Şimdi Ara

>> CEP TELEFONU TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ << (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
3
Favori
68.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firmware, herhangi bir donanımın, cep telefonunun kendi içerisinde doğru çalışması için içinde bulunan yönetim sistemidir.
  • bu terimlerin anlamlarını merak ediyorum

gprs data wap
    dahili server
    url
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

Firmware, herhangi bir donanımın, cep telefonunun kendi içerisinde doğru çalışması için içinde bulunan yönetim sistemidir.

saolasın knght seni iki kez bundan dolayı yordum çok saol wallaa...
  • quote:

bu terimlerin anlamlarını merak ediyorum

gprs data wap
    dahili server
    url

URL, GPRS ve WAP'ın anlamlarını açıklamıştım. Data veri anlamındadır. Dahili server'ı ise daha önce hiç duymadım.
  • eline sağlık,güzel çalışma olmuş
  • aGam bişeyede el atmayıver yaws tebrikler çok güzel olmuş ellerine sağlık....
  • saol baba tşkler
  • güzel calisma tsk
    peki EMS nin tam acilimi nedir
    sms ,mms i biliorumda bu ems ne oluyor
    telefona gelen mesajlari samsung pc studio dan pc de depoluyorum ama bazilariin this is a ems u can wiev phone falan diyor ve pc ye atmiyor
  • quote:

güzel calisma tsk
    telefona gelen mesajlari samsung pc studio dan pc de depoluyorum ama bazilariin this is a ems u can wiev phone falan diyor ve pc ye atmiyor

EMS (Enhanced messaging service) metin, ses, görüntü ve animasyonun bir arada bulunduğu basit karakterli mesajların gönderilip alınmasına yönelik bir servistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 30 Ocak 2007; 15:17:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SudKaiDo

güzel calisma tsk

"enhanced message service"

açılımı bu...
  • CEP TELEFONU TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ
    mükemmel bir çalışma özellikle yeni telefon alacak olanlar için biçilmiş kaftan,bir ton özellik yazıyor anlamını bilmediklerimizide bu şekilde bakıp öğrenebileceğimiz bir kaynak olmuş.

Teşekkürler ..Knight..
  • tebrik ederim çalışman çok yararlı olmuşyalnız ben biliyorum bunları
  • bravo tebrik ettim özellikle SAR ın ne olduğunu merak ediyordum iyi oldu
  • bence üst konu yapılmalı. kaynak olarak oldukça iyi.
  • hocam eline saglık çok ii olmuş ....saolasın bu bilgiler genişletti ufkumuzu
  • bu bilgileri yazdirayim gercekten su gibi lazim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

Teşekkürler...

Forumda ''3G nedir, EDGE nedir vb.'' sorularla çok karşılaştığım için bilgi paylaşımı açısından böyle bir bölüm açmak istedim. Açtığım bu bölümde gereken güncellemeler ve düzenlemeler en kısa süre yapılacaktır.

hocam elıne saglık (emege saygı)
  • HOCAM sana bı sorum olcak pekı bu senk ne oluyor senkorızasyon falan ne anlama gelıor
  • eline saglık güzel olmuş
  • @mahmut716

Senkronizasyon işlemi, mobil cihazındaki bilgiler ile masaüstü bilgisayarınızdaki bilgilerin, birbirine aktarılarak güncellenmesi işlemidir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.