus masraf etmeden yillardir kullaniyorum eski kasa olani yakmiyor resmen kokluyor

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında takas düşündüğüm bir c4 var. Emin olmadığım için bekletiyordum. Yalnız 190bin km. Yakın zamanda motor veya turbosunda sıkıntı çıkar mı emin olamıyorum.
  • Bende 2012 dizel otom c4 var cok memnunun almisken en iyisini al benimki 110 beygirlik bastinmi gaza ucuyor ici falanda ferah tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: faydeemusic

Bende 2012 dizel otom c4 var cok memnunun almisken en iyisini al benimki 110 beygirlik bastinmi gaza ucuyor ici falanda ferah tavsiye ederim
    mondeonuz satılıksa,arç hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faydeemusic

Bende 2012 dizel otom c4 var cok memnunun almisken en iyisini al benimki 110 beygirlik bastinmi gaza ucuyor ici falanda ferah tavsiye ederim

Tavsiyeniz için teşekkürler. Yeni kasa benim de hoşuma gidiyor ama malesef şu anda ona gücüm yetmiyor. İlerde kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

mondeonuz satılıksa,arç hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.

Tabi ki. 2006 titanyum modeli. Aracın 3. sahibiyim. 212bin de. Esp ve sunroof hariç full diyebilirim. Sağ ön çamurluk orjinaliyle değişmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeRaT_chevy

Yeni kasa citroen c3 ve eski kasa c3 var ailede biri ehdi digeri hdi...... inanin bu kadar az yakan dizel motor cok az dir .....multijet felan hikaye astra corsa crdi de vardi hyundai de ....citroen hdi ler baska bisey cok gezmek ve yakit parasini dusunmeyim diyorsaniz kesinlikle c4 dizel alabilirsiniz .......5 kurus masraf etmeden yillardir kullaniyorum eski kasa olani yakmiyor resmen kokluyor

hocam dizel manuellerin debriyajı sertmi acaba,c3 lerin fiyatı iyi gibi hatta benzinlileri daha pahalı sanki
  • Hayirlisi olsun hocam en yakin zamanda almaniz dilegiyle
    Bu mesaja eklenen görseller:

Citroen c4 almalı mıyım?
  • 2008 model dizel 5 ay kadar önce bende aldım araba konusunda öncelikle hislerimle ve aracın özelliğine göre hareket ederim tavsiyem sxpk tabiki galeri olayına girme sahibinden bulmaya çalış bakımları serviste yapılmışsa kayıt altındadır zaten yüksek km olayına ben çok takılmıyorum 180 binde aldım ben aracı . Sende sattığın aracı alacak kişinin psikolojini düşün 200 bşn devirmişsin mesala. bir kaç eksikliği vardı hallettim bakımlıydı şu ana kadar hiç sıkıntım olmadı çok şükür.sonuç olarak Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokan

2008 model dizel 5 ay kadar önce bende aldım araba konusunda öncelikle hislerimle ve aracın özelliğine göre hareket ederim tavsiyem sxpk tabiki galeri olayına girme sahibinden bulmaya çalış bakımları serviste yapılmışsa kayıt altındadır zaten yüksek km olayına ben çok takılmıyorum 180 binde aldım ben aracı . Sende sattığın aracı alacak kişinin psikolojini düşün 200 bşn devirmişsin mesala. bir kaç eksikliği vardı hallettim bakımlıydı şu ana kadar hiç sıkıntım olmadı çok şükür.sonuç olarak Tavsiye ederim.
    Babamda 2008 C4 benzinli otomatik SXPK var, bende ise 2014 Leon vardı. Iki aracı da sürdüm karşlaştırma yapayım:
    1-Yol tutuşu ve verdiği güven güzel, yüksek hızlarda bile gayet stabil.
    2-İç hacim ve bagaj çok yeterli, hatta Leondan biraz daha büyük geliyor bana.(5 kişilik aileyiz)
    3-Konforu gayet iyi, aracı aldıktan sonra 1200kmlik kesintisiz uzun yola çıktık, araç beni hiç yormadı(1000km sini ben kullandım)
    4-Ses yalıtımı gayet başarılı, motor ısındıktan sonra daha da sessizleşiyor. (Leon'un yalıtımına göre nerdeyse aynılar diyebilirim)
    5-En ufak bir trim sesi yok.
    6-Cam kumandaları ve ön konsolun kendisi aynı malzeme ile kaplı, soyulmaya çok müsait, bu yüzden kullanırken biraz dikkatli olmak gerekiyor. Soyulur ise de sorun yok, birebir uyumlu kaplamalar 90 lira civarı satılıyor ve orjinalden çok daha dayanıklılar.

Sonuç olarak kendi deneyimlerime göre kesinlikle tavsiye ederim bu aracı

• quote:

Orijinalden alıntı: camokan

2008 model dizel 5 ay kadar önce bende aldım araba konusunda öncelikle hislerimle ve aracın özelliğine göre hareket ederim tavsiyem sxpk tabiki galeri olayına girme sahibinden bulmaya çalış bakımları serviste yapılmışsa kayıt altındadır zaten yüksek km olayına ben çok takılmıyorum 180 binde aldım ben aracı . Sende sattığın aracı alacak kişinin psikolojini düşün 200 bşn devirmişsin mesala. bir kaç eksikliği vardı hallettim bakımlıydı şu ana kadar hiç sıkıntım olmadı çok şükür.sonuç olarak Tavsiye ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Karar vermemde erkili olacak. Benden mümkün mertebe galeriden uzak duruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knowledqe

Babamda 2008 C4 benzinli otomatik SXPK var, bende ise 2014 Leon vardı. Iki aracı da sürdüm karşlaştırma yapayım:
    1-Yol tutuşu ve verdiği güven güzel, yüksek hızlarda bile gayet stabil.
    2-İç hacim ve bagaj çok yeterli, hatta Leondan biraz daha büyük geliyor bana.(5 kişilik aileyiz)
    3-Konforu gayet iyi, aracı aldıktan sonra 1200kmlik kesintisiz uzun yola çıktık, araç beni hiç yormadı(1000km sini ben kullandım)
    4-Ses yalıtımı gayet başarılı, motor ısındıktan sonra daha da sessizleşiyor. (Leon'un yalıtımına göre nerdeyse aynılar diyebilirim)
    5-En ufak bir trim sesi yok.
    6-Cam kumandaları ve ön konsolun kendisi aynı malzeme ile kaplı, soyulmaya çok müsait, bu yüzden kullanırken biraz dikkatli olmak gerekiyor. Soyulur ise de sorun yok, birebir uyumlu kaplamalar 90 lira civarı satılıyor ve orjinalden çok daha dayanıklılar.

Sonuç olarak kendi deneyimlerime göre kesinlikle tavsiye ederim bu aracı

Böyle ayrıntılı bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Karar vermemde büyük yardımı olacak. %90 ihtimalle c4 alıyorum. Takas yapabileceğim tek araç var şu anda;o da sx donanımı malesef.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.