Şimdi Ara

Chevrolet de Büyük İndirim (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.078
Cevap
24
Favori
50.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vet147

Cruze hb 1.6 arıyorum.
    Ankarada bir kaç bayi kaldı bakmadığım, bulabilen var mı? Bizim stiloyu takasa verip alacağız zaten değiştirelim mi diye ailecek düşünürken bugün indirimi görünce bayiye koştum hemende hb ls kalmamış , sport bir tane gri var dedi oda ben bayideyken satıldı zaten. Sipariş alırız aralık sonuna gelir dedi danışman.
    Eğer stiloya takasta fena fiyat vermezse bayi hiç aklımda yokken alacağız galiba.. İnşallah lpg ile yakıtı üzmez bizi

Benimde aklıma gelmiyor degil stiloyu satıp cruza geciş yapayım diyorum .
    Yalnız elden satmak daha iyi bayii stilo yu eksperse sokar fiyatını bayagı aşagı ceker demedi demeyin :)

• Şaka maka adam 22 bin tl ye sfıır araba satıyo ve 13 bin tl indirim nedir yahu yuh. 2. el piyasası darmadağın olacak.
  • vet147 V kullanıcısına yanıt
    Dün Eskişehir alpata'da iki adet hatchback cruze vardı bir arayıp bilgi alın isterseniz satılmışta olabilir çünkü ellerinde kalan son sedan cruze'a ben kapora bırakmıştım başka müşteri çıkarsa cruze için tek alternatifi hatcback olacak.
  • En çok da şu lanet olası Doğuş'un düşeceği duruma seviniyorum. Devlet ve belediyelere Audi makam arabası yetiştirmek tatlı geldiği için normal sayıda sattığı VW'leri bulunmaz hint kumaşıymış gibi, insanları aylarca bekleterek, hiçbir indirim yapmadan satabiliyor ve 2. eli kuvvetli ön kabulü ile insanları koyun yerine koyuyordu. Piyasa bu sayede normal yerine oturur ve kimse de lanet olası DOĞUŞ OTO'nun reklamını yapmaz umarım.
  • Neden yerli araç üretemiyoruzun cevabı bu konuda açık açık görülüyordur şimdi..
  • CHEVROLET'yi tebrik ediyorum. Şu an bekleme yanlısı olduğum için, Batı Avrupa'daki araçlarını da 2 yıl boyunca Türkiye'de zaman içerisinde satma yoluna gitmesini de can-ı gönülden diliyorum.

Ayrıca elinde kıt miktarda döviz, altın gibi birikimi olan insanları da uyarıyorum: Sakın bozdurup bu furyaya dalmayın diyorum. Zaten diken üstündeki cari açık ve kredi kartı-kredi sorunlarına bu durum bardağı taşıran son damla olabilir. İlla ki almak istiyorsanız; TL kredi dışında bir tercihte bulunmayın diyorum.
  • Bu furyaya dalmayın.. tl kredi... derken neyi kastediyorsun hocam, anlamadm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajlara bakıyorum, bazı modelleri yok, bazı bayilerde gemiyi bekliyor, bayilerzaten araç satıştan fazla kazanıyor, servistenkazaniyor, ana firma satışlar çok iyinoktaya geldi türkiyeden çekilmesi düşünmüyorum derse seyredin gumburtuyu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

Bu furyaya dalmayın.. tl kredi... derken neyi kastediyorsun hocam, anlamadm.

Araçların cazip fiyatlarına rağmen alım gücünüz yoksa almayın.

Kredi, kredi kartı ile ilgili devletin almaya çalıştığı ardarda önlemlere rağmen CARİ AÇIK - Ekonomik kırılganlık had safhada. Yani 2001 gibi ama daha felaket bir kriz riski var. Dolayısıyla döviz veya altın benzeri yollarla sakın borçlanmayın, diyorum. İlla ki -bu fırsat kaçmaz- diyorsanız ve paranız da yoksa, TL üzerinden ve uygun faizli kredi ile araç alımı yapmanızı öneririm. Yani döviz veya altın borcu ile sakın yakalanmayın...
  • Arkadaşlar Trax 1.4 Otm + renk ve opsiyon bilgisi hakkında net bilgi alabilen varsa yazabilir mi lütfen?

