Şimdi Ara

Çırağın ustadan ricası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanmakta olduğum d7100 'e 18-105 kit lensimin üzerine aldığım 50mm f1.8 den sonra 50mm in verdiğini 18-105 de bulamayınca kendimce aralığının benim için uygun olduğunu düşündüğüm nikon 17-55 2.8 i bir arkadaşımdan alıp deneyince ; arayışa başladım ve ihtimaller doğmaya başladı 1.sigma 17-50 ,2.tamron 17-50,3.sigma 17-70 yada dişini sık biraz daha bekle ve nikon 17-55.O kadar bu konuda araştırdım ki kazdıkça daha derinlere iniliyor.Kusuruma bakmayın belki bu soruları daha öncede duydunuz ama iş tercihe geldiğinde sarpa sardım.Kısacası bana bu aralıktaki lensleri denemiş olan tecrube sahibi üstadlardan bilgi ve deneyimlerin sonucu olacak tavsiyelerini rica ediyorum .

Şimdiden teşekkürler.

• Sigma 17-50 olabilir. Nikonun fiyatını tam bilmiyorum ama 2 katı vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önerdiğiniz lensi kullanma fırsatınız oldumu ?
  • hocam elindeki 18-105 çok kaliteli bir lens tek eksiği diyaframın açık olmaması. bu 17-50 sizin için şuan israf. ilk alışınızda düşünseydiniz eyvallah ama inanın 18-105 nikonda bir klastır.

ben sizin yerinizde olsam bu saatten sonra paramı 35mm 1.8 almaya harcardım. şahsen amerikadan 420lira civarına getirttiğim lens burada da 620 civarında. 1.8 in farkını 2.8 diyaframda bulamazsın. olması gereken de bu aslında, bir takgez lensin var gayet keskin çeken.

yanına alacağın 50mm 1.8 35mm 1.8 ve en son 85mm 1.4 ile çocuğu koyacaksın. plan bu hocam asla vazgeçme.
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Beni yanlış anlamayın ama şu 18-105 içindeki cevheri nasıl açığa çıkarabilirim .Şöylede diyebilirmiyiz usta ellerde mi potansiyeli açığa çıkıyor yada birkaç fırın ekmek mevzusumu. 50 mm ile elde ettiklerimi görünce 18-105 için verdiğim paraya üzülmüyor değilim .Kısacası siz bırakın teleyi prime set mi yapın diyorsunuz?.
  • Sizin 18-105 in araligi guzel. Makinenizin iso basarimi iyi oldugu icin f8 e sabitleyince guzel,keskin fotograflar cekersiniz. Ancak arkaplani yok edemediginizden fotograflariniz seyirlik olmaz.

Bir tele lens denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumu kullanıcısına yanıt
    -Denediklerim ; ilk önce 18-105 ile başladım kısa zaman sonra 50 mm 1.8 aldım aradaki fark görünce beni şaşırtmıştı akabinde arkadaşımdan 17-55 i alıp bir süre kullandım
    ve bana uygun aralıktaydı çok da tatminkar buldum. Aslında aradığım bu aralıkta nikon tadında bir lens.Tele bir lens hiç denemedim deneme yanılma yöntemiyle boşu boşuna almak istemiyorum. genel kullanımım portre agırlıklı.
  • Eğer nikon 17-55 size uygun aralıktaysa nikonu almanız mantıklı. Ama pahalı gelirse tamron 17-50 tavsiye ederim. Çok keskin ve kullanışlı bir objektiftir. Nikondan aşağı kalacağını sanmam. Bu lenslerin yanında 18-105 bir kaç beden küçük kalır.

Ama portre için bir tele denemenizi de tavsiye ederim. Maddi durumunuz müsaitse ve boyutları sorun değilse 70-200 2.8 gibi bişey de alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.