Şimdi Ara

casper sıcaklık sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb arkadaşlar.ben 15 gün kadar önce casper marka bi laptop aldım.core due 1.73 işlemci , 512 ram , 80 gb hdd , 256mb ge force 7400 ekran kartı var.
    pc normal çalışmasında bile ekran kartı ısısı 60-70 arsında.cpu ise normalde 45-50 arsı fakat biraz zorlamalarda bile 70 civarına geliyor.cpu 58 derece olmadan fan hızlı soğutmaya geçmiyor.
    ben daha önce dell ve hp marka laptoplar kullandım ikisindede bu kadar ısınma olmuyordu.sizce bu dereceler normalmi.değilse ne tavsiye edersiniz.
    servise göndermeme gerek varmı sizce.yada fan ısısını daha düşük derecelerde hızlandırmam mümkünmü yani o derecelere ulaşmasını engellemek .

şimdiden teşekkürler...

• bbildiğim kadarıyla ekran kartı için 100dereceye kadar normalmış benm fs de senn ki gibi ama bi sorun olmuyor
  • Arkadaşım benimkide casper ve aynı sorunu yaşıyorum laptop çok ısınıyor.Hatta benim bilgisayar biraz abartıp birkaç gün sürekli çalıştırdığımda sanırım çok ısındığından kendi kendini pat diye kapatıyor.Bu ısınmayı azda olsa engellemenin bir yolu varsa bende öğrenmek isterdim.

quote:

ekran kartı ısısı 60-70 arsında.cpu ise normalde 45-50 arsı fakat biraz zorlamalarda bile 70 civarına geliyor.cpu 58 derece olmadan fan hızlı soğutmaya geçmiyor.

Bu yukarda verdiğin bilgileri bilgisayardan nasıl aldındığını bilmiyorum
    Paylaşırsanız çokk sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler
    .
  • Biraz Fazla Isınıyo Gibi Fakat Sakın Yanılgıya Düşüp Bu Parçaları Forumdaki Destop Parça Isılarıyla Karşılaştırmayın Sonucda Kullandığınız Laptop. Ekran Kartına Gelince 60,70 Normal Gibi Geliyo Laptop da Cpu ise 70 Lerde Biraz Fazla Gibi Fakat Bir Sorun Olucağını Sanmıyorum. İstersen Casper Teknik SErvisini Arayıp sorarsın. Bir De Laptobun Altındaki Fanı Dizinize Koyarken Kapatıp Boğarsanız Bu Biraz Etkiler Buna Dikkat Edin.

quote:

Orjinalden alıntı: bberill

Arkadaşım benimkide casper ve aynı sorunu yaşıyorum laptop çok ısınıyor.Hatta benim bilgisayar biraz abartıp birkaç gün sürekli çalıştırdığımda sanırım çok ısındığından kendi kendini pat diye kapatıyor.Bu ısınmayı azda olsa engellemenin bir yolu varsa bende öğrenmek isterdim.

quote:

ekran kartı ısısı 60-70 arsında.cpu ise normalde 45-50 arsı fakat biraz zorlamalarda bile 70 civarına geliyor.cpu 58 derece olmadan fan hızlı soğutmaya geçmiyor.

Bu yukarda verdiğin bilgileri bilgisayardan nasıl aldındığını bilmiyorum
    Paylaşırsanız çokk sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler
    .

EVEREST Ultimate Edition , RivaTuner Gibi Programlarla Ölçebilirsin.
    İkiniz Ölcüp karşılaştırın Eğer Hemen Hemen Aynı İse Bir Sorun Yok Demektir. Size Isı Fazla Gelirse Demekki o Biraz da Casperın Kasasına Bağlı Demektir.

Bu Ara da Reset Atıyor Demişssin 1,2 GÜn AÇık Kalınca. Bıosa Girip CPU Reset Isısını Biraz Yükseltebilirsin BU Sorunu Aşmak İçin

• quote:

Biraz Fazla Isınıyo Gibi Fakat Sakın Yanılgıya Düşüp Bu Parçaları Forumdaki Destop Parça Isılarıyla Karşılaştırmayın Sonucda Kullandığınız Laptop. Ekran Kartına Gelince 60,70 Normal Gibi Geliyo Laptop da CPU ise 70 Lerde Biraz Fazla Gibi Fakat Bir Sorun Olucağını Sanmıyorum. İstersen Casper Teknik SErvisini Arayıp sorarsın. Bir De Laptobun Altındaki Fanı Dizinize Koyarken Kapatıp Boğarsanız Bu Biraz Etkiler Buna Dikkat Edin.

EVEREST Ultimate Edition , RivaTuner Gibi Programlarla Ölçebilirsin.
    İkiniz Ölcüp karşılaştırın Eğer Hemen Hemen Aynı İse Bir Sorun Yok Demektir. Size Isı Fazla Gelirse Demekki o Biraz da Casperın Kasasına Bağlı Demektir.

Bu Ara da Reset Atıyor Demişssin 1,2 GÜn AÇık Kalınca. Bıosa Girip CPU Reset Isısını Biraz Yükseltebilirsin BU Sorunu Aşmak İçin

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim

• evet o dereceyi yükselt olurda peki ben napayım hellpp aban benm biosta öyle bi ayar yok .ama 24gün açık kaldı hiç birşeyde olmadı (sebebi kardeşim yüzünden 6yaşındada)
  • sağolun arkadaşlar fikirleriniz için.
    dediğim gibi bu benim kullandığım 3. laptop.diğer ikisinde bu kadar ısınma olmayınca kıllandım biraz açıkçası.
    ayrıca ekran kartının kendi göstergesinde sarı seviyede sürekli.oyun falan yokken yeşilde olması gerekmezmi.
    aynı markadan bi arkadaşımda almıştı ona sordum ondada aynı seviyelerde.
    inşallah bi problem çıkmaz.

bberill arkadaşım ben pc incelemeleri için everest programını kullanıyorum.tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar everest ultimate kurdum.Sıcaklık değerleri CPU 60C İLE 80C GPU DA 65C ile 85C derece arasında Bugün bilgisayar da video ya alt yazı yazdırma çalışması yaparken sıcaklık epey bi fırladı ve kapandı. Daha öncede winrar ile flim bölmeye çalışırken de olmuştu. Bıosdaki bahsedilen ayarı bende göremedim.
    Yardımcı olabilecek önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberill -- 14 Ocak 2007; 14:12:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.