Şimdi Ara

cd rom söküp taktım pc açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bilgisayarın cd rom söküp taktım pc açılmıyor, monitör de görüntü yok, açılışta harddisk ses çıkarmıyor,
    harddisk kablolarını ekran kartını ramleri söktüm taktım gene açılmadı,ne yapmam lazım bana yardımcı olabilirmisiniz
    cevaplarınızı bekliyorum.

• açılışta diyorsun. pc nin açıldığına eminmisin. power supply çalışıyormu fan sesi geliyormu ________?
  • statik elektrik olmuş olabilir anakartın dahil tüm power kablolarını sök kasanın reset ve power düğmelerinine 1-2 kere bas 5 dk falan bekle sonra kabloları tak önce anakartı tak cdrom hdd fan vs.. takma aman cpu fanı tak tabi öyle dene sonra zaten tektek cdrom hdd vs powerlarını takarsın açarsın
  • fan sesi geliyor.monitöre görüntü gelmiyor,harddisk ses yok açılışta,ben şimdi bütün kabloları söküyorum inşallah başarırım
  • Olmadı arkadaşlar pc açılmıyor, pover dümesine bastığımda fanlar çalışıyor,harddisk çıt çıt diye ses geliyor pover tuşunun altındaki kırmızı ışık sürekli yanıyor, ben yardımlarınızı bekliyorum
  • üç kötü ihtimal var.

1 işlemcin
    2 anakartın
    3 ram in
    den biri kesin bozuk

alternatif ürünler kullanarak arızalı olanı tespit et
  • işlemci bozulsa power basınca hiç devreye girmeyebilir ram bozulsa anakartından ses çıkması lazım ram uyarısı vermesi lazım anakartın bozulmuş olabilir dostum bi teknik servise götürmen daha mantıklı
  • yardımlarınız için sağ olun. öyle yapalım bu gece çözemessem
  • Arkadaşlar sabaha kadar bekleyince pc açıldı fakat ekranda şu yazı çıkıyor ve öyle kalıyor

DELL : BIOS Setup Q Flash F9 Xpress Recovery 02/02/2005-SİS-648FX-6A7I0G0QC-00

Ne yapmamlazım arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bedo_ist

Arkadaşlar sabaha kadar bekleyince pc açıldı fakat ekranda şu yazı çıkıyor ve öyle kalıyor

DELL : BIOS Setup Q Flash F9 Xpress Recovery 02/02/2005-SİS-648FX-6A7I0G0QC-00

Ne yapmamlazım arkadaşlar

biosa falan girebiliyormusun?
  • giremiyorum dondu kaldı ekran öylece
  • hocam cdrom sükülüyken çalıştırmayı denedinmi?
  • Denemedim öyle deniyorum şimdi
  • Aynı şimdi ekrana hiç görüntü gelmiyor
  • düşük bir ihtimal bile olsa cd-rom un ide kablosu herhangi bir yerden ters takılmış olabilir.ters takılı ise aynen böyle bir sonuç ortaya çıkabiliyor.
    eğer cd-rom sökünce sorun çözülmesse bilgisayara takılı usb varsa onlarıda söküp denemeni öneririm..
  • bence bilgisayardaki tüm ide bağlantılarını sök.hdd yi cd-romu. bu şekilde çalıştır. daha sonra bilgisayar biosa falan girebiliyormu bi kontrol et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brainiac_x -- 27 Eylül 2007; 11:07:50 >
  • cd rom taktım tekrar bil.açıldı fakat hoşgeldiniz yazısı çıkmadan ekrandan görüntü gitti şimdi
  • brainiac_x@hotmail.com ekle bi görüşelim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.