Şimdi Ara

Cardozo yu neden bu kadar çok istiyoruz.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olanlar anlatabilir sıradan forvetten farkı ne bu adamın.?

• Bize gol atmış olması
  • 1.93 boyuna rağmen o kadar teknik bir oyuncu yok Avrupa'da. Sırt dönük oynayabilir, duvar olabilir ve son vuruşları çok usta şekilde bitirir. Cardozo olmasaydı biz Chelsea ile final oynardık o zamanlar.. Tek riski sert defanslara karşı ezilmesi, o bakımdan ceza sahasında çok kalabalık olmalıyız. Sow ve Kuyt gibi adamlarla çok iyi yapacaktır. En çok istediğim isimdi başından beri. Kimseyi yanıltmaz, yaşı sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

1.93 boyuna rağmen o kadar teknik bir oyuncu yok Avrupa'da. Sırt dönük oynayabilir, duvar olabilir ve son vuruşları çok usta şekilde bitirir. Cardozo olmasaydı biz Chelsea ile final oynardık o zamanlar.. Tek riski sert defanslara karşı ezilmesi, o bakımdan ceza sahasında çok kalabalık olmalıyız. Sow ve Kuyt gibi adamlarla çok iyi yapacaktır. En çok istediğim isimdi başından beri. Kimseyi yanıltmaz, yaşı sorun değil.

yaşı bencede sorun değil sert defansalara ezilmesine katılıyorum egemen burdaki maçta baya yıpratıp durdurmuştu...teşekkürler.
  • Uzun boylu hava toplarında hakim.Ama genelde kazma olan uzun boylu forvetlere inat son derece tekniktir,yumuşak oynar.Bitiriciliği elit seviyededir.Uzun boyu ve hava hakimiyetiyle şişirilen topları indirir,servis yapar.Ayrıca frikikleri de gole çevirme yeteneği yüksek.

Şu an ki sistemimizde Webo'nun bile ne kadar iş yaptığı belliyken kendisinden daha iyi,Webo'nun meziyetlerine sahip ve ondan 3-5 gömlek üstün birini almak akıllıca iş.

Dezavantajları ise:Yaşı,belki maliyeti ve zaman zaman oyunun içine girememesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escherichia.Coli

Uzun boylu hava toplarında hakim.Ama genelde kazma olan uzun boylu forvetlere inat son derece tekniktir,yumuşak oynar.Bitiriciliği elit seviyededir.Uzun boyu ve hava hakimiyetiyle şişirilen topları indirir,servis yapar.Ayrıca frikikleri de gole çevirme yeteneği yüksek.

Şu an ki sistemimizde Webo'nun bile ne kadar iş yaptığı belliyken kendisinden daha iyi,Webo'nun meziyetlerine sahip ve ondan 3-5 gömlek üstün birini almak akıllıca iş.

Hacı alakasız olacak ama seni niye çizdiler geçen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escherichia.Coli

Uzun boylu hava toplarında hakim.Ama genelde kazma olan uzun boylu forvetlere inat son derece tekniktir,yumuşak oynar.Bitiriciliği elit seviyededir.Uzun boyu ve hava hakimiyetiyle şişirilen topları indirir,servis yapar.Ayrıca frikikleri de gole çevirme yeteneği yüksek.

sertliğe karşı tepkisi ve durumu hakkında görüşlerin varmı.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elder Wand

ortaya bomba bırakıp kaçam

cardozo >>> jardel
  • @acon18

Bazen sertlikte sinebiliyor ve zaman zaman maçtan kopabiliyor.En taze örnek Kadıköydeki ilk Benfica maçı diyebiliriz.Egemen-Yobo ikilisi yıldırmıştı kendisini.

@Sanki Bana Pele
    Sorma ya bir an sinirlerim gerildi,sınırı aştım ondan
  • Geçmiş olsun
  • quote:

@acon18

Bazen sertlikte sinebiliyor ve zaman zaman maçtan kopabiliyor.En taze örnek Kadıköydeki ilk Benfica maçı diyebiliriz.Egemen-Yobo ikilisi yıldırmıştı kendisini.

