Şimdi Ara

CINEMAPARK HOME THEATER - GRUP ÜYELERİ SİSTEM VE BİLGİ PAYLAŞIMLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
17
Favori
2.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, profesyonel olarak sinema hobisine buradaki abilerimizin ve arkadaşlarımızın paylaştıkları bilgiler ve sistemler üzerine ciddi anlamda merak sarıp takriben 12 yıl önce giriş yaptık daha öncesinde hayatımızda hoparlör ve amfiler hep vardı ama birşeyler yapmak için tabiki kendi paramızı kazanmamız gerekiyordu :) velhasıl 12 senede onlarca sistem değişimi yapıp onlarcısınıda demo etme şansımız oldu, keza sonunda kendi istedğimiz sistemi ve 3 ev değişimi sonrasında kendimize ait odayı bulduk, bu hobi ve başka etkenlerden dolayı 3 ev değiştirmek zorunda kaldım ama sonunda 4+1 ev bularak şans yüzümüze güldü, bizede çok büyük olmasada bir oda düştü, hafif bir yalıtım ve sinema kurulumu yapmaya çalıştık, sinema odasına 1,5 seneden fazla bir zamandan beri sahip olmama rağmen halen birçok eksiği bitiremedim :) fazla ihmal bir insanım ama kaba taslak paylaşımlar yapacağım,

Eskiden hergün forumda konuları takip ederdik, lakin whatsapp gruplarına geçtiğimiz günden beri buralara uğramaz olduk, ve içimde bir ukte kaldı, sinemayı hatayıtıza sokan yer burası ama biz burayı fazla ihmal ettik, cinemapark diye bir grubumuz var ve içerisinde forumdan gelen birçok arkadaşımız mevcut, sinema sistemleri olan, yeni kurmak isteyen, spolier olmadan film paylaşımı yapmak isteyen, ve dosthane bir ortama katılmak isteyen herkesede kapımız açık, whatsapp grubumuza katılabilirsiniz bunun için bana özelden ulaşmanız yeterli.

sinema sistemim hoparlör takımı olarak şuan için 9,1,4 olarak M&K SOUND markasının ürünlerinden oluşmakta +2 atmos daha ekleyip 9,1,6 yapmayı planlıyorum

odamın elektrik tesisatı evin tesisatından ayrı çekilmiştir, klima, odanın ışıklarıda dahil olmak üzere + 5 tane bağımsız prizin tek hat sigortası mevcuttur,

oda ölçüleri 3,20 genişlik 4,50 uzunluk 2,60 yükseklik

tavan ve tabanda ses yalıtım mevcuttur, duvarlara sonra kaplama yapılır düşüncesiyle bir işlem yapılmadı, detayları daha sonrasında resimler ile paylaşacağım.

sistem bileşenlerini bugüne kadar onlarca kez değiştirdim pre powerlardan tutun normal amfilerde denemediğim ürün kalmadı diyebilirim ve şuandada bütün sistemim değişim için bekliyor hedefim dahada yukarılarda farklı markaları tecrübe etmek, fakat tabiki artık satın almak gerçekten çok zor, şuan fazlasıyla memnunum ama daha iyileri neden olmasın :)

CINEMAPARK grubumuzdaki arkadaşlarımızında konuya katılımlarını ve resim sistem paylaşımları yapmalarını rica edeceğim, kafa ve iş yoğunluğundan çok fazla zaman ayıramadım ama yapacağım ve hedeflediğim çok şey var, zaman içinde hem whatsapp hem forum konusu hem istagram ve telegram olmak üzere birçok yerde siz değerli dostlar ile paylaşımlarımızı arttırarak aramıza yeni dostlar katmak istiyorum.

---PAYLAŞIMI SEVEN SİSTEM MERAKLISI ARKADAŞLARI KENDİLERİNİ VE SİSTEMLERİ TANITARAK GRUBUZA BEKLERİZ---

CINEMAPARK AİLE ÜYELERİ EKLENİYOR....

