Şimdi Ara

Chevrolet Cruze nasıl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
93.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

1 yili geckin kullaniyorum duz vites uzun yolda 7-7,5lt tuketiyor. Hiz sabitleme ile 90-100 km/s gibi bir hiza sabitlersen 6'li rakamlar mumkun.
    S.icinde 9,5-10lt ortalama ile geziyorum ama fazlaca trafik oldugunda 11-12lt de gordugum oldu.
    Donanim olarak zengin bir araba, Esp ve 8 airbag standart en onemlisi.

Daha once bir konu acmistim Okumanda fayda var.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=61849570&p=1#61849570

yeni motor mu eski motor mu?

yeni 124ps

• quote:

Orijinalden alıntı: memo84

...40 derecelik yokuslarda 40 lt ...

Çok iyiymiş. 4x4, yüzlerce beygirlik, arazi donanımlı araçlar bile 45 dereceye ancak tırmanabiliyor.
  • Cruze için yeni motor eski motor diye bir şey söz konusu değil...
    ikisi de aynı motor 1.6 Ecotech. Manifold güncellemesi ile 11bg eklenerek 124bg'e çıkartılmıştır.
    amaç ilk kalkış sırasındaki hantallığı gidermek. Giderilmiş mi? Eehhh!

113'lük 153Nm tork, 124'lük 154Nm tork sağlıyor.

madem konu sadece yakıt;

*Araç; (113bg) 2010 LS PLUS AT/6 NB 27.000km...

Şehiriçi yaz ayları full klima ile 100km/9.1lt, kış ayları 100km/8.5lt (ilk 10-11lt lerde gezinen 3-4.000km değeri hariç, Sürekli antalya
    şehir içi sakin kullanım cut-off/kick down maksimum dikkat ile)

Şehirdışı Antalya-İstanbul-Antalya git gel 1.600km ortalama hız 97km tüketim 100km/6.2lt

*Araç; (124bg) 2012 LT WTCC SR AT/6 HB 650km...
    Şehir içi sürekli klima ile 100km/10.2lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Temmuz 2012; 12:50:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: memo84

...40 derecelik yokuslarda 40 lt ...

Çok iyiymiş. 4x4, yüzlerce beygirlik, arazi donanımlı araçlar bile 45 dereceye ancak tırmanabiliyor.

40 derece baya abartı bir rakam olmuş gerçekten

Yanlız 45 derece eğime tırmanabilmek için yüzlerce beygir gerekmiyor çok kısa bir vites ve uygun yaklaşma açıları yeterli diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR
    40 derece baya abartı bir rakam olmuş gerçekten

Yanlız 45 derece eğime tırmanabilmek için yüzlerce beygir gerekmiyor çok kısa bir vites ve uygun yaklaşma açıları yeterli diye düşünüyorum.

Doğru, uygun bir şanzımanla 50 beygir bile yeter de, motorun o devir ve hızda o gücü yere aktarabilmesi için, yüksek devirlerdeki maks. gücünün çok daha yüksek olmasında fayda var.

Bir de Ankara'nın çok dik olmasıyla meşhur Cinnah Caddesi bile %9-10'luk bir eğime sahiptir.(Derece olarak da, hesaplamadım ama yaklaşık 5-6 derece eder.)

• cruze ile bir kere yolculuk yaptım. Fluence ve civic den daha rahat daha tok geldi. Hoşuma gitti açıkçası. Ama o motordan ekonomi beklemeyin. Ne kadar güzel araba da olsa sırf motorundan dolayı almam ve de tavsiye etmem. Alternatif daha güzel daha ekonomik araçlar var.
  • 2010 model 113 beygir Otomatik vites Cruze a sahibiz.

Cumartesi öglen ankaraya gittik pazar sabah da geri dönmek icin yola çıktık. Arabayı babamla yarı yarıya kullandık.

