Şimdi Ara

Çin’in 500 megapiksellik kamerası binlerce yüzü aynı anda net bir şekilde görüntüleyebiliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben Çin'i savunmuyorum, senin dünyada sadece ve sadece Çin'in teknoloji hırsızlığı yapıp, despot bir topluluğun peşinde olduğunu düşünmenin yersiz olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RAIZEN kullanıcısına yanıt
    Dışardan bakış tam olarak da despot bir toplum yaratmaya çalıştığını gösteriyor ama orda yaşayanlar için nasıldır bilmiyorum. Teknooloji konusundada hırsızdır ddiceksinki neden Ameerika karşı gelirken diğerrle karşı çıkmıyor 1 cisi Çinin ekonomik gücü 2 cisi Abd niin fazla güçlenmesini istemiyorlar alternatif istiyorlar. Yoksa Abd ve Çin nin ne ayak oldugunu tüm dünya biliyor.
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Mesajlarımı okumadığını varsayıyorum çünkü ben orada Çin'in böyle bir gâyede olmadığını söylemedim, bu gâyede sadece Çin değil bütün ülkeler de var dedim.

Söylemek istediğimi biraz basitleştirerek anlatayım; Çin böyle bir teknolojiye ulaştı diye "püh pis kaka çin dünyayı pis kaka yapacak" şeklinde günah keçisi yapmaya gerek yok. Emperyalizm'de insanları hükmetmek, ilkelerini diretmek esastır. Bu teknolojiye Amerika da erişse kullanacak, Suudi Arabistan da, Türkiye de. Ülkeler yarışıyor. Yeni dünya düzeni adı altında maskelenmeye çalışılsa da gerçek bu. Medeniyet örneği diye nitelendirdiğimiz ülkeler aslında zihniyet olarak Orta Çağ'dan ileriye gidebilmiş değil.

Basit anlatayım derken yine karmaşıklaştırdım sanırım. Anlamadıysan bana karşı gard almak yerine anlamadığını belirtirsen özel mesajdan yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 3 Ekim 2019; 14:35:29 >

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Hepsi aynı, diğeri laciverti.

• Object / Face Recognition - Obje / Yüz Tanıma
    https://www.youtube.com/watch?v=aE1kA0Jy0Xg&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.