Şimdi Ara

Ceviz ağacından üretilmiş oyuncaklar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yerli, fırınlanmış ceviz ağacından ahşap oyuncak üretim işine girmek istiyorum. Piyasadaki yapay ahşap oyuncakları epey araştırdım ve elimdeki imkanlarla çok daha güzel ve sağlıklı ürünleri daha uygun fiyatlara sunabileceğimi düşündüm. Oyuncak tasarımı konusunda site üyelerinin taleplerini de dikkate alarak bu işe girmeyi düşünüyorum. Yorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Başlamadan önce piyasa araştırması olarak bu konuyu açtım. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Kullanılacak malzeme %100 ceviz ağacı

İşleme tekniği lazer kesim makineleri ve bilgisayarlı pantograf makineleri

Boya sağlıklı akrilik boya (araştırılarak en sağlıklı teknik ve malzeme bulunacak)

Tasarım eğer istek olursa site üyeleri ortaklığıyla yapılacak

Amaç plastik ya da suni olmayan, sağlıklı, eğitici oyuncaklarla çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak ( e tabi cüzi de olsa kazanç sağlamak :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tek bir şey sormak istiyorum; neden ceviz ağacı
  • Hocam afedersiniz ama boru gibi fiyatı olmayacak İnşallah? Olacaksa şimdiden bilelim de ona göre konuyu takip edelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zeynepekm Z kullanıcısına yanıt
    Ceviz ağacını sağlamlığı, doğallığı ve işlenmesi kolay oluşundan tercih ediyorum. Ayrıca işlenmiş cevize kolay ulaşabiliyorum. Bambu, kavak, çöp şiş vs vs bir çok malzemeden zaten üretilen oyuncaklar var. Cevizin daha çok tercih edileceğini de düşünüyorum.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat konusunda ilk mesajımda da uygunluktan bahsetmiştim. Piyasadaki farklı malzemelerden üretilen oyuncaklara kıyasla daha kaliteli olacağına garanti veririm. Fiyat da piyasadaki o ürünlere kıyasla ya daha uygun ya da aynı olur. Tabi üreticiden tüketiciye dolaysız satış düşünüyorum. Bunun da avantajı olur.

• ceviz gibi güzel meyve veren bi ağacı oyuncak için kesmek saçma bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynepekm -- 29 Temmuz 2017; 0:46:48 >
  • zeynepekm Z kullanıcısına yanıt
    ağacı kesmeyeceğim ki. Zaten ceviz sanayi dalında kullanılan bir ağaç türü. Bulunduğum yerde de kullanılıyor. Ayrıca kesimi için orman bölge müdürlüklerinden izin çıkması gerekiyor, meyve veren ağaç kesilmez. Neyse orası benim ilgi alanım değil. Ben kesilip doğranmış, fırınlanmış latalar kullanacağım. Bambudan, dondurma çubuklarından çöp şişlerden yapılan oyuncaklardan kat kat daha sağlıklı ve kaliteli olacağı kesin.

• Bence çocuklar için ürettiğinizin yanısıra masaya koyulabilecek maskot,süs tarzı şeyler de tutar diye düsünüyorum.Örneğin avuca sığacak büyüklükte bir motosiklet veya kedi

• Teşekkür ederim hocam. Kesinlikle değerlendireceğim.. Başlangıcı bir yapalım da inşallah.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.