@ image

@ edmontdante

@ haQQo

@ réber

@ SMMM79

@ cengizhan3453

@ saheemr

@ CXath1

@ Dousk

@ bitsede gitsek mi

@ Firebird69

@ aykutx

---HOPARLÖR VE SİSTEM BİLEŞENLERİ ---

L C R FRONT CENTER : MK SOUND S150-MKII THX ULTRA2

SURROUND : MK SOUND S150T TRİPOLE

SURROUND BACK : MK SOUND SUR 95T

FRONT WİDE MK SOUND SS90

ÖN ATMOS : MK SOUND K4

ARKA ATMOS : MK SOUND K5

SUBWOOFER : MK SOUND MX350 MKII

-----------------------------------------------------------

PRE AMFİ : JBL SYNTHESIS SDP-55 16 KANAL SURROUND PRE AMFİ

POWER AMFİ 1 : ATİ AT527NC 7X200W POWER AMFİ

POWER AMFİ 2 : LEXICON GX-7 7-CHANNEL POWER AMFİ

OYNATI : NVDİA SHİELT PRO

MEDYA OYNATICI : ZİDOO UHD3000 4K UHD MEDİA PLAYER

MEDYA OYNATICI : ZAPPİTİ REFERENCE 4K HDR MEDİA PLAYER

PROJEKSİYON : JVC DLA-RS500E 4K PROJEKSİYON

PROJEKSİYON PERDESİ : PROJECTA HOMESCREEN DELUXE HD PROGRESSİVE 1.1 ACOUSTİC 135 İNCH PERDE

GÜÇ KAYNAĞI : VERTİV LİEBERT GXT-MT+ G2 E2 3KVA ONLİNE UPS

SERVER KABİNİ : LANDE 60*60 36U 170 CM KABİN

CİNEMA KOLTUĞU : SEYRAN MOBİLYADA GİZEM 3 LÜ ELEKTRİKLİ SİNEMA KOLTUĞU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 30 Ağustos 2022; 10:29:25 >

• CINEMAPARK HOME THEATER - GRUP ÜYELERİ SİSTEM VE BİLGİ PAYLAŞIMLARI

• Bir hobiye bu kadar çok para bağlamanın mantıklı olmadığını savunanlardan olduğum için çok abartılı geldi bana cihaz seçimleriniz. En pahalısı neyse onu alayım mantığı bence hobi ruhuna aykırı, bence hobi kısıtlı şartlar altında icra edildiğinde ve buna rağmen güzel sonuçlar alındığında zevklidir. Tabii bu benim görüşümdür, kişiler imkanları dahilinde istediklerini yapmakta özgürdürler.

Edit: Sisteminiz hakkında görüşlerim ise henüz düzenleme aşamasında olduğunuz belli, genel olarak maliyetten kaçınmamışsınız her şey yerine oturunca çok güzel bir sonuç ortaya çıkacağı belli. İyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDMOD -- 24 Ağustos 2022; 20:27:12 >
  • Uzun bir zaman para ve en önemlisi emek harcadığınız aşikar.
    Özellikle son yıllarda çok pahalı bir hobi oldu ama bu sizi durdurmamış.
    Güzel bir sinema odası olmuş. Arayış her daim olacaktır ama siz belirli bir noktaya ulaşmışsınız.

Artık özellikle bu forumda malesef bu kısımda kimse kalmadı. Eski tadı tuzu yok.
  • Sinema sistemleri için ayrılmış emek verilmiş odaları her zaman beğenmişimdir.Bazıları için lüx bir otomobil ya da bir tekne sahibi olmak daha çekici gelebilirken kimisi içinde güzel bir sinema odası tercih sebebi olabilir o yüzden kimseyi zevkleri,hobileri ve ya bu hobiler için harcadığı para yüzünden yadırgamayı doğru bulmuyorum.@K@FKASYALI arkadaşım tam hayalimdeki gibi sistemi kurmuş ve kullanıyor.Kendisini jbl es serisi hoparlörleri kullandığı zamandan hatırlıyorum çok güzel bir gelişme olmuş güle güle kullansın.

