Şimdi Ara

Cevap: Palit 9800 GT Ekran Kartı Görüntü Gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Belki sorun biraz basit olacak ama bir konu hakkında yardımınızı talep ediyorum;

Dün Palit 9800 GT ekran kartı aldım.
    Gigabyte GA-MA74GM anakartlı bilgisayarımda montajını yaptım. RAM 3 GB.
    BIOS üzerinden öncelik ayarlarını da yaptım. Fakat ekrana bir türlü görüntü gelmedi. Kartın fanı çalışıyor. Sistemin güç kaynağı 300 watt fakat, yine de kartta yük olmadan sisteme görüntü gelmesi gerekmez miydi?
    Yoksa ben mi yanılıyorum? (Kart üzerinde herhangi bir ekstra güç besleme soketi de yok)

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forewer_53 -- 29 Temmuz 2016; 12:08:06 >

• Merhaba bios üzerinde varsayılan görüntü birimi tercihi seçimi yapmanız gerekiyor, doğru seçim yapamamış olduğunuz için dahili vga dan görüntü alıyorsunuz.

markalara göre anakartlarda menü içeriği farklılık gösterecektir, aşağıya yazacağım seçeneklerden birisini bulup seçin;

>PCI-Express Graphics
    >Primary Video Adapter> PCI
    >Primary Display> PCI
    >Onboard VGA> Disable

bu tarz bir sçenek olacak, bakın
  • İlk mesajımda belirttiğim gibi o ayarı yaptım.. BIOS'daki "Init Display First" seçeneğini "PCI" olarak değiştirdim. Zaten bu kart öncesi de başka bir ekran kartı çalışıyordu.

Anakartla ilgili bir uyumsuzluk olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forewer_53 -- 29 Temmuz 2016; 12:06:48 >
  • Kart bozuk büyük ihtimalle. Başka bir bilgisayarda deneyerek kartın durumunu anlayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartı başka (Intel ve AMD tabanlı) iki farklı anakartta denedim. Hepsinde çalıştı.
    Sırf bu yüzden farklı chipsetli bir anakart almak da işime gelmiyor.
    BIOS ayarlarında bir düzenleme gerekiyordur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forewer_53 -- 9 Ağustos 2016; 12:42:37 >
  • first graphic peg yada pci-e olacak. Ekran kartınızın pci-e den yeterli guc alamadigini dusunuyorum. bence bir daha deneyin ama daha iyi bir psu ile deneyin.
  • Her iki seçeneği de denemiştim hocam..
    Elimdeki mevcut 350 watt PSU ile başka iki anakart üzerinde kart çalıştı. Yani PSU yetersizliğini elemiş oldum. Anakartın 256 bitlik ekran kartıyla bir sorunu var gibi. Önceki kartım HD4670 (128 bit) idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forewer_53 -- 10 Ağustos 2016; 13:12:16 >
  • psu ekran kartini acmadi diye elenmis olmaz. elinizdeki guc kaynaginin markasi nedir?
  • BOSS marka PSU. Ama şu an 350 watt BOSS marka PSU ile açtım ekran kartını. Kullandığım anakart P8H61-MLX3 PLUS R2.0. (Intel, DDR3).
    Kendi anakartım olan GA-MA74GM-S2 (AMD, DDR2) üzerinde aynı PSU ile kart açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forewer_53 -- 11 Ağustos 2016; 12:29:13 >
  • Boss marka mi? Thermaltake bir marka Tagan bi marka CM bir marka ama boss nedir ya... hocam sahte guc kaynagina sahipsin bilgin olsun.
  • bios update sorunu çözebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Boss marka mi? Thermaltake bir marka Tagan bi marka CM bir marka ama boss nedir ya... hocam sahte guc kaynagina sahipsin bilgin olsun.

Özür dilerim.. Markayı yanlış yazdım. BROSS ATX-350 olacak.

http://www.gold.com.tr/bross-atx-350-powersupply_u

Bu PSU ile 9800 GT ekran kartını farklı bir anakartta FurMark programıyla %99 yük ile 2 saat sorunsuz test ettim. Hiçbir problem çıkarmadı. Sorun anakartımda. BIOS da güncel.

Sonuç olarak; 9800 GT ekran kartını satışa çıkardım. Powercolor AX5670 tedarik edip, eskiye dönüş yapmak zorunda kaldım..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.