Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (308. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.055.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, benim araçta ön sağ tekerde kaldırıma süratli bir çarpma neticesinde dışa doğru hafif bir çıkma eğim oluşmuştu, bu durum ise, 100 km sürat üstünde hafif bir titremeye yapıyor, aynı zamanda rot ayarı yapılmasına da engel oluyordu. Bu durumdan
    tavsiye üzerine gittiğim rotçu Rahmi ustanın mevcut sapmayı ölçüp tespit etmesi ve belirlediği ölçülerde yönlendirdiği şaseci tarafından düzeltilmesinden sonra kurtulabildim. Bunların hepsini sanayide ehli ustalar tarafından servise bağımlı kalmadan hallettim. Benzer sorunu olan Ankara'da yaşayan arkadaşlara makul ücret alan bu ustalar konusunda yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.
    Ankara'da bakım için nereye götürüyorsunuz, benim 2011 model, 60000 bakımı geldi.
    Nereye götürüceğimi bilmiyorum, memnun oldugunuz bir yerler varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liveknight

Geçmiş olsun.
    Ankara'da bakım için nereye götürüyorsunuz, benim 2011 model, 60000 bakımı geldi.
    Nereye götürüceğimi bilmiyorum, memnun oldugunuz bir yerler varsa çok sevinirim.

Form kurallarına aykırı olacağı için burada firma adı ve telefonunu yazamıyorum ancak "pm"ine gönderiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: komutan16

quote:

Geçmiş olsun.

Form kurallarına aykırı olacağı için burada firma adı ve telefonunu yazamıyorum ancak "pm"ine gönderiyorum.

Benim de 45.000 bakımı geldi. Bana da PM lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

quote:

quote:

Geçmiş olsun.

Benim de 45.000 bakımı geldi. Bana da PM lütfen.

PM 'inize gönderildi...

• Bir şey değil Saberd, umarım işine yarar...

• lastikleri kumho aldım fakat bir sorun çıktı belki yaşayan vardır

hem lastikleri taktirdığım yerde hemde başka bir rot balansçıda ayar yaptırmama rağmen

araç 110 120 km hıza geldiğinde lastiklerden direksiyona vuran bir titreme meydana geliyor.

sizce neyden kaynaklanıyor olabilir ?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: quu

lastikleri kumho aldım fakat bir sorun çıktı belki yaşayan vardır

hem lastikleri taktirdığım yerde hemde başka bir rot balansçıda ayar yaptırmama rağmen

araç 110 120 km hıza geldiğinde lastiklerden direksiyona vuran bir titreme meydana geliyor.

sizce neyden kaynaklanıyor olabilir ?

teşekkürler

Direksiyondaki titreme genellikle lastikteki balans ayarın bozuk olmasından kaynaklanır. Siz ise rotçuda ayar yaptırdığınızı söylüyorsunuz. O zaman akla gelen şey büyük bir olasılıkla lastikteklerdeki imalat hatasıdır. Kumho lastikleri müşteri problemleriyle yakından ilgilenen bir marka; Size önerim lastiği aldığınız yere götürün İstanbula göndersinler ve imalat hatası olup olmadığını baksınlar. Hatta bu arada ana bayi olan "Üstündağ Lastik A.Ş" tinden cemal bey ile görüşün durumu anlatın, problemlerle yakından ilgilenen bir kişi, zaten karar verecek olan da o. Kolay gelsin...

• Arkadaşım bir de direksiyon tamir kutusu arızasından dolayı da titreme yapabilir. Sorununuzu halledemezseniz. Bu olasılığı da dikkate alın, Chaptiva'ların kronik şikayetlerinden biridir. Bu nedenle iyi bir tornacıya gidip bir kontrol ettirmenizde yarar var. Eğer bu sorun var ise, sanayide 1000 TL'ye serviste ise, tamir durumda 1500 tl ile değişim durumunda 3000 TL'ye kadar masraf açabilir.

