Şimdi Ara

Casper, akıllı telefonlarını Türkiye’de üretecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet çok sağolsun ürettiği dizüstü bilgisayarların bios güncellemelerini bulmak için Çince öğrendim sayelerinde.

Kendilerine zilyon defa mesaj attık ne geri dönüş oldu ne başka bir şey.

Bende de sermaye olsun Çinli bir firma ile anlaşayım telefonun adını van kedisi koyayım da sonra %100yerli diye satayım artık kim yerse
  • 4 yaşındaki casper laptopum daha bir kez format yüzü bile görmedi. Kasa oldukça kaliteli, daha çok oyun oynamak için kullanılan bir alete göre klavyedeki tuşlar bile yepyeni duruyor.

Buradaki yorumlara bakılırsa, ben sorun yaşamayan belkide birkaç kişiden biriyim.

Ama aynı yıl aldığım asus laptop 3 kez servise gitti, 4.de sorun yok dendi. Ben de içini açıp tamrini kendim yapmak zorunda kaldım.

Şimdi biri montaj, diğeri dünya markası ama asustan nefret ettim diyebilirim.

Öte yandan istihdamın iyisi kötüsü olmaz. 30lu yaşlarında olup, halen ailesinden harçlık alan binlerce gencimiz var. Hiç olmazsa bunlardan bazıları kendi parasını kazanmanın gururunu yaşayabilirler. Bu anlamda casperı tebrik ediyorum. Devletin bu tip yatırımlara teşvik verdiğini de okumuştum. İnşallah 1500 bayi değil, 15.000 bayiye ulaşırlar kısa zamanda.

Bunu sadece casper için değil, general mobile,vestel ve aklıma gelmeyen diğer firmalar için de yazıyorum. Onların büyümesi, istihdam demek, paranın ülkemizde kalması demek, alternatiflerin çoğalması ve dolayısıyla daha ucuza daha iyi cihazlar alabilmemiz demek. Tabi büyürken de müşteri memnuniyetini, yazılım desteğini yani işin arka planını iyi organize etmeleri lazım. Yoksa sonları bir bimeks,gold olabilir.

• Bende kendi bilgisayarımı yaptım vatan pc den parçalarını alıp evde topladım mis gibi oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Tipik durumlardan birine de sen örneksin. Niye yani hiçbirşey yapmasın da ülkede sadece çinli, amerikalı firmalar kendi bölgelerinde ürettikleri, yada birilerine ürettirip montajlattıkları telefonları yada diğer ürünleri satsınlar da bizde öylece izleyelim mi?

Senin bu mantığınla da vestel, general mobile, casper hiçbirşey yapmasın hatta şirketlerini de kapatıp defolup gitsinler mantığı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Tipik durumlardan birine de sen örneksin. Niye yani hiçbirşey yapmasın da ülkede sadece çinli, amerikalı firmalar kendi bölgelerinde ürettikleri, yada birilerine ürettirip montajlattıkları telefonları yada diğer ürünleri satsınlar da bizde öylece izleyelim mi?

Senin bu mantığınla da vestel, general mobile, casper hiçbirşey yapmasın hatta şirketlerini de kapatıp defolup gitsinler mantığı çıkıyor.

Çinli ,abdli firmalar sadece montaj yaptırmaz. Tasarım yaptırır, müşteri ihtiyacına uygun ürün ürettirir. Başka yerde bulamayacağın yazılımlarla ürünü tercih edilir kılar.
    Hadi o yerli dediklerin bunları yapsın ses etmeyelim. foxconn denen şirkete şunu yap bunu yap deyip üzerine marka basmak kolay.
  • Şahsen Vestel in üretim videosunu gördükten Vestel dışında üretim yapıyorum diyen firmalar faso fiso diyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Çinli ,abdli firmalar sadece montaj yaptırmaz. Tasarım yaptırır, müşteri ihtiyacına uygun ürün ürettirir. Başka yerde bulamayacağın yazılımlarla ürünü tercih edilir kılar.
    Hadi o yerli dediklerin bunları yapsın ses etmeyelim. foxconn denen şirkete şunu yap bunu yap deyip üzerine marka basmak kolay.

Vestel'in telefonları tamamen Manisa'da mühendisleri tarafından tasarlanıyor. Geçen sene donanımhaberden shiftdelete'ye teknoseyir'den çeşitli teknoloji sitelerinin önemli muhabirleri gidip yerinde incelediler. General Mobile'da bu şekilde yapıyor. Casper konusunda tam bir bilgim yok.

• 2 parçayı alıp vidaladıktan sonra bakanlıkların kapılarında antidamping yapalım diye hüngür hüngür ağladıkları sürece,ürettikleri... pardon montajladıkları ürünleri sadece internetten araştırma yapmasını,fiyat ve performans açısından değerlendirmesini bilmeyen vatandaşlara satarlar.
  • Mediatek bunu beğendi

• Mi 7 nin fıyatı 600-700 dolar arası olacak. Vergileri dahil edince Türkiye fiyatının yaklaşık 6.432 lira civarında olması bekleniyor. Üstelik Xiaomi Türkiye'ye özel olarak 15 Temmuz Temalı bir ROM üzerinde çalışıyor. İddialara göre Meclisten geçecek yasa ile 15 Temmuz temalı telefonlardan vergi alınmayacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.