Şimdi Ara

Canon ixus 700 ile ixus 750 farkı varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bu iki modelden birini almayı düşünüyorum, ama aralarında internette araştırdığım kadarı ile bir fark yok. Biri ağustosda çıkmış piyasaya digeri martta. Hangisi daha iyi, avantajları ve dezavantajları neler, memnunlar mı, Kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini bizlerle paylaşırlarsa memnun olurum.
    Saygılarımla

• ixus 750'de 2.5", ixus 700'de 2.0" ekran var. farkları bundan ibaret.
  • bende 750 var daha yeni aldım . dış çekim imkanım bile henüz doğmadı. bi sorun falan varsa cevaplarım
  • Eskobar linkli Kardeş hayırlı olsun,Öncelikle şunu belirteyim duydugum kadarıyla mükemmel bir makinaymış, almışken biraz fazla verecen bir daha başın ağrımaz, bende Pretec 4311 diye bir makine var onu satacam vede bunu alacam. ( bu arada 170 milyona satabilirim isteyenlere)İxus 750'yi ne kadar aldığını sorabilirmiyim, benim arkadaşta ixus 700 var mükemmel fotograf çekiyor ve video çekimide çok hoş,yalnız video çekim en yüksek kalite çok yer kaplıyormuş kartı hemen dolduruyormuş, arkadaş dediğine göre 5 dakika video 512 kartı doldurmuş. seninki deneyebildinmi, video çekimi nasıl. İnternetten okudum pil bir çekimde 500 yakın fotograf çekiyormuş, seninki ne kadar gidiyor. Aslında ben video almayı düşünüyordum bunun video çekiminin video kamereyı aratmadığını söylediler o yüzden alacam bundan.
    Eğer vaktin varsa beni ve bu konuda bilgi edinmek isteyen arkadaşları aydınlatırsan sevinirim.
    Saygılarımla

• alit teşekkürler darısı senin başına. Öncelikle ben Türkiye'den almadım Singapurdan getirttim. bunun içinde fiyat baya düşük oldu.

evet video çekiminde en yüksek kalitede yani 30 fps 640*480 de 5 dk oluyor arkadaşın doğru söylemiş. Zaten dijital fotograf makinalarında video çekim özelliği extra bişeydir yani önce fotograf için , sonra kamera lux oluyor :)
    Kamerasıda güzel çekiyor evet , tatminkar.

Makinanın bi güzel yanıda ekranının 2.5' oluşu çok güzel oluyor büyük ekran tabii bunun oranında pil tüketimi daha çok oluyor diğer makinalara oranla. ama dediğin gibi 400 falan çeker sanırım.

Kamera kullanıp uzun süreli çekim yapmak istersen pek uygun değil dediğim gibi. ama kaliteyi düşürüp uzun sürelide yaparsın çekim 15-20 dk falan. tabii normal kameralarda bu süre saatleri buluyor :D . Ixus foto çekimi için mükemmel bi alet otomatiğe getiriyosun deklanşöre yarım basıyosun yapıyo tüm ayarı çaat çekiyor. videosuda cabası.

başka sorun varsa sorabilirsin.

• Kardeş çok teşekkür ederim bilgiler, video çekimi kamera çekiminin yerini tutarmı en yüksek seviyede çeksen. Şöyle 2GB bi kart alsan veya 4 GB bir kart getirsek yurtdışından.Yurtdışından bi arkadaşamı getirtin yoksa internet üzerinden mi aldın?
    Saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: alit

Kardeş çok teşekkür ederim bilgiler, video çekimi kamera çekiminin yerini tutarmı en yüksek seviyede çeksen. Şöyle 2GB bi kart alsan veya 4 GB bir kart getirsek yurtdışından.Yurtdışından bi arkadaşamı getirtin yoksa internet üzerinden mi aldın?
    Saygılarımla

rica ederim. valla kamera kullanmadığım hiç onun yerini tutarmı tutmazmı bilemiyeceğim. istersen ixus 750 ile çekilmiş video linki vereyim izlersin?. Yurtdışından bi tanıdık getirdi
  • link çok iyi olur vallahi
    Teşekkür ederim
  • 640*480 30fps ile çekilmiş (yani en iyi kalitede)

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sd550-review/MVI_0028.AVI
  • Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim
    İyi Günler
  • rica ederim.
    iyi günler ;)
  • sormayı unutum alit nasıl memnun kaldın mı videodan? iyimi sence kötü mü bakalım?
  • Bence çok iyi, bir çekilirken biraz mesafe varmış ya ona ragmen çok net.
    Bende birşey sorayım, video çekimde zoom çalışıyormu.
  • video çekiminde zoom özelliği var makine gerçekten tatminkar resimlerde manuel çekime alarak mükemmel şeyler yapabiliyosunuz mesela ben kendime vesikalık yaptım arkama duvarı alaraktan inanın profesyonel makineninkini aratmadı yani cidden verilen para sonuna kadar helal olsun i750 ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_haluk -- 14 Ocak 2006 17:45:57 >
  • Arkadaşlar bende ixus 750 almayı düşünüyorum ama merak ettiğim bu makinada canon A620'deki gibi manual ayarları içeriyor mu? A620 düşünüyordum aslında ama i750 de aklıma yattı ama manual ayarları olması benim için önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrem80 -- 14 Ocak 2006 19:22:24 >
  • alit video çekiminde zoom var ama sanırım digital zoom.

emrem80 Manuel modu var ixus 750 nin
  • [escobar] teşekkür ederim ixus 750'yi diğer canon'larla (en başta A620) kıyaslayabileceğim link var mı? Verebilirseniz çok hora geçecek, pazartesi günü hepsiburada'dan siparişimi vericem, fiyat olarak orası daha uygun geldi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrem80

[escobar] teşekkür ederim ixus 750'yi diğer canon'larla (en başta A620) kıyaslayabileceğim link var mı? Verebilirseniz çok hora geçecek, pazartesi günü hepsiburada'dan siparişimi vericem, fiyat olarak orası daha uygun geldi...

buraya gir istediğin makineleri karşılaştır birbiriyle.
    http://www.genpatech.com/_marka_sayfasi&main_categoryid=67&sub_categoryid=630&grupid=63006&brandid=Canon

• [escobar] ilginizden ötürü çok teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: [escobar]

quote:

Orjinalden alıntı: emrem80

[escobar] teşekkür ederim ixus 750'yi diğer canon'larla (en başta A620) kıyaslayabileceğim link var mı? Verebilirseniz çok hora geçecek, pazartesi günü hepsiburada'dan siparişimi vericem, fiyat olarak orası daha uygun geldi...

buraya gir istediğin makineleri karşılaştır birbiriyle.
    http://www.genpatech.com/_marka_sayfasi&main_categoryid=67&sub_categoryid=630&grupid=63006&brandid=Canon

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.