Beyaz ve siyah hariç Trax yok ortalıkta, bu konuda tam bilgi alamadım.Araçlardan bi haber müşteri temsilcileri var zaten bayiilerde malum .

Trax 1.4 Otm + Sunroof + Metalik renk ( Turuncu, Kırmızı, Mavi veya kahverengi ) tam bilgi alabilen varsa ve cevaplarsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LanciaDeltacı -- 8 Aralık 2013; 11:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lkee26

Dün Eskişehir alpata'da iki adet hatchback cruze vardı bir arayıp bilgi alın isterseniz satılmışta olabilir çünkü ellerinde kalan son sedan cruze'a ben kapora bırakmıştım başka müşteri çıkarsa cruze için tek alternatifi hatcback olacak.

Kapak jant mıydı?

• repIay R kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı anlamadım fakat cruze'larda kapak jant yok bildiğim kadarıyla en baz modelinde dahi 16' jant kullanılmakta. Benim kapora bıraktığım araçta 17' jant var. Hatchbacklerden biri sport veya sport plus'tı içine bakmadım diğerini görmedim sadece temsilci dedi 2tane hatchback kaldı elimde diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lkee26 -- 8 Aralık 2013; 12:02:37 >
  • liste fiyatından bile indirim yapılıyor...
    umarım bu fiyatlar ocak ayındada devam eder, millet uygun fiyata sıfır km araca biner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Querorz

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Muhendis

400 tork , 163 hp araçtan bahsediyoruz. Ayrıca tam otomatik -yanlışsam düzeltin-. Ayrıca eşşşek yüküyle ağır. En baba dizeli getir, en baba şanzımanı koy yine 8 litre yaktıramazsın zaten. Captiva alacak adamın kafadan 13 - 14 litreyi gözden çıkarması lazım sıkışık trafikte şahsen.

Her yer Captiva dolu Türkiye'de. Bu insanlarda hiç mi araştırmıyorlar 100 bin lirayı çöpe atarken? Dizel SUV'a para veriyorsun ve benzinli SUV'lardan bile daha çok para harcıyorsun yakıta. Performansı'da orta seviyede üstelik. Ne diye dizelin motor sesini çekiyorsun boşu boşuna??? 20 bin indirim yapmış olmalarına rağmen muhtemelen para vermeyeceğim bir araç.

Benzinli SUV dediğin, Tiguansa , qashqai ise, Sportage ise, onlar Suv değil, Qashqai dediğin araba kompakt sınıf aracın, lastikleri kalın yanaklı, biraz daha yerden yüksek, kıç tarafının aerodinamisi bozulmuş hali...

Benim Megane 3 ile Qashqai birgün arka arkaya park etmişti, inceledim ikisini de, önden itibaren aynı şekilde gidiyorlar, bagaj kapısına doğru benim Megane'da aşağı doğru bir eğim yer alıyor,tatlı bir eğim, Qashqai'de ise dik açılı bir eğim var. Yani kıç tarafı daha yüksek.

CAPTIVA dediğin araç ondan bundan bozma değil, tam anlamıyla bir SUV, ki Amerika'da CAPTIVA bile küçük bir SUV aslında... SUVcuk. Sportage falan oyuncak .

• quote:

Orijinalden alıntı: Sengoku Iori

Bilgili arkadaşlara şöyle bir soru yönelteyim.
    http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/cruze-hatchback/chevroletni-yarat/cruze-hatchback-sport.html
    Şu Cruze HB 1.6 Sport AT modelin liste fiyatı 37,535 gözüküyor. İnternet sitesinde iseı 43.320 tl gözüküyor. Sanırım internet sitesinde fiyatlar güncellenmemiş. Engelli indirimi sayesinde Ötv inince aşağı yukarı ne kadar iner fiyatı?
    Bilen birileri varsa cevaplarsanız çok iyi olur.

