Şimdi Ara

Cerrahpaşa mı Marmara mı_??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • klasik bir konu olmalı bu diye düşünüyorum.

cerrahpaşa türkçe ve marmara yakın sıralamalarda.
    ama cerrahpaşa türkçe mi daha iyidir marmara ingilizce mi karar veremiyorum burada okuyanlar yardımcı olabilir mi??
    artık dünya dili ingilizce marmaranın bu avantajı açık ama cerrahpaşanın da adı var ve bu ad boşuna değildir diye düşünüyorum.
    akademisyenlik istiyorum buna göre yorum yaparsanız sevinirim :)

• Cerrahpaşa kesinlikle. Şuanki akademisyenlerin %90ın Türkçe tıp mezunu olduğunu da göz önünde bulundur. Yani senin çabalarınla olacak bir iş Cerrahpaşadan da akademisyen olursun bence
  • Tıp zaten çok zor İngilizce olunca birde dersler kimbilir ne hale geliyor.
  • Cerrahpaşa.
  • tabii ki cerrahpaşa...
  • tabii ki cerrahpaşa.
  • marmara
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

Tıp zaten çok zor İngilizce olunca birde dersler kimbilir ne hale geliyor.

zor falan demek yok. tıpçı mısın bilmiyorum ama tıpa giren kişinin gözü zor mor görmemeli bence!
    en iyi doktor nasıl olunuyo o önemli gerekirse biyerimi kırıp oturup çalışırım ama hangisi daha iyi.
    zor nedir ya şaka herhalde bu ? tıp diyoruz şakaya gelcek bi olay değil. ayrıca ingilizce de o kadar zor değildi marmara da derse girmiştim rahat anlıyodum o sıkıntı değil hangisi daha iyi o çok mühim
  • Bu sene marmara tıptan 4 kişi mezun oldu hocam, haberin olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PGAL

marmara

neden marmara ama bunları da yazsak :) mantıklı şeylerle gelsek hani çünkü insanların dediğini yapmak istemiyorum direk mantıklı çıkarımlarla karar vermek istiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazsensay

quote:

marmara

neden marmara ama bunları da yazsak :) mantıklı şeylerle gelsek hani çünkü insanların dediğini yapmak istemiyorum direk mantıklı çıkarımlarla karar vermek istiyorum :)

e o zaman insanlara sormayacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

quote:

quote:

marmara

e o zaman insanlara sormayacaksın

ben insanların fikirlerini sorgulamadan cahil insan gibi kabullenip uygulamak için mi açıyorum bubaşlığı. içinde bulunmadığım bi olayı en iyi şekilde anlayıp kavrayarak kararımı vermek için açıyorum.
    kusura bakma senin/senin düşündüğün gibi cahil olamayacağım

• quote:

quote:

zor falan demek yok. tıpçı mısın bilmiyorum ama tıpa giren kişinin gözü zor mor görmemeli bence!
    en iyi doktor nasıl olunuyo o önemli gerekirse biyerimi kırıp oturup çalışırım ama hangisi daha iyi.
    zor nedir ya şaka herhalde bu ? tıp diyoruz şakaya gelcek bi olay değil. ayrıca ingilizce de o kadar zor değildi marmara da derse girmiştim rahat anlıyodum o sıkıntı değil hangisi daha iyi o çok mühim

Niye bu kadar kızdın kardeş?
  • quote:

quote:

quote:

Niye bu kadar kızdın kardeş?

duygu durum değişikliği kusura bakma :)

ama bir şeylere zor denmesi de pek hoşuma gitmiyo hani insanın zor tanımaması lazım. sınırlarını yapabilceklerini bilmeli tabi de zor olarak tanımlanmamalı istersek her şeyi başarabiliriz

• quote:

quote:

Sakin ol şampiyon.
  • Marmaranin simdiki kampusu cok guzel agaclarin arasinda tarihi bir bina, bir yaninda haydarpasa bir yaninda bogazi goren derslikler , okuldan cik 5 dk da kadikoy meydan,iskleden de 20-25 dk da eminonu-karakoy-besiktas ulasim acisindan cok iyi hem tip okursun hem hayatini yasarsin insana hayat verir o kampus ama gel gelelim ben hergun o kampusun onunden gecip cerrahpasaya gidiyom :D cerrahpasa nasil bir kampus ; gerci oraya kampus denirmi bilemiyorum ilk depremde yikilcak binalar,icinde yokuş yollar, insan kalabaligi, nerdeyse sıfır yesillik,asosyal kendi halinde bir yer. hic hoslanacagin bir yer degil buna emin olabilirsin.

Şunu soyleyebilirim cerrahpasada kaliteli,entelektuel,birikimlerinden yararlanmak isteyecegin insanlar mevcut.Akademik kadrosu çok saglam derslere genelde proflar geliyor bazen de doç.lar buna karsilik duyduguma gore marmarada akademik kadroda ciddi sikintilar varmis.

