Şimdi Ara

cd rom mu bozuk güç kaynağı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ben yeni bir cd rom aldım lg 52x fakat cdrom müzik veya vcd yi normal çalıştırırken ,oyun cd lerinde bilgisayarın kapanmasına neden oluyor .Acaba power supply mi yetersiz yoksa cd rom mu bozuk (ayrı portlara bağlılar) sistem: gigabyte ga6vxe7+ ,pIII 600EB, 235w power supply, seagate barracuda ıv 20 gb vs vs .. cevap yazacaklara şimdiden çok teşekkürler.

• Güç kaynağı ile bir alakası olamaz,
    bilgisayarın aniden kapanmasına ve kilitlenmesine genelde bozuk (yada problemli) RAM'ler sebep olur ama sadece oyunlarda oluyorsa o zaman ekran kartı driver'ını ve directx ve openGL sürücülerini güncelle derim ben, düzelmezse anakart driverlar'ınıda listeye dahil et yine olmazsa ramlerini kontrol et...
  • bu arada yukarıdaki sorumu düzeltiyorum:
    oyun cdlerini (veya herhangi bir data cd si) taktığım anda yani cd-rom un dönüş hızı arttığı anda kapanma oluyor. cevap yazanlara tekrar teşekkürler.
  • güç kaynagı iLe iLgiLi oLamaz Cd room bozuk yada sorunLu dostum...

SewgiLerimLe !!! ...

-------------
    KUCUK HEYECANLARA PAYDOS CUNKU RUZGARLA AYNI YASTAYIM
    CUNKU GUNES KARDESIM , BIR IRMAKLA SEWISMEKTEYIM !!! ...
    -------------
    e-maiL : heykaptan@heykaptan.com
    ------------
    http://www.heykaptan.com
  • <BLOCKQUOTE id=quote<font size=1 face='Verdana, Arial, Helvetica' id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
    güç kaynagı iLe iLgiLi oLamaz Cd room bozuk yada sorunLu dostum...

SewgiLerimLe !!! ...

-------------

<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face='Verdana, Arial, Helvetica' size=2 id=quote>
    Peki bunu neye dayandırıyorsunuz.
    Güç kaynağı yeterli akımı sağlayamazsa anakart sistemi kapatmak zorunda kalabilir. Veya sistem kilitlenebilir.
  • aynen
  • Bu konu hakkında çok fazla bilgim yok ama sorun güç kaynağından kaynaklanıyo olabilir mi arkadaşlar çünkü vcd seyrederken ve müzik dinlerken sorun olmuyomuş. Bildiğiniz gibi bu işlemler düşük dönüş hızında gerçekleştiriliyorlar. Ama oyunlar daha yüksek dönüş hızı istiyor ve bu da daha yüksek güç çekişine neden oluyo olabilir.
  • Başka bir CD-ROM sürüc ile sorun çıkaran oyunları bir dene eğer sorun çıkmıyorsa demekki power'dan değil.
  • yaw kardeşim ne halt yemeye 3-4 yıllık mesajları hortlatıyorsunuz
  • Hdd ve cdrom ayni kablo uzerindemi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

yaw kardeşim ne halt yemeye 3-4 yıllık mesajları hortlatıyorsunuz

birader sanıyorum forum bozuk olduğu için böyle şeyler çıkıyo
    dün de bi mesaj gördüm 256 ram 49 dolar iyi mi diyo

• yaw hiç bakmamıştım tarihe iyimi?...
  • cd-rom ile alakası olduğunu zannetmiyorum ama başka bir pcye takıp cd-rmu denersen iyi olur daha net bilgi alabiliriz
  • bence güç kaynağı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.