37, 535 lik fiyat engelli indirimi ile yaklaşık 27.000 civarı bir fiyat olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: Querorz

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Muhendis

400 tork , 163 hp araçtan bahsediyoruz. Ayrıca tam otomatik -yanlışsam düzeltin-. Ayrıca eşşşek yüküyle ağır. En baba dizeli getir, en baba şanzımanı koy yine 8 litre yaktıramazsın zaten. Captiva alacak adamın kafadan 13 - 14 litreyi gözden çıkarması lazım sıkışık trafikte şahsen.

Her yer Captiva dolu Türkiye'de. Bu insanlarda hiç mi araştırmıyorlar 100 bin lirayı çöpe atarken? Dizel SUV'a para veriyorsun ve benzinli SUV'lardan bile daha çok para harcıyorsun yakıta. Performansı'da orta seviyede üstelik. Ne diye dizelin motor sesini çekiyorsun boşu boşuna??? 20 bin indirim yapmış olmalarına rağmen muhtemelen para vermeyeceğim bir araç.

Benzinli SUV dediğin, Tiguansa , qashqai ise, Sportage ise, onlar Suv değil, Qashqai dediğin araba kompakt sınıf aracın, lastikleri kalın yanaklı, biraz daha yerden yüksek, kıç tarafının aerodinamisi bozulmuş hali...

Benim Megane 3 ile Qashqai birgün arka arkaya park etmişti, inceledim ikisini de, önden itibaren aynı şekilde gidiyorlar, bagaj kapısına doğru benim Megane'da aşağı doğru bir eğim yer alıyor,tatlı bir eğim, Qashqai'de ise dik açılı bir eğim var. Yani kıç tarafı daha yüksek.

CAPTIVA dediğin araç ondan bundan bozma değil, tam anlamıyla bir SUV, ki Amerika'da CAPTIVA bile küçük bir SUV aslında... SUVcuk. Sportage falan oyuncak .

Captivanın muadili zaten xtrail, x3 gibi araçlar.
    Yakıt olanakta şehir içi 9 lt civarı yakıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sengoku Iori

Bilgili arkadaşlara şöyle bir soru yönelteyim.
    http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/cruze-hatchback/chevroletni-yarat/cruze-hatchback-sport.html
    Şu Cruze HB 1.6 Sport AT modelin liste fiyatı 37,535 gözüküyor. İnternet sitesinde iseı 43.320 tl gözüküyor. Sanırım internet sitesinde fiyatlar güncellenmemiş. Engelli indirimi sayesinde Ötv inince aşağı yukarı ne kadar iner fiyatı?
    Bilen birileri varsa cevaplarsanız çok iyi olur.

toplam ücretten tescil işlemleri ücretini çıakrın. kalan parayı 1.4 e bölün. bu rakam ötvsiz rakamıdır. sonra üzerine tekrar tescil işlemleri ücreti eklenir. ama bu tescil ücretleri içinde 6 aylık MTV de vardır. onu da kendim ödeyeceğim derseniz ve vergi dairesine muafiyet için dilekçe verirseniz. onu da ödememiş olursunuz.

• dün bende beylikdüzündekine uğradım captiva bakmak için lt modeli yok baştan söyleyeyim. En düşük captiva 92.000 TL hepsine sonradan navi taktırmışlar.

1.4 140lık otomatik trax de yok pek bayilerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

İlginç ama kuvvetle muhtemel bir durum da şu,

son senelerde değeri oldukça düşen Türk lirası yüzünden tüm marka modellerde fiyatlar artmıştı, ort. gelir seviyesi ise yerinde sayıyor malumunuz.
    Şimdi şevrolenin pazardan çekiliyor olması sebebiyle oluşacak fiyat dengesi sadece uygun fiyata şevrole alma şansının dışında , cirosu olumsuz etkilenecek diğer markaları da fiyat indirimine gitmeye zorlayabilir.

