Şimdi Ara

Chrysler grand voyager kullanan varmı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
8
Favori
88.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Türkiyede çok fazla yok ancak 2004 modelini duyan, bilen, sahibi olan, kullanan varmı?

• Bu aracın benzinlisini Amerika'da kiralamıştım. 1000kmden fazla yol yaptım. Performansı oldukça iyiydi. Klasik Amerikan havası var. Türkiye'dekileri pek bilmiyorum ancak ben çok memnun kalmıştım.
  • Hak78 teşekkür. Belçikadayım 2004 2.5 crd se modelini almak üzeriyim. Özellikle bu dizel model hakkında kullananların tecrübesine ihtiyacım var. Motor, performans vs. gibi.
  • Güzel araba bende seneye 2005 modelini düşünüyorum.Çünkü kafamda uzun bir araba tatişli var.Sıfırına 120.000 tl vermek yerine 2005 modelini 40-45.000 tl civarına alabilirim diye düşünüyorum.Araç dizel otomatik ve 7 kişilik kapılar ve bagaj elektirikli açılıyor.Yanlız şehirçinde kullanım için fazla büyük.4-5 ay biner işim bittikten sonrada satarım diye düşünüyorum.
  • Bu araba hakkında bildiğim tek şey çarpma testlerinin çok kötü olduğu.
  • Cetvel 2004 avrupa fiyatı 9500-11000 euro arası opsiyon ve kilometresine göre değişiyor. Türkiyede epeyce pahalı sanırım.

Liarda Çarpma testleri bidiğim kadarı ile 99 dan sonra yapılmamış yapılanda sağdan direksiyonlu olana uygulanmış ve testi geçememş ancak bu tarihten sonra henüz yenilenmemiş. Şu an için ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum.
  • Bu arabanın son kasası gayet güvenli ama bunlar değil malesef.

Gene 2000 kg'ya yakın ağırlığı göz önünde bulundurulursa, 5 yıldızlı ama 1200 kg'lik bir aletin yıldızlarını saydırabilir.
  • 2007 testini bilmiyordum demek o da 2 yıldız almış bu durumda sağa sola çarpmadan kullanıcaz demekki:))
  • Viano düşünmez misiniz? Veya Multivan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Viano düşünmez misiniz? Veya Multivan.

Bencede bunlar daha mantıklı seçenekler, hem satarkende problem olmaz aynı işlevi camlı transporter tarzı araçlar da yapabilir ama fiyat karşılaştırması hakkında pek bir fikrim yok.
  • Özellikle Avrupa'da yaşadığı için o önerileri sundum. Veya Renault Espace da muhteşem bir otomobil. Ayrıca tank gibi sağlam.
  • quote:

Viano düşünmez misiniz? Veya Multivan.

Minibüsten ziyade MPV istiyorum.

İki senedir Renault Espace III kullanıyorum. IV düşündüm hatta daha ucuz olmasına rağmen malzeme kalitesi çok hoşuma gitmiyor ayrıca Chriyslere göre daha küçük arka iki koltuk kısa mesafe için iyi belki ama uzun mesafede kullanılmaz. Diğer Fransızlar Citroen c8 ve kardeşi Peugeot 807 yine Fransız ve yine Renaulttan çok farklı değil.

MPV klasındaki en iyi araç WW Sharan fakat oda Chryslere göre küçük yine onun kardeşleri Seat Alhambra ve Ford Galakside aynı ebatta. Kısaca bu klasta eksilerine rağmen Chrysleden başka işime yarayabilecek araç yok.
  • Hayırlısı olsun o halde.
  • Bu araba hastalık gibi.Tipini hiç sevmiyorum ama arabaya bindiğim zaman kendimi evimdeki gibi rahat hissediyorum.Genişlik hissini çok iyi veren bir araç.7 koltuk kapasitesi var ve hala kullanılabilir bir bagaj alanı sunuyor.Dilerseniz araç 2 dk.içinde koltuksuz hala dönüşebiliyor.İstanbul'da yaşamasam keyif için alırdım fakat park sorunu ciddi bir problem.Apartmanın otoparkına bazen yoğunlukta bu arabayı sokmak zor olur gibi geliyor.
    zottegem hürriyet oto'ya bakarsan satılan arabalar hep aynı kesinlikle Türkiye'de piyasası yok.Alana kardeş olur veya iyi b,ir zararına satılır.
  • quote:

Hayırlısı olsun o halde.

