Şimdi Ara

Çevre Müh.--Aktüerya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar YTÜ de ikinci öğretim çevre mühendisliğine girebilme ihtimalim var. Ayrıca Marmara Üni. de İ.Ö. Aktüerya da okuyabiliyorum. Açıkçası ikisi arasında kaldım. Tercihlerimi daha yapmadım ve hangisini yazsam diye düşünüyorum acaba hangisini okusam diye.
    Şimdiden teşekkürler.

• Ben Çevre yazdım kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mck55

Ben Çevre yazdım kardeş

Nerde yazdın dostum?
  • YTÜ yazacak kadar yüksek puanım yok,olsa zaten inşaat mühendisliği seçerdim

Selçuk Üniversitesi,Atatürk Üniv.Ondokuz Mayıs Üni,Cumhuriyet Üni. falan kardeş.
  • aktüerya yaz kardeş, daha çok geleceği var gibi.
  • Ben şuan Uludağ Üni. Kimya öğrencisiyim aslında ancak Bursa'ya alışamadım. Ortama üniversiteye alışamadım yürümedi bıraktım geldim hazırlandım denemeler iyiydi ancak son şansım olmasının getirdiği heyecan çok kötü bir şey. Şimdi ikisi arasında bir karar vermem gerekiyor. İstanbul dışı da düşünemediğimden sıkıntı çekiyorum.
    Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendykemal

Ben şuan Uludağ Üni. Kimya öğrencisiyim aslında ancak Bursa'ya alışamadım. Ortama üniversiteye alışamadım yürümedi bıraktım geldim hazırlandım denemeler iyiydi ancak son şansım olmasının getirdiği heyecan çok kötü bir şey. Şimdi ikisi arasında bir karar vermem gerekiyor. İstanbul dışı da düşünemediğimden sıkıntı çekiyorum.
    Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000

Benim içime oturdu şu inşaat mühendisliği beee...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ok now

aktüerya yaz kardeş, daha çok geleceği var gibi.

Aktüerya ile ilgili çok güzel konuşmalar yaptım sektörün içinde olan kişilerle. Bana dedikleri iş sana bağlı. Ne kadar fazla ve kaliteli olarak dil bilirsen o kadar çok seçilirsin. Bu güne kadar zaten sorun yoktu aktüerya yazacaktım ancak aktüerlik sınavlarının zorluğu ve internet araştırmamda kişilerin olumsuz yorumları çok etkiledi açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.F.S.A.N.E

quote:

Ben şuan Uludağ Üni. Kimya öğrencisiyim aslında ancak Bursa'ya alışamadım. Ortama üniversiteye alışamadım yürümedi bıraktım geldim hazırlandım denemeler iyiydi ancak son şansım olmasının getirdiği heyecan çok kötü bir şey. Şimdi ikisi arasında bir karar vermem gerekiyor. İstanbul dışı da düşünemediğimden sıkıntı çekiyorum.
    Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000

Ah ah diyorum benim deneme puanlarım da İstanbul'da tutuyordu ancak şimdi böyle bir seçim yapmak zorunda kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

quote:

Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000

rica etsem bölümün ve üniversiten hakkında birşeyler paylaşabilirmisin?aynı bölüm ve üniversiteyi yazıcam o yüzden

Tabiki. Aslında şehir olarak falan güzel bi yer. Ancak üni ile merkez arası 45 dk idi en son. Sonra üni 1dönem ikinci dönem derlerini seçtirmiyor yani kredilerin boşta kalarak tekrar etmek zorunda kalabiliyorsun. Bizim bölümde çok iyi durumda okuyan arkadaşlarımda var ancak her şey hocaların seni tanımasına bağlı. Sınavda sorulan sorular genellikle kolay oluyordu ancak ben 10da 9 soruyu kitaptan geçirsem bu kadar olmazdı ancak 27 aldım. Hoca ne kadar tanırsa seni o kadar başarılı olursun. Genel kimya dersinde özellikle.

• quote:

quote:

Aktüerya ile ilgili çok güzel konuşmalar yaptım sektörün içinde olan kişilerle. Bana dedikleri iş sana bağlı. Ne kadar fazla ve kaliteli olarak dil bilirsen o kadar çok seçilirsin. Bu güne kadar zaten sorun yoktu aktüerya yazacaktım ancak aktüerlik sınavlarının zorluğu ve internet araştırmamda kişilerin olumsuz yorumları çok etkiledi açıkçası.

bu devirde kolay para kazanılmıyor malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000

rica etsem bölümün ve üniversiten hakkında birşeyler paylaşabilirmisin?aynı bölüm ve üniversiteyi yazıcam o yüzden

Tabiki. Aslında şehir olarak falan güzel bi yer. Ancak üni ile merkez arası 45 dk idi en son. Sonra üni 1dönem ikinci dönem derlerini seçtirmiyor yani kredilerin boşta kalarak tekrar etmek zorunda kalabiliyorsun. Bizim bölümde çok iyi durumda okuyan arkadaşlarımda var ancak her şey hocaların seni tanımasına bağlı. Sınavda sorulan sorular genellikle kolay oluyordu ancak ben 10da 9 soruyu kitaptan geçirsem bu kadar olmazdı ancak 27 aldım. Hoca ne kadar tanırsa seni o kadar başarılı olursun. Genel kimya dersinde özellikle.

bilgilendirdiğin için teşekkür ederimyani bu hocaların seni tanıması demek parlak birisi olmak demekmi yoksa afedersin k.çından ayrılma yalakalık yap demekmi

• quote:

quote:

quote:

bu devirde kolay para kazanılmıyor malesef.

Çok haklısın. Her bölümde fazla mezun var her bölümde bi işsiz kalma problemi var ve ben bunun en az %50 sinin kişilerin iş beğenmeme ve gerekli kişisel şartları( yabancı dil,etkileyicilik,düzgün konuşma vs) olmadığı halde hedeflerini çok hayalci koyup işsiz kaldığını düşünüyorum. Ancak sizlerde bilirsiniz ki; bu dönemlerde insan sadece hayatını etkileyen sınavın hayatını etkileyecek tercihlerini düşünüyor. İster istemez de bir korku oluyor işte.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu arada
    MF4 =105000
    MF2 = 96000
    YGS6=100000

bilgilendirdiğin için teşekkür ederimyani bu hocaların seni tanıması demek parlak birisi olmak demekmi yoksa afedersin k.çından ayrılma yalakalık yap demekmi

Yalakalık bir yere kadar götürür. Çalışmayan insan ne kadar yalaka olursa bi yerde takılır kalır. He Uludağ da hem çalışacaksın, hocalara soru götüreceksin, yalakalıkda biraz olacak tabi:S maalesef günümüzde insanlar poh pohlanmaktan çok haz eder oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.