Şimdi Ara

Cevap: PCB Yapımı [Yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • valla ne elişi kağıdı ne kuşe kağıt bulabilirseniz carbon20 tranfer
    kağıdı (%100 toneri plaket üzerine geçiriyor vay kağıt yapışt
    ı vay su ile çıkar vay boya kalktı derdi felanda yok) 2. olarak
    %90 başarılı oşan asetast kağıt bununlada ben % 90 95 başarılı oldum
    elişi kağıdı ve kuşe kağıttan daha iyi yanlız plaketi ütülerken
    asetat kağıt için tabi mutlaka asetat üzerine 2 kat felan kağıt koyup öyle
    ütüleyin yoksa asetat ütüye yapışır ve ütü iptal gibi bişi olur hadi kolay gele

• Sen onu gel bana anlat kardeşim. Eski yazıcıda a4te bile %90-95 gibi aktarım yapabiliyordum, diğer kağıtlar zaten başarılıydı. Fakat gel gelelim yeni aldığım hp p1102w böyle değil, çok nazlı, toner karta bi türlü yapışmıyor, en verimli aktarımı elişi kağıdının renkli kısmı verdi(eski yazıcıda da diğer renksiz yüzey çok başarılı )
  • valla en iyisi carbon 20 transfer kağıdı oda tanesi 3.5 tl pahalı olmasa 1 numara bence
  • kırtasiyelerden ucuz elişi kağıdı alın işinizi görecektir. anck bu arada aman dikkat edin kağıt yazıcıya sıkışmasın. Çok ince ve kolay bükülebilir olduğundan bazen kağıdın yazıcıya sıkıştığı ve aletten dumanlar çıktığı oluyor.

hatırlatma: çıktıdan sonra öyle çok ellemeyin kağıdı hemen. yoksa mürekkep anında dağılıyor. çok koyuyor insana
  • ben halen carbon 20 transfer kağıdı ve asetatta ısrar ediyorumm
  • Asetat kullanıyorum. Rahatlıkla SMD devreleri basabiliyorum. Fakat artık kendi CNC'mi yapıyorum. Umarım daha fazla ihtiyacım kalmayacak bu yöntemlere
  • ben elişi kağıdı kullanıyorum. asetat ile bir türlü başarılı olamadım.
  • Asetat denerken dikkatli olun. Asetat, lazer yazıcının içerisinde eriyebiliyor. Bu nedenle bir yazıcım çöpe gitmek zorunda kalmıştı.
    Karbon kağıdı da çok ince olduğu için yazıcıya sıkışma riski var.
    Ben de el işi kağıdı kullananlardanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylord92

Asetat kullanıyorum. Rahatlıkla SMD devreleri basabiliyorum. Fakat artık kendi CNC'mi yapıyorum. Umarım daha fazla ihtiyacım kalmayacak bu yöntemlere

Vaaay helal olsun hocam. Hep cnc de yapmak istemişimdir. Kaç para ulan bir cnc?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pea.

Asetat denerken dikkatli olun. Asetat, lazer yazıcının içerisinde eriyebiliyor. Bu nedenle bir yazıcım çöpe gitmek zorunda kalmıştı.
    Karbon kağıdı da çok ince olduğu için yazıcıya sıkışma riski var.
    Ben de el işi kağıdı kullananlardanım.

Asetat 2 çeşittir .
    Laser için olanı ısıya dayanır ama emici değildir.
    İnkjet için olanı ısıya dayanmaz ama emicidir yoksa mürekkep kurumaz.
    Satıcıların çoğu bunları bilmez.
    Alırken dikkat edin.

Delik delmek için cnc ne kadar gerekli bir yöntem ise , kazımak için o kadar "ahmakça" bir yöntemdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.