• REDMOD kullanıcısına yanıt

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, evet bizim ülkemizde döviz kaynaklı hobi artık hobilikten çıktı ve bir lüks haline geldi, ama hangisi öyle değilki benim sistemime harcadığım paranın fazlasını adam aracına sadece modifiyeye harcıyor, tabiki kısıtlı şartlar altında makul sistemlerle güzel sonuçlar alınabilmekte güzel birşe üstad, ama onlarca sistemde farkettiğim şey şudur, herşey fiyatı kadar hizmet ediyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 25 Ağustos 2022; 10:8:50 >
  • PRODJ kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim, evet konunun başındada yazdığım gibi biz bu hobiye forumun bu konusu sayesinde giriş yapıp gönül verdik, ama artık whatsapp grupları ile birbirimizden koptuk aslında buradaki arkadaşların çoğu bizim cinemapark grubumuzda mevcut ve biz bilgi paylaşımına devam ediyoruz o yüzden bende hem bu bölümün ruhu ölmesin hemde sorularına cevap alamayan sistem meraklısı arkadaşları aramıza katalım diye bu konuyu açmak istedim

• wilym@n W kullanıcısına yanıt

ben maziye değinmedim ama senin hatırlatman güzel oldu :) aynen dediğin gibi küçük tıfıl hoparlörlerden ilk olarak jbl es serisi 5,0 bir setupa girmiştim ciddi anlamda sinemaya dalışım o hoparlörler ile başladı onlar bile okadar güzeldiki iyi zamanlar geçirdik, ben sinema sistemimi birçok defa ev değiştirirken sermayeye dönüştürüp sattım, sonra tekrardan kurdum, döviz artmadan tam ucundan döndük bazı şeyleri alırken açıkçası tabi yine pahalıydı ama şuan bu sistemi sıfırdan tekrar ben bile toplayamam, inşallah sende istediğin setup ve odaya kavuşursun, insan istedikten sonra ve bunun için mücadele ettikten sonra Alalh yardım ediyor buna emin olun

• rezerve

• Rezerve, tatil dönüşüne kadar CINEMAPARK HOME THEATER - GRUP ÜYELERİ SİSTEM VE BİLGİ PAYLAŞIMLARI 

• Yeni odan ve konun hayırlı olsun hocam  

• 90 lı yıllardaki oto müzik tutkusundan sonra ev sinema sistemleri ile 2000 yılında tanıştım. Vcd,4.1 bilgisayar hoparlörleri ,Niva gibi 5.1 setuplar vs.
    Ancak esas zehiri 2001 yılında Digicom bayinin demo odasında izlediğim Pearlharbour filmi ile aldım. Pioneer Sh-v509,Sw110s,s-st70 setup kuruluydu. O gün olaya bakışım tümden değişmişti. Zaten firmanın sahibi bizim bu işleri sevdiğimizi oto müzikten bildiği için “Bırak şu araba işlerini,gel bak burada ne var” diyerek mağazaya davet etmişti.
    O gün edindiğim heyecanla 2003 yılında Pioneer’ın Ns-Dv88 denilen oldukça şık takımını,kaset çalarını da ilave ederek satın aldım. Hiç unutmuyorum 10 taksit ve 2600.TL 500.TL de kasetçalara verdiydim. (Şimdiki para birimi ile) Bir süre keyifle kullandım bu sistemi.

Tabi o dönem sh-v509 kuleler moda. Oldukça kibar ve şıklar. Kafa oralara gidip gelmeye başladı ve sonunda Pioneer Sh-v509 Technics sa-dx940 avr ve sony sa-wm500 ile ilk deck sistemimi kurdum. Technics sh-ge90 ekolayzer da ekledim.

