Şimdi Ara

<CANON TEAM>CANON YAZICILAR HAKKINDA (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
5
Favori
257.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canon'un sadece "tarama ve fotokopi özelliği olan lazerli, cipsiz, dolum maliyeti düşük ve fiyatı 350 ytl civarında olabilecek" en iyi yazıcısı sizce hangisidir? Biliyorum çok koşul ekledim ama birtürlü işin içinden çıkamadım, belki Canon konu başlığında yardımcı olacak bir arkadaş bulabilirim dedim.
  • Bütün özelliklerim olsun diyorsan, öyle bir cihaz yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: quasi522

Canon'un sadece "tarama ve fotokopi özelliği olan lazerli, cipsiz, dolum maliyeti düşük ve fiyatı 350 ytl civarında olabilecek" en iyi yazıcısı sizce hangisidir? Biliyorum çok koşul ekledim ama birtürlü işin içinden çıkamadım, belki Canon konu başlığında yardımcı olacak bir arkadaş bulabilirim dedim.

Ben de aynı özelliklere sahip bir yazıcı aradım. En uygun olarak canon'da buldum.
    Geçen ay Canon MF 4010 aldım. fiyatı 279 ytl 12 taksitle izmir bilkombilişim'den aldım.
    Bu hafta teknoda gördüm fiyatı 419 ytl, 9 taksit.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sensia

quote:

Canon'un sadece "tarama ve fotokopi özelliği olan lazerli, cipsiz, dolum maliyeti düşük ve fiyatı 350 ytl civarında olabilecek" en iyi yazıcısı sizce hangisidir? Biliyorum çok koşul ekledim ama birtürlü işin içinden çıkamadım, belki Canon konu başlığında yardımcı olacak bir arkadaş bulabilirim dedim.

Ben de aynı özelliklere sahip bir yazıcı aradım. En uygun olarak canon'da buldum.
    Geçen ay Canon MF 4010 aldım. fiyatı 279 ytl 12 taksitle izmir bilkombilişim'den aldım.
    Bu hafta teknoda gördüm fiyatı 419 ytl, 9 taksit.

Hayret ettimNiye mi?Belirttiğim özelliklere sahip olabilecek yazıcıyı bende dün geceden beri aramaktaydım. Hiç bu foruma bakmadım, cevap yazıldımı diye. Bu süreçte aradığım cihazın MF 4010 olduğuna kanaat getirip aldım. Sonra bir baktım, "sensia" nickli arkadaş bunu tavsiye etmiş...12'den vurdum gibi görünüyorİnşallah sağ salim elime ulaşırda iyice sınarım makineyi....

• quote:

aradığım cihazın MF 4010 olduğuna kanaat getirip aldım. Sonra bir baktım, "sensia" nickli arkadaş bunu tavsiye etmiş...12'den vurdum gibi görünüyorİnşallah sağ salim elime ulaşırda iyice sınarım makineyi....

Güle güle kullan.

Kaça, nerden aldın?
  • quote:

quote:

aradığım cihazın MF 4010 olduğuna kanaat getirip aldım. Sonra bir baktım, "sensia" nickli arkadaş bunu tavsiye etmiş...12'den vurdum gibi görünüyorİnşallah sağ salim elime ulaşırda iyice sınarım makineyi....

Güle güle kullan.

Kaça, nerden aldın?

Bimeksten 370 ytl'ye aldım. Tabi playclub ile %25 puan avantajını hesaba kattım buradan alırken. Yani bana; 275 ytl civarına'ye maloluyor.

• Tarama Çözünürlüğü: 600 x 600 dpi (9600 x9600 geliştirilmiş) ne anlama geliyor...bu parantez içerisinde ki çözünürlüğü foto taratırken kullanabilirmiyiz? Yazdırma çözünürlüğünde de aynı şey var: Yazdırma Çözünürlüğü
    600 x 600 dpi, 1200 x 600 dpi (geliştirilmiş)
  • quote:

Tarama Çözünürlüğü: 600 x 600 dpi (9600 x9600 geliştirilmiş) ne anlama geliyor...bu parantez içerisinde ki çözünürlüğü foto taratırken kullanabilirmiyiz? Yazdırma çözünürlüğünde de aynı şey var: Yazdırma Çözünürlüğü
    600 x 600 dpi, 1200 x 600 dpi (geliştirilmiş)

Tarayıcıda önemli olan "Optik Tarayıcı Çözünürlüğü" nün yüksek olmasıdır.

• Merhabalar,

Pixma MP-630 modelini aldım.Yine Canon'un GP-501 yarı mat A4 fotoğraf kağıdına DVD kapakları basıyorum.Standart kalitede bastığım bu kapaklarda kırmızı rengi belirgin olmuyor çıktılarda.Turuncuyu andıran bir renk oluyor.Aynı zamanda siyah ve bnezeri koyu renklerin çıktısı soluk ve donuk oluyor.Sebebi ne olabilir?

Hepinize mutlu yıllar
  • quote:

Orjinalden alıntı: vanhelden

Merhabalar,

Pixma MP-630 modelini aldım.Yine Canon'un GP-501 yarı mat A4 fotoğraf kağıdına DVD kapakları basıyorum.Standart kalitede bastığım bu kapaklarda kırmızı rengi belirgin olmuyor çıktılarda.Turuncuyu andıran bir renk oluyor.Aynı zamanda siyah ve bnezeri koyu renklerin çıktısı soluk ve donuk oluyor.Sebebi ne olabilir?

