Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (849. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: samtiger Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.951
Cevap
562
Favori
1.738.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

3.su cok guzel olmus

Sagolasin hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar

Bugün vataaan da G4 ü test etme fırsatı buldum, ilgilenen arakdaş baya kafa birisiydi, geceydi kapıdan dışarı cıkıp test etttik kamerayı

biliyosunuki G4 ile manuel ayarlar gelmiş, ve en çok dikkatimi çeken şey 30 saniye pozlama oldu, biliyosunuzki lumilarda max. 4 saniye

ayrıca kelvin sıcaklık değerleride manuel olarak 2500K-7700K arasından ayar yapabiliyosunuz, cok başarılı tebrik ediyorum

kısaca orda İSO 100, perde : 1/2, flaşh kapalı, kelvin otomatik teste tabi tuttuk, ve sensörün kalitesini ölçmek istedim, sonuçlar aşağıdaki gibii

Şmdi biliyosunuzki lumia doğal renkleri yansıtıyor ve bazen bunu yaparken sarımttırak tonlara kaçabiliyor, bu yüzden renk bide renk düzeltmesi resmi koydum

LG foto renk işleme yazılımı photoşop yapmış gibi cıkarmış resmi, ama genel olarak başarılı

ama %100 cropta lumia 1020 nin yerini tutuamıyor, ama muadillerine göre gerçekten başarılı tebrik ediyorum

LG G4

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

LUMİA 1020

LUMİA 1020 (RENK DÜZELTMESİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 30 Mayıs 2015; 0:10:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flexii_87

Merhabalar arkadaşlar

Bugün vataaan da G4 ü test etme fırsatı buldum, ilgilenen arakdaş baya kafa birisiydi, geceydi kapıdan dışarı cıkıp test etttik kamerayı

biliyosunuki G4 ile manuel ayarlar gelmiş, ve en çok dikkatimi çeken şey 30 saniye pozlama oldu, biliyosunuzki lumilarda max. 4 saniye

ayrıca kelvin sıcaklık değerleride manuel olarak 2500K-7700K arasından ayar yapabiliyosunuz, cok başarılı tebrik ediyorum

kısaca orda İSO 100, perde : 1/2, flaşh kapalı, kelvin otomatik teste tabi tuttuk, ve sensörün kalitesini ölçmek istedim, sonuçlar aşağıdaki gibii

Şmdi biliyosunuzki lumia doğal renkleri yansıtıyor ve bazen bunu yaparken sarımttırak tonlara kaçabiliyor, bu yüzden renk bide renk düzeltmesi resmi koydum

LG foto renk işleme yazılımı photoşop yapmış gibi cıkarmış resmi, ama genel olarak başarılı

ama %100 cropta lumia 1020 nin yerini tutuamıyor, ama muadillerine göre gerçekten başarılı tebrik ediyorum

LG G4

LUMİA 1020

Su atmis oldugunuz 2 fotografta renk dengesi ve netlikte g4 daha once geldi bana. E tabi yuksek pikselde oldugundan cropra lumia daha basarili olur ama nornal sartlarda artik goruldugu gibi 1020 nin pek bir esprisi kalmamis.

• Bana da g4 ün renkleri daha başarılı göründü.

@flexii_87 @SirPhilosophy
  • iphone 6 ile çektim

• 5S HDR
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    Lumia 920, İzmir - Balçova (Kaya Termal Lobi)
    Bu fotoğrafta benim en çok hoşuma giden piyanistin ayakları ve solda kitap okuyan adam :)

• Muş
    Nokia 6220c
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Orijinalden alıntı: flexii_87

Merhabalar arkadaşlar

LG G4

LUMİA 1020

Su atmis oldugunuz 2 fotografta renk dengesi ve netlikte g4 daha once geldi bana. E tabi yuksek pikselde oldugundan cropra lumia daha basarili olur ama nornal sartlarda artik goruldugu gibi 1020 nin pek bir esprisi kalmamis.