Çok teşekkür ederim sanırım haftaya tam karar verip alacağım. Bir de tam kullananı bulup fikir alabilsem iyi olacak.
  • quote:

Bu araba hastalık gibi.Tipini hiç sevmiyorum ama arabaya bindiğim zaman kendimi evimdeki gibi rahat hissediyorum.Genişlik hissini çok iyi veren bir araç.7 koltuk kapasitesi var ve hala kullanılabilir bir bagaj alanı sunuyor.Dilerseniz araç 2 dk.içinde koltuksuz hala dönüşebiliyor.İstanbul'da yaşamasam keyif için alırdım fakat park sorunu ciddi bir problem.Apartmanın otoparkına bazen yoğunlukta bu arabayı sokmak zor olur gibi geliyor.
    zottegem hürriyet oto'ya bakarsan satılan arabalar hep aynı kesinlikle Türkiye'de piyasası yok.Alana kardeş olur veya iyi b,ir zararına satılır.

Benide çeken zaten genişliği avrupa Türkiye gibi değil o nedenle değer kaybetme olayını çok takmıyorum. Espace'i iki sene önce 8500 e aldım bu gün 2900 a sattım az daha zorlasam 4000 veren olurdu ama zaman yok 182000km de ve gayette iyiydi. Kısaca burda satmayı düşünmenin bir anlamı almıyor. Gittiği yere kadar kullan sonra at.

• 3-4 yıl önce çok kısa bir süre kullandım. Direksiyon simidi çok küçük geldi bana. Onun dışında çok güzel araç. Ben dizelini kullanmıştım. Arabadan çok fazla anlamadığım için bana göre süperdi
  • babamda 2005 modeli var ve hala kullanmakta

yumuşak süspansiyon sayesinde çok konforlu fakat otobanda özellikle hızlı virajlarda biraz tedirgin ediyor
    5.1 m boyu ile merdiven bile taşıyabiliyorsun fakat şehiriçi kullanım ve park esnasında tam bir kabus
    motoru (bizdeki 2.8 litre 150 beygir) yaklaşık 2 tonluk ağırlığına rağmen aracı iyi taşıyor ve yakıtı 10,5 litre civarında (şehiriçi ağırlıklı)
    donanımı oldukça iyi, servisi pahalı ve az sayıda , ikinci eli oldukça kötü

ben olsam yarı fiyatına c4 grand picasso alırdım
  • quote:

babamda 2005 modeli var ve hala kullanmakta

yumuşak süspansiyon sayesinde çok konforlu fakat otobanda özellikle hızlı virajlarda biraz tedirgin ediyor
    5.1 m boyu ile merdiven bile taşıyabiliyorsun fakat şehiriçi kullanım ve park esnasında tam bir kabus
    motoru (bizdeki 2.8 litre 150 beygir) yaklaşık 2 tonluk ağırlığına rağmen aracı iyi taşıyor ve yakıtı 10,5 litre civarında (şehiriçi ağırlıklı)
    donanımı oldukça iyi, servisi pahalı ve az sayıda , ikinci eli oldukça kötü

ben olsam yarı fiyatına c4 grand picasso alırdım

Sanırım tam aradığım kişiyi buldum:))

Hızlı viraj dediğimiz mesela kaçla girilen ne keskinlikte bir viraj?

Yaşadığım yer açısından park çok sorun değil merak ettiğim park halinde tam tur dönüş açısı nasıl? Mesela Espace de çok çok fazla, çok küçük bir araba gibi dar bir alanda bile dönebiliyor bunda durum nedir?

Servis sorun değil avrupada bütün araçların servis fiyatları hemen hemen aynı ve aşırı pahalı.

C4 küçük kalır ama bahsettiğim bu Voyager'in bir iki model altı C8 aynı fiyata alınablir ancak Fransız arabalarından hoşlanmıyorum. Ayrıca C8 ler 2.0 hdi nadirende 2.2 ve 85-95kw arası, kilo olarak aralarında en fazla 300-400 kg fark var 2.5 crd Chrysler ise 105 kw yani yeterli güce sahip diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.