Giderken 3 kisi + klima hep açık + 130 140 in altına pek düşmedik 7.6 litre yaktık

Dönerken 6 kisi (2si cocuk) + full bagaj + klima hep açık yine 130 140 in altına düşmedik, 7.4 litre yaktık

Sehirici ise otomatik olmasına ragmen 9.4 litre yakıt tüketimimiz var.

Anlık yokuşlarda v.s 20 30 litre her araba gösterir normal bisey

Yakıtın haricinde oturakli ve tok bir araç. Sürerken güven verir virajlara v.s rahat bı sekilde dalabilirsiniz. Cruze ile otobanda 190 ile makas attığımı bilirim rahat bı sekilde .)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 40 derece derken abarti degildi k.marasta oturan varsa dereköyden ayaklıcaoluk köyüne cikan dik bi rampa var yeni arac alanlar orda test eder aracini yaklasik 2-3 km bi yol dağa dik bir sekilde tirmaniyor keci yolu gibi :D ama dedigim gibi aracin tipi cok guzel bizim burda bi laf vardir "bakbahası" var aracın :) fakat yakit konusunda ben baş edemedim 1 sene kktc de kullandim araci benzin ucuzdu vs. fakat burda ayni degerlerle binmek biraz zor,diğer aracimiz peugeot partner tepee 110 luk ayni yolu onlada gittim hakketen partneri surerken arqc kullanmaktan zevk aliyosunuz ama o da cok yuksek cruze daki oturus keyfi onda yok tip olarakta tabi fakat iş tırmanmaya geldiğinde ayrı bi zevk veriyo ,test imkaniniz varsa araci bi test edin acentaya gidip en guzeli o olacaktir ,anlik yakit tuketimini acin,yokuslarda dur kalk yapin 0-100 hizlanmasina bakin ,yol tutusuna vs. bi bakin deneyin ben 1 yil kullandiktan sonra arabadan sogudum halbuki ilk basta cok isteyerek almistim :/

• Bu arada aklima gelmisken sorayim bu yakit tuketimindeki farkliliklar arac donanimindan kaynaklaniyo olabilir ,bendeki design edition idi duz cruzelardan farki ön-arka tampon farki,yan marşpiyel ve 17 jant idi duz olanda bunlar farkli agirlik farkindan ve jantlarin buyuk olmasindan yakit tuketimi farklilik gosterir diye dusunuyorm!!!!!

• quote:

quote:

quote:

1 yili geckin kullaniyorum duz vites uzun yolda 7-7,5lt tuketiyor. Hiz sabitleme ile 90-100 km/s gibi bir hiza sabitlersen 6'li rakamlar mumkun.
    S.icinde 9,5-10lt ortalama ile geziyorum ama fazlaca trafik oldugunda 11-12lt de gordugum oldu.

yeni 124ps

Cruze almayı düşünüyordum ama onuda listeden sildim yeni motor 12 litre yakıyorsa eskide 14 litre yakar heralde uzak durmak lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

yeni 124ps

Cruze almayı düşünüyordum ama onuda listeden sildim yeni motor 12 litre yakıyorsa eskide 14 litre yakar heralde uzak durmak lazım

12lt değil 9,5-10lt ortalaması var diyorum. Bu değerler çoksa 1.6 atmosferikten uzak duracaksın.

• quote:

12lt değil 9,5-10lt ortalaması var diyorum. Bu değerler çoksa 1.6 atmosferikten uzak duracaksın.

e kendin dedin 12 litre yakıyor diye eski motorun daha çok yaktığınıda biliyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 30 Temmuz 2012; 18:03:56 >
  • quote:

quote:

e kendin dedin 12 litre yakıyor diye eski motorun daha çok yaktığınıda biliyoruz?

