Şimdi Ara

Çift grafik işlemcili ATi Radeon HD 5950 ve 5970 Kasım ayında geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

<<< long vehicle >>>

kartın uzerine bu şekilde bi sticker filan yapıştırmak lazım...

Kopardın beni sabah sabah
  • pardon yanlıs yere yanlıs mesajı atmısım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Ekim 2009; 9:55:43 >
  • gelsin gelsin, yeterki ucuz olsun yaaa.. satın alamadıktan sonra ne önemi var ki... ciğere bakan kedi misali..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

<<< long vehicle >>>

kartın uzerine bu şekilde bi sticker filan yapıştırmak lazım...

koptum hocam

hakkaten bu kartlar amma büyüdü bu kartın diğer tarafını desteklemek için de bi parça monte etmek lazım
    artık küçültün şu kartları kasanın neresine takacak millet bunu... kolum kadar maşallah

birde diğer merak ettiğim konu fiyatı ne kadar olucak ??

bazıları na da '' kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş'' atasözünü armağan ediyorum

• "Her ne kadar firma şimdiye kadar resmi herhangi bir açıklamada bulunmuş olmasa da çift grafik işlemcili yeni ekran kartları için fiziksel tasarım çalışmalarının bittiği ve AMD'nin sürücü geliştirme çalışmalarına ağırlık verdiği de firmaya yakın endüstri kaynakları tarafından dile getirilmekte."

sırf şu kısma bakarak resimdeki x2 nin sahte olduğunu söyleyebiliriz sanırım? yanlışmıyım??
  • 5900 serisinde bari 384 bit filan denenseydi yav..
  • niye? 5870'i 256 bit'in sınırladığını mı düşünüyosun?
  • Bence sınırlıyor. 384 bit olmamalı mı sence şu saatten sonra ? 512 bit yapmayabilir fakat 384 bit çalışmalarına başlasa biraz ne güzel olcak.
  • ati o kartlara 1024 bitte denemiştir mimariden dolayı faydası olmadığını görerek yeteri kadarını kullanmıştır. atinin bunları göremeyecek kadar aptal olduğunu sanmıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

ati o kartlara 1024 bitte denemiştir mimariden dolayı faydası olmadığını görerek yeteri kadarını kullanmıştır. atinin bunları göremeyecek kadar aptal olduğunu sanmıyorum :D

aptal değin ama gerçekten 256bit 5870 i biraz frenlemekte ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekoo

"Her ne kadar firma şimdiye kadar resmi herhangi bir açıklamada bulunmuş olmasa da çift grafik işlemcili yeni ekran kartları için fiziksel tasarım çalışmalarının bittiği ve AMD'nin sürücü geliştirme çalışmalarına ağırlık verdiği de firmaya yakın endüstri kaynakları tarafından dile getirilmekte."

sırf şu kısma bakarak resimdeki x2 nin sahte olduğunu söyleyebiliriz sanırım? yanlışmıyım??

yanlışsın
  • Benim dedeye bir tane bunlardan alsam baston niyetine rahatlıkla kullanır herhalde. O ne ya öyle fırıncı küreği gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baycalh

Benim dedeye bir tane bunlardan alsam baston niyetine rahatlıkla kullanır herhalde. O ne ya öyle fırıncı küreği gibi.

Buarada dostlar, şu ilk mesajlar neydi? Vallahi merak ettim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 23 Ekim 2009; 19:15:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Çeşitli hakaretler mamad :) Yani bugüne kadar bu konu yüzünden okuduğun hakaretlerin değişik versiyonları. Geyik işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Netscout

Fermi doğmadan ölecek diyen arkadaşa,

Fermi çıktığında ATI ölecek sen merak etme :D

vede 2 sene sonra oturacak bir standart için (dx11) hemen atlamak abartı olur.

Saygılar

Sen öyle zannet AMD fermi çıktıktan bir kaç ay sonra HD6000 serisini sunar üzerinde çoktan çalışmaya başlamışlar bile.Yeni mimari ve ciddi olarak yeni teknolojilerle gelmesi bekleniyor AMD nin 50 başlı canavarları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Bence sınırlıyor. 384 bit olmamalı mı sence şu saatten sonra ? 512 bit yapmayabilir fakat 384 bit çalışmalarına başlasa biraz ne güzel olcak.

Sınırladığını açıkçası pek zannetmiyorum. 5870'lerin temel sorunu triangulation denen olay

2x5770'in resmen 1 5870'ten hızlı olması (spec'leri 5870'in tam yarısı olmasına rağmen ve CF'nin scaling'inin 2 olmamasına rağmen) ancak triangulation olayıyla açıklanabilir

Tabii 384 bit olsa performansın ciddi şekilde artacağı yerler olacaktır ama baya pahalı olur o zaman kart...
  • herkes bişeyler yazıp şaka bi yana yazmış:))

ati 6000 serisi ocakda çıkıyormuş,şaka bi yana:)))

harbiden şakası bi yana fermi çıkana kadar ati bi kaç seri daha çıkaracak ,fermi abimiz çıkmazsa bu ati fiyatda kırmaz bizde alamayın, hadi nvidia ne varsa sende var:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Çeşitli hakaretler mamad :) Yani bugüne kadar bu konu yüzünden okuduğun hakaretlerin değişik versiyonları. Geyik işte...

Önemli bir şey değil yani.

@annihilator

Hocam triangulation denen hadise tam olarak nedir? Ayrıntılı bir bilgim yok benim ve sorun oluşturabilecek bir yapı olarak algılamamıştım hiç. Yani bu nasıl bir sorun tam olarak, bilginiz varsa, paylaşırsanız sevinirim.

• 59xx serisini böyle beklemiyordum
  • epey uzun olmuş maşallah, yanında yeni kasa da verseler bari.

bu arada moda oldu her halde, ATI konularında ATI den çok nVidia fanatikleri dolaşıyor.

ne yapsın garibanlar kendi konuları içeriksiz boş kutu gibi olunca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 24 Ekim 2009; 18:13:30 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.