• Aynı direksiyon problemi bende de oldu. Bence tüm problemleriniz fren disklerini değiştirdiğiniz anda bitecektir. Diskler zamanla eğilip 120km hızlarda sarsıntı yapıyorlar.
    Kesinlikle fren disklerini değiştiriniz. Ben trw marka almıştım 4 adet disk 4 adet balata 750 ₺ işçilik dahil
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: 1034parsel

Aynı direksiyon problemi bende de oldu. Bence tüm problemleriniz fren disklerini değiştirdiğiniz anda bitecektir. Diskler zamanla eğilip 120km hızlarda sarsıntı yapıyorlar.
    Kesinlikle fren disklerini değiştiriniz. Ben trw marka almıştım 4 adet disk 4 adet balata 750 ₺ işçilik dahil
    Saygılarımla

Arkadaşım trw marka disk ve balata için işçilik dahil 750 TL çok iyi bir rakam, malzemeleri temin ettiğin parçacı dükkanını bizimle paylaşırsan ya da pm atarsan memnun oluruz.
    Kolay gelsin...

• Arkadaşlar Merhabalar

Benim 2011 model captiva 2. kez resimde görülen arızayı verdi.
    Bundan yaklaşık 6 ay önce de aynı arızayı vermişti, ABS sensör arızası denilmişti.
    Sensör + işçilik 220 tl'ye yaptırmıştım. Şimdi tekrar aynısı oldu.
    Araç neredeyse asfalt dışında hiç yol görmüyor, zorlama olmuyor. Neden oldugunu anlamış değilim.

Bu konuda bir fikri ya da önerisi olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-292822126 -- 23 Haziran 2015; 10:15:33 >

• Sürücü koltugunun altindaki soketlerle biraz oynayın. Benim ki ani bir fren sonrasi vermisti bu arizayi. Sari soketi kurcalayip sıkmis itmistim bu sekilde duzelmisti

• quote:

Arkadaşlar Merhabalar

Benim 2011 model captiva 2. kez resimde görülen arızayı verdi.
    Bundan yaklaşık 6 ay önce de aynı arızayı vermişti, ABS sensör arızası denilmişti.
    Sensör + işçilik 220 tl'ye yaptırmıştım. Şimdi tekrar aynısı oldu.
    Araç neredeyse asfalt dışında hiç yol görmüyor, zorlama olmuyor. Neden oldugunu anlamış değilim.

Bu konuda bir fikri ya da önerisi olan var mı

Umarım 220 tl'lik iş yapmışlardır. Bu tür sensör arızalarında servise gitmeden önce mutlaka sürücü koltuğu altındaki soketleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Aksi taktirde sizin gözden geçirmediniz soketleri onlar gözden geçirip bu kadar miktarda ya da daha fazla miktarda parayı sizden talep edebilirler.

• Arkadaşlar bu soruyu bu başlıkta sormam ne kadar doğru olur bilmem. Bir arkadaşım 2012 model henüz 40binde tertemiz makyajlı kasa captivasını satıyor. Otomobile dönmek istiyor. Piyasadan çekilmiş bir markanın aracına talip olmak sizce ne kadar makul olabilir? Örneğin bir iki sene sonra satmak istediğimde çok zarar eder miyim? Satışı zor mu bu araçların? İnanın hiç bilgim olmadığı için soruyorum, kötü bir niyetim yok. Çok iyi araçlara sahip olduğunuzu biliyorum. Bir de halen opel servisleri bakıyor mu? Teşekkürler.
  • merhaba arkadaşlar 5 yıllık dh maceramda bu başlığa girmekte nasipteymiş uzun süren captiva maceralarım sonucu 2008 model 94 bin km aracı 50 bin tl ye almış bulunmaktayım aracın ekspertiz raporunda yağ kaçakları dışında bir sorun çıkmadı ama bu yağ kaçakları nedendir gece gece aklıma duştu yazayım dedim orta seviye motor yağı kaçağı, orta seviye amortisör yağ kaçağı, turbo ve borusu yağ sızıntısı ve son olarak yağ soğutucusu yağ kaçağı varmış raporu veren kişi captivalarda kronik sorunlardan olduğunu bahsetti bu yağ kaçaklarının ve kafaya takılıcak birşey olmadığını soyledi ama ben yinede bilenlerden bilgi alırsam kafam rahatlar gibi. ve ist gaziosmanpaşa tarafında oturuyorum bu semtte veya civarda usta tavsiyesi olan varsa sevinirim ufak tefek işler var gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

