Şimdi Ara

Cevap: JIAYU G3 SİPARİŞ SÜRECİ VE GÜMRÜK PROBLEMLERİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.915
Cevap
23
Favori
100.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

Şu ara gümrükten telefonu geçen yok neredeyse doğru mu? Patır patır takılıyor telefonlar gümrüğe. Özellikle de singapur post ile gelenler. düşünüyorum da singapur post ile türkiyeye telefondan tabletten veya ufak elektronikten başka ne gelir ki? zaten kağıt belge vs ile elektroniği ayırt etmek görevli için zor olmasa gerek. Önceden bildikleri halde göz yumuyorlardı. Şimdi ise işlerini yapıyorlar. İsveç kargosy ile telefon alan arkadaşlar vardı. o kargo ile gönderi yapan neresi varki? İsveç postasının takılma şansı daha düşük gibi geliyor bana.

Bu konuda şöyle bir tezim var aslında;

SG post ile gelen posta sayısı HK ve CN'ye göre daha az. Bu da görevlilerin postaları daha rahat incelemesi anlamına gelebilir. Oysaki CN Post ile gelen postalar ile bu kadar ilgilenme şansları olmayabilir. Bir an evvel postaları işleyip, iş yükünü azaltmak için alelacele postalar torbalara ekleniyor olabilir. Bunun üzerinde durmak lazım.

• ptt sitesine ne zaman düşer takip no acaba? 3 gün oldu. araya hafta sonu girdi diye mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Way Out!

ptt sitesine ne zaman düşer takip no acaba? 3 gün oldu. araya hafta sonu girdi diye mi?

çin de gözüküyomu?
    http://www.sao.cn/
  • arkadaşlar 3G görüntülü görüşmede sorun yaşayan var mı. benim tlf da karşıdaki kişiyi göstermiyor renkler birbirine girmiş olarak gözüküyor(hat avea aynı hatla başka tlf da sorun yok)
  • PTT sayfasına takılı kalmayı C.tesi tlf teslim aldım ama hala durum aynı bilginize

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)

????????????????Barkod Numarasna Ait İslem Listesi
    28/12/12 15:06 2012-12-28 15:06:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir HONG KONG (Yurt Disi)
    05/01/13 07:11 2013-01-05 07:11:17 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

--------------------------------------------------------------------------------

YURT İÇİ GÖNDERİ SORGULAMASI
    (DOMESTIC REGISTERED MAIL TRACKING)

Cevap

BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intifada54

quote:

Orijinalden alıntı: One Way Out!

ptt sitesine ne zaman düşer takip no acaba? 3 gün oldu. araya hafta sonu girdi diye mi?

çin de gözüküyomu?
    http://www.sao.cn/

gözüküyor hocam. durum overseas yazıyor.
  • @One Way Out!
    o zaman ptt de gönderi müşteriden alınmıştır yazması lazım
    bazen geç güncelliyolar
    aynı durumdaki paketim gözüküyo takipte
  • Bu konuda iyi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

ben banggood.com sitesinden aldım hocam isveç kargosu ile geliyor.bugün yarın türkiyeye giriş yapar süreç ile ilgili bilgi veririm buradan.
  • Telefonum gümrüğe takılmadı, dağıtıma da çıktı. Ancak postacıya takıldı.

Telefonla postacıya kadar ulaştım, aynı cadde üzerindeki yanlış yere gitmiş bulamamış beni, telefon geri gitmiş. Postacıyla görüştüm uçağa verilmeden almaya çalıştı sonra aradı beni maalesef hafta sonu uçağa verilmiş dedi binlerce kere özür diledi. Adres bilgilerini kontrol ettim herşey düzgün tamamen postacının hatası.

Ama olan oldu, bu nasıl iştir ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkuk

Telefonum gümrüğe takılmadı, dağıtıma da çıktı. Ancak postacıya takıldı.

Telefonla postacıya kadar ulaştım, aynı cadde üzerindeki yanlış yere gitmiş bulamamış beni, telefon geri gitmiş. Postacıyla görüştüm uçağa verilmeden almaya çalıştı sonra aradı beni maalesef hafta sonu uçağa verilmiş dedi binlerce kere özür diledi. Adres bilgilerini kontrol ettim herşey düzgün tamamen postacının hatası.

Ama olan oldu, bu nasıl iştir ???

oo gecmis olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Status Date Status Description
    10-01-2013 INFORMATION RECEIVED
    (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Arkadaşlar 4 gündür bu durumda normalmi?
  • @darkuk cok üzüldüm inan durumuna geçmişolsu.
  • @Darkuk cok uzuldum kardes kotu olmus ya
    Birde Airmail-Singapur Post ile aldim iyi mi yapmisim kotu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri___06

@darkuk cok üzüldüm inan durumuna geçmişolsu.
    @serseri___06 sağol Ptt miz bu şekilde çalışıyor işte.
  • @cihan59 kardeş bilmiyorum ki, kısmetse gelir inşallah. O şekilde daha hızlı gelir ama görüyorsun aksilik olunca da oluyor.
    Ben gümrüğe takılır diye düşünüyordum ama gümrükten geçip postacıya takıldı (aynı caddeye gelip nasıl yanlış numaraya gidiyor anlamış değilim getirmeye gelişi uzun sürüyor ama geri göndermeleri anında yapıyorlar ).
    Kısmetinse gelir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkuk -- 14 Ocak 2013; 12:59:11 >
  • @serseri___06 paketin durumunun 4. gündür aynı olması durumu Türkiye de mi görünüyor. Türkiye de durum hiç belli olmuyor Türkiye ye paketin gelmediği görülür birde bakarsın kapına kadar getirmişler. Türkiye de böyle işliyor malesef.
  • Arkadaşlar SG den sipariş verip te bekleyen varmı aramızda.8 gün oldu,PTT sayfasına düşmedi daha
  • @darkuk yok türkiyede daha tık yok singapur postta böyle görünüyor.
  • NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    27/12/12 14:53 2012-12-27 14:53:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir HONG KONG (Yurt Disi)
    04/01/13 21:26 2013-01-04 21:26:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) HONG KONG (Yurt Disi)

arkadaşlar tam 10gün oldu yurt dışına sevkedildi yazıyor.ayın 3ünde ve 4ünde yurt dışına sevkedilen siparişlerin çoğu türkiyeye giriş yaptı araştırmalarıma göre ama benimkinde hala bir güncelleme yok.Ne yapmalıyım sizce.Aliexpressden aldım teli.forumdan bir arkadaşın durumu da aynı bu şekilde o da bu tarihten beri güncelleme almamış
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.