Şimdi Ara

Çapa mi Cerrahpaşa mi Ege mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar nedenleriyle yazarsanız memnun olurum bi de sınav sistemleri nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mühendislikten caydın galiba
  • cerrahpaşaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_Erman

Mühendislikten caydın galiba

hocam istediğim bölümün tıp olduğuna karar verdim artık zor durumda kalmak istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: *umutlu*

quote:

hocam istediğim bölümün tıp olduğuna karar verdim artık zor durumda kalmak istemiyorum

Doğru olanı yapmışsın hocam.En iyisini sen bilirsin istediğine git,her bölümü öven de vardır kötüleyen de.Bu arada çapa ve cerrahapaşa ya giden arkadaşlarım var.Çapa daha zor diyorlar.Sınav sistemleri hakkında pek bir bilgim yok.Dediklerine göre 1'de pek zorlanmamışlar ama hocaları korkutuyormuş 2.sınıf için

• hacettepe
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *umutlu*

quote:

Doğru olanı yapmışsın hocam.En iyisini sen bilirsin istediğine git,her bölümü öven de vardır kötüleyen de.Bu arada çapa ve cerrahapaşa ya giden arkadaşlarım var.Çapa daha zor diyorlar.Sınav sistemleri hakkında pek bir bilgim yok.Dediklerine göre 1'de pek zorlanmamışlar ama hocaları korkutuyormuş 2.sınıf için

teşekkürler hocam arkadaslar sınav sistemleri hakkında bilgisi olan varsa yazabilir misiniz

• 3 unde de arkadaslarım var ben tıp yazsam cerrahpasa yazardım cunku hepsınden daha ıyı bır marka meshur
  • ege ve çapa cerrahpaşaya göre zormuş. Arkadaşlarla konuştum. Bende cerrahpaşa ege ve gazi arasındayım.Muhtemelen cerrahpaşa yada gazi yazıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergenus94

ege ve çapa cerrahpaşaya göre zormuş. Arkadaşlarla konuştum. Bende cerrahpaşa ege ve gazi arasındayım.Muhtemelen cerrahpaşa yada gazi yazıcam

hocam çapa neden daha yüksek o zaman cerrahpaşadan ve sınav sistemleri komite mi çapa ve cerrahpaşanin ?

• Cerrahpaşayla ilgili dün bi arkadaşın burada yazdığı şeyler;

Cerrahpaşa bizim dönem 300 kişi aldı en son , sizin dönem de 360 olucak. Ama bir amfide 300 kişi ders işleme gibi bir durum yok amfiler 2 ye ayrılıyor. Bizim 150-150 ayrılmıştı zaten amfiye 150 kişinin geldiği de sadece ilk gündür, 1-2 hafta içinde amfi mevcudu 30-40'a düşüyor. Pratiklerde de 4 grup var ve bu gruplar da yine kendi içinde gruplara ayrılır. Mesela biyofizik uygulamasında sabit herkesin 10 kişilik grubu oluyor biyokimyada herkesin farklı bir masası var bir masada 15 kişi filan oluyor her masada farklı bir asistan anlatıyor dersi yani kalabalık olması gözünüzü korkutmasın.

Zorluğunu diğer fakültelere göre kıyaslayamam ama bizim sistemi anlatayım. Komite sistemi denen bir olay var. 1.sınıfta güz ve bahar dönemlerinde 2 şer komite olmak üzere toplam 4 komite var. Komite sistemi dediğimiz şudur, mesela ilk komitede anatomi-biyokimya-tıp tarihi-biyofizik-biyoistatistik dersleri var , yaklaşık 2 ay tek bir sınav olmadan dersler,pratikler yapılır sınavda da tüm bu derslerden sorumlusunuzdur. Her dersinde ağırlığı farklıdır, anatomiden 20 soru gelir, biyokimyadan 25,biyofizik 10 vs. Komiteler 100 soru olur ve testtir, her soru 1 puan, yanlış doğruyu götürmez.Yazının başında söylemiştim her dönem 2 şer komite var diye, işte bu her komiteden de 2 sınav olursunuz biri vize diğeri finaldir. Vize %40 final %60 etkiler. Bir komitenin vize+final ortalamasından 60 puan yaparsanız sorunsuz bir şekilde geçersiniz 50-60 arası da geçer fakat sorumlu geçmiş olursunuz ilerde ortalamanız düşerse bu komiteyi tekrar almanız gerekebilir, yani geçme notu 60 diyelim. Komitenin güzelliği şudur amaç sadece 60 puan alabilmek hangi dersten ne kadar çözdüğünüz önemli değil, atıyorum biyokimya 25 soru geliyorsa 25 soruya hiç dokunmadan diğer sorulardan 60 puan alıp sorunsuz bir şekilde geçersiniz. Komitenin diğer güzelliği de her dersten ayrı ayrı sınav olmadığınız için toplam sınav sayısı az ( 1.sınıfta 8 tane) o yüzden bir sınavı verdikten sonra diğer tıp fakültelerindeki gibi hemen diğer sınavlara çalışmazsınız 2 hafta ense yaparsınız Dediğim gibi diğer fakültere göre kıyaslayamam ama bana göre ilk sene bu şekilde gayet rahat geçiyor, 1.sınıfta 8 sezonluk 2 diziyi baştan başlayıp bitirdim, onlarca film izledim, bazen can sıkıntısından bunalıma girdim yani istemediğiniz kadar bol vakit olucak 1.sınıfta

Kampüs konusuna gelince ortam bildiğiniz hastane işte, her yerde binalar farklı farklı bölümler. İlk 3 sene temel bilimler binası denen tek bir yerde geçiyor binanın en üst katında dandik bir kantin var içinde 2-3 bilardo var o kadar. Sosyal faaliyet yapabileceğiniz pek bir alan yok, sadece bir halı saha var bir de arkadaşın rivayet ettiğine göre kapalı bir basket sahası varmış henüz görmedim.

• hocam 2. Sıraya yazıcam bunlardan birini sizce hangisi

• up

• tus çalışırken ege daha mantıklı. istanbulda her gün bilmem kaç saatin yolda geçecek dersaneye falan giderken.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.