Şimdi Ara

Çipset-e.kartı bozukluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dayım izmirde acer 5742g laptopu var i5 460m işlemci nvidia 420m li ekran karı var bir soğutucu almıştı yaklaşık 90 cfm li çift fanlı bişey
    Neyse beni aradı pc yavaş format atıcam dedi bende bişey demedim formatı attırırken adam "abi zorla format attım çipsetinde yada ekran kartında arıza var sana 150 liraya yaparım" demiş
    Şimdi sorun ekran kartında olsa pc de hd grapichs var ama çipset neden yavaş format attırsın sorun hdd de olabilirmi 640 gb bi hdd var
    Aldığı soğutucu zarar vermiş olabilirmi dayımın ilk pc si olduğu için onda farklı bi etkisi var sanmıyorum uğraşmadan satacağını sorun neden kaynaklanmış olabilir çözümü nedir hepinize teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HDD sağlığını bakabilirsin hdtune programını kur error scan bölümünden bedsetör taraması yap kırmızı kare ara bulabilecek misin bir tane dahi varsa yavaşlık için yeterli.
  • bus hızında bi problemmi var normalde 100 olması gerekmezmi win7 derecelendirme açtığım zamancpu perf. ölçme kısmında donup kalıyor.

Çipset-e.kartı bozukluğu
  • problem çözüldü tüm driverleri güç koruma modunda yükleyince düzeldi
  • Notebook'larda ısınma problemi bu tip arızaların başlıca kaynağıdır. O nedenle cihazların Garanti süreleri doğduktan sonra yıllık bakımları mutlaka yaptırılmalı. Detaylı bilgi içinwww.bilgisayarservisizmir.com adresinden online bilgi alabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunuda ekleyeyim belki birinin işine yarar cihazın içini açtım termal macunu fazla kullanmışlar ve galiba adi bi mal ki gpu nun üzerindeki macun sulanmıştı
    İşlemcinin etrafındaki hep işlemcinin üzerine fışkırmıştı temizledim az bişey sürdüm kapadım aleti vidalarını oranlı sıktım mesela
    alt plastiğe oturttum anakartı pilide taktım yavaş yavaş sıktım vidaları bi tarafı fazla sıktımmı resetleyor tamamını sıktımmı yine resetliyor
    e baktım olacak gibi değil açtım aıda 64 full stress soktum vidaları sıkmaya başladım hoparlorden "dırr" diye ses gelince onu hemen yumuşattım böyle böyle
    düzelttim aleti masadayken stress oyun falan filan sorun yok kucakta sadece oyun açınca ~1 dk gibi süre sonra dırr lamaya başlıyor
    Yani masada oyun kucakta internet müzil ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.