Bu senaryoda tek şart şevrolenin 2014 ve 2015 boyunca pazardan çekileceğini bildirmesine rağmen bol bol araç satışına devam etmesi.
    Aralık 2013 sonrası isteseler de fiyatları arttıramazlar, aklı olan kimse almaz çünkü.

Eğer araç satışı yapmazlarsa şimdi alanlar turnayı gözünden vurur, sonuçta 2. eli bitecek arabaları 2. el fiyatının da altına sıfır olarak alıyorsunuz.
    Bekleyip görelim diyenlerse soğuk su içer.

Umalım da önümüzdeki 2 sene şevrole gemi gemi araç göndermeye devam etsin Türkiyeye.

Ben bu soylemlere sadece avuntu diyorum. Vw opel ford reno alacak adam chevrolet ye zaten bakmaz. Kendimden ornek vereyimyeni arac aldim daha cogu c sinifi araci test ettim ama chevy e bakmadim. Cunku daha ust rakamlara cikabiliyordum.
    Bu durumdan:
    - yakin zamanda chevy arac alanlar agir magdur oldu
    - butcesi 30 40 araliginda olup b segment bakan vatandasa c segmentine binme sansi dogdu. Olay bundan ibaret

Esas bu yorum avuntu olmuş. önümüzdeki yılda şevrole ithalata devam ederse diğer markaların satış baskısı altında kalacağı kesin.

70 bin tl 'ye golf alan adam önceden 1 kere düşünüyorsa şimdi 2-3 hatta 4 kere düşünmek zorunda kalacak.

Örnek cruze modeli, parasına göre zaten satın alınmayı hak eden bir araçtı düne kadar, şimdi bu indirimlerle çok daha cazip hale geldi.
    Sıfır araç satışlarının son 2 yılda ne hale geldiği belli iken ve Türk lirasının değer kaybı kolay kolay bitmeyeğine göre piyasa büyüklüğü belli, markaların pastadan kapabildikleri oran belli.

Neyse dediğim gibi satışa devam ederlerse 1-2 ay içinde satış rakamlarını hepbirlikte görürüz, o zaman görüşürüz.

Farkli seyleri soylemiyoruz. Cruze fiyatina gore alinabilir bir aracti simdi fiyatina gore daha cazip. Ama 60 70 bin lere cikabilen adam piyasayi gormuyor mu bir tarafta daha kaliteli konforlu performansli daha az yakan ve durdukca deger kazanan arac varken butun bu ozelliklerde daha geride kalan ve daha 1 hafta once sifir alan adama 5 6 bin lira zarar ettirdigini gordugu araci alsin.
    Bu cruze kotu araba demek degil. Bu fiyatlarla chevrolet focusun golfun astranin jettanin megane fluence corolla gibi araclarin musterisini kazanamaz. Punto nun lineanin fiestanin corsanin musterisini kazanabilir. O da chevy nin 1 haftada ettirdigi zarari gorup hala cesaret edebilen musteriyi kazanir

• Beylet acele etmeyin daha kasimda sifir chevrolet alan adam aralik ayinda 5 6 bin lira zarar etti. Aralikta alanin ocakta ne olacagi hic belli olmaz. Bu firma bati avrupadan 2015 de cekilecegini acikladi. Artik bu fiyatlarin ustunde satamaz. Zaten satislar 2015e kadar devam edecek. Bundan sonra fiyatlari ya bu deviyelerde kalir ya duser.
    Benim gorusum hadi eyvallah deyip kepengi kapatirken kapan en sansli kisidir. Belki o zamana ben de leonun yanina 2. Araci cekerim.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.