merhaba arkadaşlar 5 yıllık dh maceramda bu başlığa girmekte nasipteymiş uzun süren captiva maceralarım sonucu 2008 model 94 bin km aracı 50 bin tl ye almış bulunmaktayım aracın ekspertiz raporunda yağ kaçakları dışında bir sorun çıkmadı ama bu yağ kaçakları nedendir gece gece aklıma duştu yazayım dedim orta seviye motor yağı kaçağı, orta seviye amortisör yağ kaçağı, turbo ve borusu yağ sızıntısı ve son olarak yağ soğutucusu yağ kaçağı varmış raporu veren kişi captivalarda kronik sorunlardan olduğunu bahsetti bu yağ kaçaklarının ve kafaya takılıcak birşey olmadığını soyledi ama ben yinede bilenlerden bilgi alırsam kafam rahatlar gibi. ve ist gaziosmanpaşa tarafında oturuyorum bu semtte veya civarda usta tavsiyesi olan varsa sevinirim ufak tefek işler var gibi

Öncelikle yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, bahsettiğiniz sorunların uykunuzu kaçırması normal, amortisör yağ kaçağı önemli değil yerlisiyle bile uygun fiyata değiştirirsin olur biter. Ancak diğer sorunlar için istemesen bile bir servise gitmende yarar var. Umarım ekspertiz raporunda olduğu gibi önemli bir şey değildir, umarım sana yüklü bir rakama mağlolacak sorunlar değildir. Ancak, moralini bozmak gibi olmasın ama, bu konuda pek iyimser değilim. Kolay gelsin...😧

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanhirik

Arkadaşlar bu soruyu bu başlıkta sormam ne kadar doğru olur bilmem. Bir arkadaşım 2012 model henüz 40binde tertemiz makyajlı kasa captivasını satıyor. Otomobile dönmek istiyor. Piyasadan çekilmiş bir markanın aracına talip olmak sizce ne kadar makul olabilir? Örneğin bir iki sene sonra satmak istediğimde çok zarar eder miyim? Satışı zor mu bu araçların? İnanın hiç bilgim olmadığı için soruyorum, kötü bir niyetim yok. Çok iyi araçlara sahip olduğunuzu biliyorum. Bir de halen opel servisleri bakıyor mu? Teşekkürler.

Arkadaşım yazında sormuş olduğun soruların hepsinin cevabını, bu başlık içerisinde birkaç sayfa geriye giderek okur isen fazlasıyla cevap bulabilirsin, çünkü müteakip defalar bu konuları işledik, kolay gelsin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkanhirik

Arkadaşlar bu soruyu bu başlıkta sormam ne kadar doğru olur bilmem. Bir arkadaşım 2012 model henüz 40binde tertemiz makyajlı kasa captivasını satıyor. Otomobile dönmek istiyor. Piyasadan çekilmiş bir markanın aracına talip olmak sizce ne kadar makul olabilir? Örneğin bir iki sene sonra satmak istediğimde çok zarar eder miyim? Satışı zor mu bu araçların? İnanın hiç bilgim olmadığı için soruyorum, kötü bir niyetim yok. Çok iyi araçlara sahip olduğunuzu biliyorum. Bir de halen opel servisleri bakıyor mu? Teşekkürler.

Arkadaşım yazında sormuş olduğun soruların hepsinin cevabını, bu başlık içerisinde birkaç sayfa geriye giderek okur isen fazlasıyla cevap bulabilirsin, çünkü müteakip defalar bu konuları işledik, kolay gelsin...

O bahsettiğiniz yazıları zaten okudum. Bazı arkadaşlar değer kaybı olduğunu, zor satıldığını yazmış bazıları ise bu duruma itiraz etmiş. Fakat ortada ikna edici bir şey bulamadım. Dolayısı ile bu konuyu açıkça, doğru bir şekilde özetleyebilecek arkadaşlar vardır umuduyla yazdım. O nedenle sorumu tekrarlıyorum. Teşekkürler.

• erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    Merhaba ne kadar fiyat istiyor acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.