Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.221
Cevap
90
Favori
1.056.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 3 4 gündür hava yastigi isigim surus sirasinda sönmüyor. Surekli yaniyor. Daha once benzeri sorun yasayan var mi. Cozum onerisi olan varsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shnmr

Videodaki captiva da 4 çeker, arka tekerlekler patinaj yapıyor. Bence şöfor captivayı ordan çıkarmamak için herşeyi yaptı,:))

2012 sonrası Captiva lar tr de 4*2 idi, ama Rusya gibi ülkelerde 2,2 versiyonları 4*4 dü..bu araç 4*4 olabilir dediğin gibi, olmayabilir de ama, emin değilim.

Benim araçla bundan çok daha zor yollarda gittim, tamamen çamur ve traktörlerin derin çukurlar yaptığı yollarda sorunsuz ilerledim,,,,video daki yerden de tek seferde çıkardım...bu arada Captiva 400 kg kadar ağır, bunun da dezavantajı var...ama esas sorun plotajda oabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım 4x4 sisteminde qq daha başarılı sonuçta nissan. Ama dersinizki captiva ve qq den daha başarılı kim var Asx var. Şu asx in boyutları captiva gibi olsa tadından yenmez mitsubishi kalitesini tek geçerim. Ama captiva kasası cok iyi. Bir mitsubishinin hic bir zaman kasası oynamaz süspansiyonu o kadar emiciki 4x4 sistemide cok basarili

• quote:

Orijinalden alıntı: dalio

4 yıl-50 bin bakımı için servis 1100 tl istedi, iyice abartmışlar. Yok ağır bakımmış, v kayışı ve difransiyel yağı değişiyormuş filan..,sanayideki ustama sordum 100 tl filan dedi bunlar.

Ben tabii ki ustama yaptıracam, balatalar da değişecek...ön-arka 250 tl dedi(trw)...balatalarla birlikte serviste 1700 tl yerine 700 tl ye bitirecez işi inşallah.

Bakımı hallettik...geçen sene 150 tl olan 6 Lt orijinal gm 5-30 yağ, bu sene 180 tl olmuş....yılda 10 bin km bile yapmıyorum, sentetik yağa bir senede ne olacak...sonuçta bakım 15 bin km de bir,,,bundan sonra bakımlara 1,5 sene de bşr girerim

Ayrıca yok servis sıkıntısı yok parça tedariği hikayeleri...sabah verdim, akşam aldım...üstelik balatalar da değişti...filtresinden balatasına 2-3 alternatif aynı gün içinde sunuluyor..,daha be olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalio -- 20 Mart 2015; 23:14:50 >

• Nette değişik fiyatlar var...bir kere bizim araç 6lt mi alıyor....180 tl 6lt yağ için fazla gibi...nette gm 5-30 yağ Lt si 20 tl olan bile var...ne dersiniz?

• quote:

Nette değişik fiyatlar var...bir kere bizim araç 6lt mi alıyor....180 tl 6lt yağ için fazla gibi...nette gm 5-30 yağ Lt si 20 tl olan bile var...ne dersiniz?

Kapasiteyi bende tam olarak bilmiyorum. Ancak bakimi dışarıda yaptıracaksaniz Castrol den şaşmayın derim. Garanti bitse bende özele gecicem ama daha garantisi Sürüyor. Gm in Yağı bana kalırsa en ucuz maliyetle üretilip en pahali fiyattan satılan kalitesiz bir yag...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 161907 -- 21 Mart 2015; 0:45:56 >
  • Captiva normalde 5.4lt 5-30 yağ alır. Sakın 20tl'lik yağ koymayın partikül filtresini tıkarsınız. Partikül filtreli araçlar için olan 5-30 tam sentetik almanızı tavsiye ederim.
    Hatta ip ucu vereyim gidip vw yedek parçası satan yerlere bakın meşhur vw 1.6tdi motorda 5lt tam sentetik 5-30 kullanıyor.
    Ben maslakta vw parçacısından 5lt tam sentetik partikül filtreli araçlara uygun yağı en uygun fiyata oradan alıyordum.
    Halada kullandığım a3 ve 5008 için aynı yerden alıyorum.
  • Airbag isiginin sönme digini yazmistim. Klasik nedenden oldugu anlasildi. Surucu koltugunun altındaki soketlerle biraz oynayinca sondurmeyi basardim.