Bence sadece renk acisindan g4 iyi, oda yazilimla yapilabilecek bisey

Netlik ve ayrintida lumia daha iyi, mesela orta yukarida parti amblemi ve yazisi var oraya bakarsan gorebilirsin. Yerdeki asfalt, sol taraftada bitkiler vs.

Ayrica zenon flasi da dusunursek, lumia 1020nin fazlasiyla espiris var

Ayrica bozmadan 3x e kadar dijital yakinlastirmada cabasi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: hegomanya48

iphone 6 ile çektim

Hocam hevesini kırmak istemem ama o kadar para verilen bir cihazın bu kadar yetersiz performans vermesi şaşırtıcı bu konuda.

• Hakikaten öyle. Yeterli ışıkta iphonelar bir numara açıkçası. Megapiksel yarışına katılmamış olmaları ve isoyu 32'ye kadar düşürmeleri bunda büyük etken. Yalnız ışık düştükçe de en çok düşenler iphonelar oluyor. 6 plus OIS ile iyi işler çıkarıyor ama 6 çok kötü. Bugün 3-4 bin liraya kral bir full frame dslr alınabilirken veya 1000 liraya alınan dslr her telefona tur bindirirken telefonlara verilen bu paralara yazık gerçekten. Hava atmaktan başka işe yaramayan bu pahalı aletlerin parasını kesinlikle hak ettiğini düşünmüyorum.

Pahalı telefonlar insanlar tarafından çok şişirildi ve şimdi her nesilde daha da pahalanıyorlar. Adam holding sahibi falan değilken 10 yaşındaki çocuğuna bile iphone 6 alıyorsa olay bitmiştir zaten. Bu arada Iphone hala 1gb ram kullanıyor :) IOS'a ram gerekmez diyenler tarayıcıda 2 tane sekme açınca bile sayfa yenileniyor. Diğer üreticiler de az değil tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 30 Mayıs 2015; 23:56:40 >

• İphone 5s hdr + snapseed

Yesilköy sahil günbatımı

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum otobüslerde filan özellikle dikkat ediyorum bir çok bu modele sahip kişiler telefonu ceplerine sokmuyorlar ekrana öyle bakıyorlar birşey yapmıyorlar ama yinede ellerinde, Ayrı bir havası var belki ona birşey demiyorum ama imkanı yok o kadar para vermem ben bir telefon için 1500TL bile vermem bu konuda kamera önemli olduğu için sadece bunun üzerinden yorum yapayım konuda gördüğüm fotoğraflar içinde 5S ile çekilen fotoğraflar daha iyi geldi bana,
    Bu arada İso 32 özelliği bende olsa
  • LG G3

Yansımalar

Manzaralar

Makro

Eski Ev ve Pembe Ev

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak-82 -- 31 Mayıs 2015; 0:12:57 >

• ben memnunum açıkcası hocam. z2,z,s4 ve m7 kullandım ama beni en çok tatmin eden bu oldu sayfadaki fotoğrafların çoğu filtreden geçmiş fotoğraflar, sizdeki telefonda nokia ,ki en kral çeken telefonlardan biri bence, o bakımdan bakarsanız aslında çokta kötü gelmeyecektir bence size i6 fotoğrafları.
  • hegomanya48 kullanıcısına yanıt
    O modeller'den iyi olması anormal bir durum değil zaten olması gerektiği gibi normal Bende'ki telefon duruma göre en iyisi diyebiliriz tabi kullanana bağlı ben tam hakim değilim daha yolum var
  • bu kedide her bu şekilde poz veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuyu0kazici -- 31 Mayıs 2015; 1:12:34 >
  • G3 beat ile çekildi. Macro lens kullanıldı
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• Emektar Nokia c5-03
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musalimx -- 31 Mayıs 2015; 11:38:06 >

• Adana Merkez Camii
    Nokia 6220c

• 
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.