Hepinize mutlu yıllar

Yazı baskısı için farklı, fotoğraf baskısı için farklı mürekkep kartuşu kullanılıyor genellikle.
    Belki sizinkinde de öyle bir sorun olabilir.
  • Bugün mp610 yazıcım ile yaklaşık 750 sayfa siyah beyaz çıktı aldım.Ancak magenta ve cyan renklerindede azalma oldu ve sonunda birisi bittiBöyle bir durumla karşılaşan var mı acaba.Bu neden olabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Bugün mp610 yazıcım ile yaklaşık 750 sayfa siyah beyaz çıktı aldım.Ancak magenta ve cyan renklerindede azalma oldu ve sonunda birisi bittiBöyle bir durumla karşılaşan var mı acaba.Bu neden olabilir?

sadece siyah kartuş kullanılsın istiyorsan yazıcı ayarlarından gelişmiş/yazdırma seçenekleri orada yalnızca siyah mürekkep ibaresi var orayı seçersen diğer renklerden azalma olmaz buda yazıcı ayarlarındaki ekran görüntüsü sendekide aşağı yukarı benzer yerlerden ayarlaya bilirsin

http://img235.imageshack.us/img235/880/adszdxe4.jpg

• quote:

Orjinalden alıntı: erkannhl

quote:

Bugün mp610 yazıcım ile yaklaşık 750 sayfa siyah beyaz çıktı aldım.Ancak magenta ve cyan renklerindede azalma oldu ve sonunda birisi bittiBöyle bir durumla karşılaşan var mı acaba.Bu neden olabilir?

sadece siyah kartuş kullanılsın istiyorsan yazıcı ayarlarından gelişmiş/yazdırma seçenekleri orada yalnızca siyah mürekkep ibaresi var orayı seçersen diğer renklerden azalma olmaz buda yazıcı ayarlarındaki ekran görüntüsü sendekide aşağı yukarı benzer yerlerden ayarlaya bilirsin

http://img235.imageshack.us/img235/880/adszdxe4.jpg

Zaten gri tonlamalı yazdırma seçili.Ki seçili olmasa bile siyah beyaz çıktıda renkli mürekkep niye azalıyor.Nereye gidiyor ki bu mürekkep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 3 Ocak 2009; 17:40:37 >

• Zaten gri tonlamalı yazdırma seçili.Ki seçili olmasa bile siyah beyaz çıktıda renkli mürekkep niye azalıyor.Nereye gidiyor ki bu mürekkep

gri tonlamalı baskıda dahi genellikle renkliyi de kullanıyor makine.
    Senin o siyah gördüğün lekelerin (ne bastıysan artık; yazı, grafik, resim, şema vs) katmanında renkli mürekkep de bulunur.
  • belkide yazıcıların renkli mürekkep olmadan çalışmaması (sadece siyahla) bu sebepten kaynaklanıyor olabilir...
  • quote:

gri tonlamalı baskıda dahi genellikle renkliyi de kullanıyor makine.
    Senin o siyah gördüğün lekelerin (ne bastıysan artık; yazı, grafik, resim, şema vs) katmanında renkli mürekkep de bulunur.

Ee peki ben bunu nasıl ayarlıyacam acaba?Boş yere renkli mürekkebim gidiyor yaaa

edit:Bu arada kullanıcı kitabında bu yazıyor:

Siyah beyaz bir belge basılırken veya siyah beyaz baskı ayarı seçilmişken de renkli mürekkep harcanabilir.
    Renkli mürekkep Yazıcı Kafası Temizleme ve Yazıcı Kafası Yoğun Temizleme işlemlerinde de harcanır. Makinenin performansını korumak için bu işlemler gerekli olabilir. Bir mürekkep haznesinde mürekkep bittiğinde hemen yenisiyle değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 5 Ocak 2009; 23:36:19 >

• mp 610 ile mp 630 farkı nedir........
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

mp 610 ile mp 630 farkı nedir........

Bir fark yok.İkiside aynı yazıcı özelliklerine baklırsa.Sadece kartuşlar farklı.Mp610 un kartuşları resetlenebiliyor ancak mp630 henüz resetlenemiyor
  • Ya mp520 aldım bugün ne yaptıysam siyah yazdırmayı başaramadım.

Düz metin yazdırıyorum siyah olan yerleri atlıyor diğer renkteki yazıları yazıyor

Yardım edin lütfen
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

mp 610 ile mp 630 farkı nedir........

Bir fark yok.İkiside aynı yazıcı özelliklerine baklırsa.Sadece kartuşlar farklı.Mp610 un kartuşları resetlenebiliyor ancak mp630 henüz resetlenemiyor

lcd ekran küçüldü kasa biraz daha yumusatıldı,teknik özellikler aynı.Canon artık yeşilci,geri dönüşüme destek amacıyla yeni seri kartuşlarına geçiş yaptı.bu orjinal kullanıcılar için biraz kötü oldu çünkü %10 maliyet bindi ama en azından geri dönüşümlü ve yeşilci oldu ;) ve aBaBaDaN'ın dediği gibi kartuşları henüz resetlemeyi başaramadılar ama eminimki yakın bi zamanda dh'in zeki kullanıcıları ona da bi çözüm bulup çıkacaklardır

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.