• Merhabalar;

Aracımın hoparlörü sanırım patladı, arka sol kapıdaki hoparlörden cızırtılı ses geliyor. Hoparlörleri değişmek istiyorum. Daha önce böyle bişey yapan var mı? Daha iyi bişey taktırmak istiyorum. Çapı falan kaç cm. Yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • selam arkadaşlar. hafta sonu memlekete gidip geldim gidiş hızım 90km-120km.arası yb. 9.3 yakıt sarfiyatı gös
    terdi geliş hızım 120km -170km arası yb. 8.6 yakıt sarfiyatı gösterdi.bu araçlar yüksek hızda dahamı az yakıt
    sarfediyor? yol şartları ve trafik gidiş geliş aşşağı yukarı aynı.
  • muro18 M kullanıcısına yanıt
    bu konu benimde dikkatimi çekti.
    şöyle ki hız göstergesine değilde devir saatine dikkat ederseniz
    hızlanırken devir yükseldiğinde gazdan ayağınızı çekip,
    gazdan ayağınızı çektiğinizde ki hızı koruyacak kadar yeniden gaza bastığınızda
    motor gazdan ayağınızı çektiğinizde ki andan daha düşük bir devirle çalışmakta.
    bu hem hızınızı korumanızı hem de devirin az olması ile daha az yakıt tüketmenizi sağlamakta.
    sebebini anlamamakla birlikte böyle bir tespitim oldu.
    eski mauel araçlarımda gaza bas ya da basma araç vitesteyken motorun devri ile hız bağlantılı olurdu yani
    90 la giderken devir 2000 gösterir ne kadar hızlı gidersen devir o kadar yükselirdi
    ama otomatik captivam da dediğim şekilde 2600 devir de 110 120 ile giderken
    yukarıda izah ettiğim şekilde 120 km 2000 devir görmek mümkün oluyor sebebini anlamış değilim
    aracın hızı ile devir saati arasındaki bağlantı manuel araclarımdaki gibi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: moneta

bu konu benimde dikkatimi çekti.
    şöyle ki hız göstergesine değilde devir saatine dikkat ederseniz
    hızlanırken devir yükseldiğinde gazdan ayağınızı çekip,
    gazdan ayağınızı çektiğinizde ki hızı koruyacak kadar yeniden gaza bastığınızda
    motor gazdan ayağınızı çektiğinizde ki andan daha düşük bir devirle çalışmakta.
    bu hem hızınızı korumanızı hem de devirin az olması ile daha az yakıt tüketmenizi sağlamakta.
    sebebini anlamamakla birlikte böyle bir tespitim oldu.
    eski mauel araçlarımda gaza bas ya da basma araç vitesteyken motorun devri ile hız bağlantılı olurdu yani
    90 la giderken devir 2000 gösterir ne kadar hızlı gidersen devir o kadar yükselirdi
    ama otomatik captivam da dediğim şekilde 2600 devir de 110 120 ile giderken
    yukarıda izah ettiğim şekilde 120 km 2000 devir görmek mümkün oluyor sebebini anlamış değilim
    aracın hızı ile devir saati arasındaki bağlantı manuel araclarımdaki gibi değil.

Cevap basit.Araç otomatik. Tork konventörünün çalışma prensibini araştırınız.2000 devirde aynı viteste 100 lede gidersiniz 120 ylede gidersiniz. Konvertörün aktardığı torka bağlı

120 ustunde tork konvertor kilitleniyor ve az yakiyor. Tuketim farkinin buyuk nedeni odur. Ama niye 120 gibi abuk bir hiz derseniz bence tamamen tasarim hatasi.

• verilen bilgiler için herkese teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar

Benim kaptiva 2012 yeni kasa modelimde
    bir kaç gündür farlarda sorun var.

Kısa park lambaları yanıyor ama gece görüş Lambaları yanmıyor
    acaba sigortası mı yanmıştır.

sigorta kutularına baktım ama içeriği anlaşılır değil
    Türkçe olan sigorta kutu şeması varmıdır acaba.

Farları manuel de açsam otomatikte de kalsa sürekli kısa park lambaları yanıyor.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

Tamam sorunu halettim
    Lambalar yanmış ondan çalışmıyordu

ama yinede sigorta kutunun Türkçe hali iyi olur varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frikxxx -- 11 Nisan 2015; 18:36:44 >

• selam arkadaşlar siyah captivamın yan taraflarında bulunan pilastik aksamlarında renk açılması oldu bu renk açılması
    siyah renk arabada çok kötü duruyor bu tür sorun yaşayan arkadaşlar varmı varsa sorunu nasıl çözdünüz. ben
    boyatmayı düşünüyorum boyatmadan halledebilirsek çok daha iyi olur.
    Siyah ayakkabı boyası deneyin.
  • arkadaşlar 30 bin bakımı ne fiyat aldınız ?

2013 model makyajlı kasa için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

arkadaşlar 30 bin bakımı ne fiyat aldınız ?

Yağ fiyatları çok arttı...yetkili serviste 800 tl, özelde 400 tl ye halledersin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

arkadaşlar 30 bin bakımı ne fiyat aldınız ?

Yağ fiyatları çok arttı...yetkili serviste 800 tl, özelde 400 tl ye halledersin

sanirim 6 lt yag aliyor. 4 lt si 60 tl . 90 tl ye geliyor snrm ya. eger yanls bilmiyorsam

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.