@Sanki Bana Pele
    Sol ayağı
  • quote:

@acon18

@Sanki Bana Pele
    Hocam boyuna rağmen çok teknik, hava toplarındaki etkisini zaten biliyoruz. Bence 1.sınıf bir golcü, bizim ligde çok iş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mellun

avrupada bize gol atmış ve onun takımına elenmiş olmamız.
    bkz. Bienvenu

hocam örnek çok ürkütücü oldu
  • quote:

1.93 boyuna rağmen o kadar teknik bir oyuncu yok Avrupa'da. Sırt dönük oynayabilir, duvar olabilir ve son vuruşları çok usta şekilde bitirir. Cardozo olmasaydı biz Chelsea ile final oynardık o zamanlar.. Tek riski sert defanslara karşı ezilmesi, o bakımdan ceza sahasında çok kalabalık olmalıyız. Sow ve Kuyt gibi adamlarla çok iyi yapacaktır. En çok istediğim isimdi başından beri. Kimseyi yanıltmaz, yaşı sorun değil.

peki geçtiğimiz 2 sezon ki gibi, savunma oyuncularının kendi aralarında paslaşıp en sonunda topu forvete şişirdiği, Canerin 40 metreden, orta sahadan ceza sahasına orta yapmaya çalıştığı bi Fenerbahçe olursa ne yapar ? Öyle bi takıma messi gelse bişey yapamaz sanırım hem fikiriz....

Cardozoyu bu kadar önemli bi adam yapan da biraz Benficanın futbol oynama şekliydi diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

peki geçtiğimiz 2 sezon ki gibi, savunma oyuncularının kendi aralarında paslaşıp en sonunda topu forvete şişirdiği, Canerin 40 metreden, orta sahadan ceza sahasına orta yapmaya çalıştığı bi Fenerbahçe olursa ne yapar ? Öyle bi takıma messi gelse bişey yapamaz sanırım hem fikiriz....

Cardozoyu bu kadar önemli bi adam yapan da biraz Benficanın futbol oynama şekliydi diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    bana göre rvp nin çakması ve o tarz adamları severim

• he_man kullanıcısına yanıt
    zaman zaman böyle oynadık ama genel olarak iyi işlerde yaptık ona göre bu dediğin şeylerle kimse yarı final oynayamaz kendmizi küçültmeyelim dostmm
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Zaten Benfica rakibini sürekli boğan bir takım olduğundan Cardozo'dan verim almakta zorluk çekmiyorlar. Kadıköy'e kadar müthiş bir yenilmezlik serisi de oradan geliyor. Sow, Kuyt, Emre gibi adamlar çok önemli Cardozo'nun aktifliğinde.. Rodrigo, Gaitan gibi adamlar attırıyordu Cardozo'ya.

• acon18 kullanıcısına yanıt
    bizden çok güçsüz takımlara elbette diş göstermişizdir, ama 2 yıl boyunca öyle rakiplerimizi ezen bi futbolu hiç oynayamadık ve tekrar ediyorum birazcık ilerde basan her takıma opu ileri şişirdik. Hele ki istanbuldaki benfica maçını unutamam, her topu Weboya diktiler (gariptir ki hepsine de Webo kafayı vurdu )
  • quote:

bizden çok güçsüz takımlara elbette diş göstermişizdir, ama 2 yıl boyunca öyle rakiplerimizi ezen bi futbolu hiç oynayamadık ve tekrar ediyorum birazcık ilerde basan her takıma opu ileri şişirdik. Hele ki istanbuldaki benfica maçını unutamam, her topu Weboya diktiler (gariptir ki hepsine de Webo kafayı vurdu )
    Bizim aradığımız forvette şu özellikler olmalı:

-Bitiricilik(+)
    -Hava toplarında hakimiyet(+)
    -Teknik(+)
    -Pozisyon alma(+)
    -İkili Mücadele(yarım artı)

Cardozo tam bizim aradığımız kriterlere uyuyor.Hem de maliyeti benzer özellikteki futbolculardan daha düşük.Cardozo şu an 25 yaşında olsaydı muhtemelen 40m ederdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver Eagle

Bizim aradığımız forvette şu özellikler olmalı:

-Bitiricilik(+)
    -Hava toplarında hakimiyet(+)
    -Teknik(+)
    -Pozisyon alma(+)
    -İkili Mücadele(yarım artı)

Cardozo tam bizim aradığımız kriterlere uyuyor.Hem de maliyeti benzer özellikteki futbolculardan daha düşük.Cardozo şu an 25 yaşında olsaydı muhtemelen 40m ederdi.

Alıntıları Göster
    Cardozo'nun benim bildiğim ve gördüğüm tek eksiği, hızı. Topu önüne alıp, sürüp gole götürebilen bir forvet değil. Genelde, ceza sahası içinde veya yakınlarında topla buluşturulup, bitiriciliğini sergileyen ama kaliteli bir oyuncu. Hatırlarsanız, bizim maçımızda da bir pozisyon yakalamıştı, gidememişti. Karşı karşıya kalacaktı hızlı top sürebilseydi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.