Bir süre sonra Jbl Northridge Serisi piyasaya çıktı. Epey de popüler oldu o dönem. Serinin en büyüğü E100 ve E250 sub ile başlayıp serinin centerı EC35 ve zaman içinde E20-E30-E50 surroundlarla sistemi yeniledim. Yine o dönem reklamı çok yapılan Sony Str-da1200es avr yi aldım. Peşine frontlar için Nad C372 ekledim ve bu sistemi 4 yıl civarında kullandım. Tabiki Samsun’da yaşadığım için internette hangi ürünleri görüyorsak onlara yöneliyorduk. Oysa ki o dönemde başka ne ürünler varmış. İstanbul’daki arkadaşlar bizden bu konuda şanslılardı.

Sonra ne olduysa bir soğuma geldi hepsini satıp Sony’nin 5.1 bir paket sistemini aldım. Bir dönem idare ettim bununla ama sonra Yamaha’nın siyah lake NS 555-777 serisi çıkınca tekrar ateşlenip komple Yamaha setup kurdum 7.1 olarak. Yamaha RX-V861 ile birlikte. Tabi o zaman Yamaha’nın Advantage serisi , Onkyo Tx-nr3010-5010 vs Avrler falan bize uzay geliyor. İmkan olsa da dünyamız o kadar geniş değil o yıllarda. Yine o dönem projeksiyon ile tanıştım. Acer marka bir projeksiyon ve standart bir storlu perde ile film izlemeye başladım.

Şimdi hatırlamıyorum ama peşine yine JBL NORTHRIDGE serisine dönüş yaptım. Yamaha Avrnin high presence özelliği ile high presence ile tanıştım ve E80-Ec35-E50-E50-E10 dan oluşan bir setup kurdum. Bu serinin E90 hariç hepsini zaman içinde kullandım. Es90 ve Es250p de elime geçti sonradan. O dönem için bu seriden hem ses hemde görsel açıdan memnun kalmıştım.

2014 yılında ise Definitive Technology ile tanışıp 2021 yılına kadar aralıksız kullandım. Bp2000TL-CLR2000-CLR2500-CLR2002-Bp30-Bp10-Bpvx-Bpx-Pf1500TL-Supercube1-Supercube2-PM200-PM1000 vs hemen hemen hangi ürünü varsa kullandım. Önce Onkyo tx-nr809 ile sürmeye çalıştım ama olmadı. Bu sebeple power amfilere yöneldim. Daha sonra iş komple Pre-Powera döndü. Pre-powerı alınca Definitive Technologyden memnun kaldım ve Denon Pre ve Rotel powerlarla uzun süre kullandım. Peşine Yamaha Cx-A5100 ve Mx-a5000 powerla sistemimi 7.2.4 e çevirdim. Panasonic AT6000 ekledim.Lexicon Mc10 ile devam ettim.

Uzın yıllar Definitive Technology kullandıktan sonra bir değişiklik yapma gereği hissedip 2021 yılında Jbl Synthesis S2 serisi hoparlörler edindim. SVS SB 16 Sub ile 9.1.6 olarak kullandım. Şu anda 7.2.6 olarak kullanıyorum. JBL SDP55 Processor,JBL SDA7200 ve Yamaha Mx-a5000 power. EPSON 9300 Projeksiyon. Subwooferlar JBL 2241 Pasif. Atmos hoparlörlerim 8340

Şimdilik bu setuptan oldukça memnunum. Uzun bir süre bir eklenti yapmayı düşünmüyorum. Zira benim için bu kadarı fazlasıyla yeterli. Bu hobide bunu cihaz tutkusu ile yapmayan kişiler için zaten kulak bir süre sonra neyin eksik olduğunu söylüyor. O eksikliği hissedince değişime gidiyorsun. Ben de bu şekilde buraya kadar geldim. Bundan sonra ne olur ona bakacağız

Donanımhaber’in hobimizdeki yerinden ve hobiye katkısından ötürü teşekkür babında detaylı bir paylaşım yapayım dedim. Herkese mutlu hobiler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 26 Ağustos 2022; 12:28:8 >