Bak şimdi lafımı çektin oradan cımbızla yanlış yönlendirme olmasın. 12lt dur-kalk trafikte yakıyor doğrudur ama sürekli de o şekilde kullanılmıyor sonuçta.
    Her depoyu doldurduğumda göstergeleri resetlerim, genel ortalamamın 10lt'yi geçtiği pek olmadı. 2 gün önce depoyu doldurup yine resetlemiştim şu anda 8,2lt/100km ortalama gösteriyor yol bilgisayarı çünkü trafiğe pek yakalanmadım. Kullanıma ve yol durumuna göre değişiyor anlayacağın.

Ekleme: Eski motor ile aradaki fark 0,5lt gibi birşey farkettiriyor 1lt bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _eRay -- 30 Temmuz 2012; 18:14:32 >

• quote:

quote:

quote:

Bak şimdi lafımı çektin oradan cımbızla yanlış yönlendirme olmasın. 12lt dur-kalk trafikte yakıyor doğrudur ama sürekli de o şekilde kullanılmıyor sonuçta.
    Her depoyu doldurduğumda göstergeleri resetlerim, genel ortalamamın 10lt'yi geçtiği pek olmadı. 2 gün önce depoyu doldurup yine resetlemiştim şu anda 8,2lt/100km ortalama gösteriyor yol bilgisayarı çünkü trafiğe pek yakalanmadım. Kullanıma ve yol durumuna göre değişiyor anlayacağın.

O zaman 10 lite yakıyor dersek eski motorda bi 12 litre yakıyordur tüp taktırsam 14 litre yakar yine fazla
    Arkadaşımın Corollası şehiriçi 8-8.5 litre civarı benzin yakıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman 10 lite yakıyor dersek eski motorda bi 12 litre yakıyordur tüp taktırsam 14 litre yakar yine fazla
    Arkadaşımın Corollası şehiriçi 8-8.5 litre civarı benzin yakıyor.

İşte benim 8,2lt dediğimde İstanbul ş.içi, önemli olan güzergahın yoğunluğu.
    Ekleme yaptım önceki mesaja yine yazıyım eski motor ile arasında o kadar tüketim fark yok. LPG'nin litresi kaç para bilmiyorum ama 27-28kr civarı yakıtı olur bu da normal.

• quote:

Ekleme yaptım önceki mesaja yine yazıyım eski motor ile arasında o kadar tüketim fark yok. LPG'nin litresi kaç para bilmiyorum ama 27-28kr civarı yakıtı olur bu da normal.

LPG çok ucuz hocam 2 lira araba 15 litre yaksa 30 kuruşa denk geliyor daha ne olsun
    Şu anki Cliom 26-27 kuruş yakıyor benzinli olarak kullanıyorum.10 litre tüp yakan yeni bir araç arıyorum bakalım bulabilecek miyim

• quote:

quote:

LPG çok ucuz hocam 2 lira araba 15 litre yaksa 30 kuruşa denk geliyor daha ne olsun
    Şu anki Cliom 26-27 kuruş yakıyor benzinli olarak kullanıyorum.10 litre tüp yakan yeni bir araç arıyorum bakalım bulabilecek miyim

2 liraysa 12lt'den hesapla işte 24kr yapar, tabi ek olarak benzin masrafı da oluyor.
    Bu arada sen benzınlı clio'yla nasıl 26-27kr yakıyorsun bizde 1.5dci var 25kr o yakıyor zaten :)

• Cruze 1.6 manuel ile Accord 2.0 otomatik ayni yakiyor galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

2 liraysa 12lt'den hesapla işte 24kr yapar, tabi ek olarak benzin masrafı da oluyor.
    Bu arada sen benzınlı clio'yla nasıl 26-27kr yakıyorsun bizde 1.5dci var 25kr o yakıyor zaten :)

pardon hesap hatası olmuş tekrar hesapladım 7.5 litre yakıyor benzini 4 liradan alıyorum 30 kuruş yakıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

pardon hesap hatası olmuş tekrar hesapladım 7.5 litre yakıyor benzini 4 liradan alıyorum 30 kuruş yakıyor

4 liradan alırsan Cruze'da 40kr yakar ama ben 4,29'dan alıyorum :))

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.