Cerrahpasa hastanesiyle ve hasta kapasitesiyle marmaranin onundedir fakat bir kac yil icinde maltepe basibuyukte buyuk bir saglik komplexi kurulacagini okumustum ve anadolu yakasinin en buyuk hastanesi burada olacakmis yani marmaranin yeni hastanesi, bu proje gerceklesirse o zaman isler degisebilir.

Marmara ing. olmasi bence avantaj degil cunku tip egitimi zaten oldukca agir ing. olursa 2 kat zorlasicak belki. Hani ing.yi hazirlikta cok saglam ogreticeklerse eyvallah ama marmaranin hazirligi orta seviye yani hazirligi bitirince sakir sakir ing. konusmucaksin ki. Ayrica ingilizce egitim verecek olan akademik kadro ne kadar yeterlidir,yeterli midir tartisilir.

Kisacasi kampus diyorsan marmara, egitim diyosan cerrahpaşa. Yalniz sunu da ekliyim marmara kotu bir tip fakultesi degil ben sadece cerrahpasaya gore kiyasliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: çölde bir kum tanesi

Marmaranin simdiki kampusu cok guzel agaclarin arasinda tarihi bir bina, bir yaninda haydarpasa bir yaninda bogazi goren derslikler , okuldan cik 5 dk da kadikoy meydan,iskleden de 20-25 dk da eminonu-karakoy-besiktas ulasim acisindan cok iyi hem tip okursun hem hayatini yasarsin insana hayat verir o kampus ama gel gelelim ben hergun o kampusun onunden gecip cerrahpasaya gidiyom :D cerrahpasa nasil bir kampus ; gerci oraya kampus denirmi bilemiyorum ilk depremde yikilcak binalar,icinde yokuş yollar, insan kalabaligi, nerdeyse sıfır yesillik,asosyal kendi halinde bir yer. hic hoslanacagin bir yer degil buna emin olabilirsin.

Şunu soyleyebilirim cerrahpasada kaliteli,entelektuel,birikimlerinden yararlanmak isteyecegin insanlar mevcut.Akademik kadrosu çok saglam derslere genelde proflar geliyor bazen de doç.lar buna karsilik duyduguma gore marmarada akademik kadroda ciddi sikintilar varmis.

Cerrahpasa hastanesiyle ve hasta kapasitesiyle marmaranin onundedir fakat bir kac yil icinde maltepe basibuyukte buyuk bir saglik komplexi kurulacagini okumustum ve anadolu yakasinin en buyuk hastanesi burada olacakmis yani marmaranin yeni hastanesi, bu proje gerceklesirse o zaman isler degisebilir.

Marmara ing. olmasi bence avantaj degil cunku tip egitimi zaten oldukca agir ing. olursa 2 kat zorlasicak belki. Hani ing.yi hazirlikta cok saglam ogreticeklerse eyvallah ama marmaranin hazirligi orta seviye yani hazirligi bitirince sakir sakir ing. konusmucaksin ki. Ayrica ingilizce egitim verecek olan akademik kadro ne kadar yeterlidir,yeterli midir tartisilir.

Kisacasi kampus diyorsan marmara, egitim diyosan cerrahpaşa. Yalniz sunu da ekliyim marmara kotu bir tip fakultesi degil ben sadece cerrahpasaya gore kiyasliyorum.

benim ing iyidir baya diye düşünüyorum hazırlığı geçerim zaten bu yüzden kafam karışıyo hazrlk bile okumckken o okula gitmem ne kadar mantıklı
    hastane önemli değil ben doktorluk yapmıcam işin araştırma kısmında olmak istiyorum.
    kampüs iyi güzel de yeşillik her yerde var ki zaten insan her türlü okuldan yeteeer kurtulayım moduna geçiyo. yeşillik yumuşatmaz bence :)
    akademik kadro önemli cidden.

derdim akademisyenliğe geçince marmara nın çok mu avantajı olur ing olayı burdan kendim de hallederim gözüküyo ama gerçekten öyle mi?
    yıllardır kadıköydeyim bıkmışlığım var açıkcası :)

• biraz daha yorum alırsam çok sevineceğim arkadaşlar :) en doğru kararı vermek istiyorum
  • üniversitenin adını kendi kendine söylesene bi? yada canlandırayım;

+nerde okuyosun
    - mırmırı tıp

+nerde okuyosun
    - ccerrrraaahpaşşşaa tıp

• quote:

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

üniversitenin adını kendi kendine söylesene bi? yada canlandırayım;

+nerde okuyosun
    - mırmırı tıp

+nerde okuyosun
    - ccerrrraaahpaşşşaa tıp

ahahaahah aynen farkındayım bunun zaten olayın içinde olmadığımdan en çok bu aklımı çeliyo ahahhah:D ama eğitim çok önemli..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.