• Yeni grup ve herkesin keyif odaları hayırlı olsun, rabbim ağız tadıyla kullanmak nasip etsin hepimize. Uygun bir zamanda bende odamın fotoğraflarını eklerim şimdiden herkese sevgiler, selamlar...
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt

teşekkürler dostum daha iyileri sizlerin olsun

• Dousk kullanıcısına yanıt

hadi bakalım resimleri bekliyoruz cinemapark grup üyeleri boş geçmesin özellikle yeni kullanıcılara yararımız dokunsun :)

• Eskisi kadar manyak olmasam da ekle beni Ahmet :)
  • Selamlar,

Yıllardır bu bölümü takip ederim. Aşırı faydalı olduğu tartışmasız. Aynı zamanda yeni nesil mesajlaşma uygulamalarındaki gruplara göre bilgi paylaşımı daha ağır olabilir ama kesinlikle daha kalıcı.

2013'ten bu yana ev sineması hobimle ilgilenmeye çalışıyorum. Vaktiyle görüntü cihazı olarak Epson TW9000W, perde olarak Elite Screens 150" CineWhite sabit çerçeve, AVR olarak Yamaha RX-V573, hoparlör seti olarak JBS (model vs yok :), bir arkadaşadımın hediyesiydi), subwoofer olarak Yamaha YST-SW216 ile kurulumumu yaptım. Resimlerde görüldüğü üzere müstakil bir bodrum alanını tamamen siyaha boyadım. Zemini de koyu gri halı ile kapladım. Özellikle projeksiyon kullanımında ortamın karartılması cihazın kontrast oranının bozulmasını oldukça engelliyor.

Geçen yıl emektar Epson bozuldu ben de biraz güncelleme yapayım dedim. Şu anda projeksiyon JVC RS49, AVR Denon X2400H, hoparlör seti Yamaha NS-555, NS-333, NS-444C, subwoofer olarak Paradigm Monitor SUB 12 ve Yamaha YST-SW216 ile devam ediyorum.

Gönül ne cihazlar istiyor ama şu anda ekonomi, vergi politikalarının ceremesini çekiyoruz.

Öncelikle odaya akustik paneller ile iyileştirmeler yapmayı planlıyorum. İmkanım oldukça da başta subwooferlar olmak üzere diğer bileşenleri güncellemek isterim. Kısmet bakalım.

• aykutx kullanıcısına yanıt

senin içindeki canavar dışarı çıkmasın yeterki abi hepimizi ipe dizersin :D

• image İ kullanıcısına yanıt

çok güzel bir oda abi, tabi senin projeksiyon kalibre başarılarında cabasi, şuanki güncel sistemin gayet iyi duruyor tabi dediğin gibi gönül çok şey istiyor ama ekonomi müsade etmiyor nasip olur inşallah diyelim :)

• K@FKASYALI kullanıcısına yanıt

Ahmet eskisi gibi vakit ayıramıyorum artık. Bir de virüsten uzak durmaya çalışıyorum :) Bildiğin gibi cinemapark grubundayım ama sadece paylaşımları keyifle okuyorum. En son kurduğum 5.1.4 atmos sistemi pandemi zamanı elden çıkarttıktan sonra virüs beni terk etti diyebilirim ama bu seferde covid e 3 kere yakalanarak corona virüse teslim ettim kendimi. Şu anda dolby atmos olduğunu iddia eden lg sn11r soundbar, yeni nesil apple tv 4k, dune hd pro 4k II ( zidoo z9x ile aynı chipsetli realtek 1619dr ki zidoo z9x altenatifi olarak kesinlikle tavsiye ederim) , synology nas ve xbox series x ile yoluma devam ediyorum. Tabiki avr li sistemden sonra pek bir heyecan yaratmıyor bende hatta bazen kendimi soundbara iğrenerek bakarken yakalıyorum:) Ama şunu tespit ettim. Daha çok film ve dizi izliyorum şu an. avrli sistem varken daha çok sistem ile oynuyordum, film pek izlemeye vakit bulamıyordum. Neyse bu konuyu açtığın iyi olmuş. Bilgiler paylaşımlar daha kalıcı olur burada. Belli mi olur belki yeniden o heyecanlı günlere dönebilirim :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.