Şimdi Ara

canon m nikan mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki marka arasında kararsız kaldım kaldım arkadaşlar kendime yeni bir hobi edinim dedim biraz pahalıya mal olucak sanırım merak sardım bu aralar : ) olmuşkende iyisi olsun mantığı ile iki makine beğendim ama markalar arasında araştırdığımda resmen fotograf çekenler ikiye bölünmüş canoncular ve nikoncular diye : )
    hangisini tavsiye ederseniz bu fiyatlar diğer bir çok yere göre uygun geldi bana nikon mu canon mu sizce

• yeni başlayacağın için arada fark olsa bile anlayamassın, o yüzden hiç endişelenmene gerek yok nikon kullanan arkadaşım var bayadır, ve sağlam makine, çekilen resimler felan güzel yani bir sorunu yok, canon bilmiyorum o yüzden birşey diyemem fakat dediğim gibi yeni bir başlangıç yapacağın için markanın bir önemi yok hatta en uygun olanlardan bak çok özellikleri olmayan, kafan karışır ve soğursun :) gittikçe büyüt yani şimdilik en boşunu al derim.
  • BlindGuardianNN kullanıcısına yanıt
    daha basit birşeyler bakmam lazım zaman ben olmuşken iyisini alım demiştim : ) önerebileceğin bir marka varmı
  • Bende bir tane sony aynasiz var. Bir tane de canon var. Sony'mi eşim agirlikli olarak kullaniyor. Çünkü daha kibar bir makine. Eğer kocaman makineye gerek yok, bana 1-2 tane mercek yeterli diyorsan aynasizlara yonelmende fayda var. Ancak aynasizlarin bariz mercek dezavantajı var.

Asil soruya gelelim, bence canon. Nikon da kullandim. Ancak canon bana daha cekici geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengizcee C kullanıcısına yanıt
    nikon d100
  • ne zamandır açılmadı bu konu bmw mi mercedesmi :)

şaka bir yana nikon d5200 kullnıyorum memnunum ama bu işi sadece nikon canon gibi görme
    sony ve Olympus da bir marka ve çokda başarılar bence önce aynasız aynalı arasındaki farkı ve sana sağlayacağı avantajları araştır derim
  • ben canon hiç kullanmadım ama nikon un menü kolaylığı daha hoşuma gidiyor. senin alcağın makinayı bilmiyorum ama orta pro serilerinde herşey elimin altında.
  • nikon iyidir hostur ama herkesin bikdigi bir gercek vardir objektifleri pahalidir yeni baslayacaksan canona baslamni tavsiye ederim ikiside birbirine yakin makina ureten firmalar senin icin birsey farketmeyecek canonla baslaman senin yafarina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nikonun giris seviyesi modelleri olan d3xxx ve d5xxx serilerinin, govdede af motoru barindirmamasi buyuk handikap. Cunku lensleri biraz daha pahali.

Canonda da ayni sorun var ama lensler nisbeten daha uygun.

Ustelik ikisinin diger bir handikapi da, titresim engelleme ozelligine ayri para almalari.

Ben bu sebeplerle Pentax kullaniyorum.

Kafanizi karistirmak gibi olmasin ama size Pentax dslr, yada Sony,olympus aynasiz cihazlari tavsiye ederim.

Illa bu iki markadan biri olacaksa size tavsiyem nikon d7100.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.