Şimdi Ara

Canon g3430 yazıcı. A101

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
4
Favori
8.609
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar piyasaya göre 300-400 tl uygun ayrıca tavsiye eder misiniz? Konuyu donanım bölümüne de açtım orada kimse yok galiba hiç cevap dahi yazan olmadı? Yazıcıdan anlayan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

Canon g3430 yazıcı. A101

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardigans78 -- 5 Eylül 2023; 9:57:22 >

• yazıcı enterasan birşey.

maliyetini iyi hesaplamak lazım. yıllık sayfa sayınıza bakıp

ona göre almak lazım. yoksa çok lüks ve maliyetli bir hale geliyor.

kuruyan başlıklar, pahalılaşan toner/mürekkepler, çark arızası vs.

• aksinaletinsan kullanıcısına yanıt
    Hocam hanım okul öncesi öğretmeni yeni atandı ona lazım evde kullanım, renkli olmalı hiç anlamıyorum desem yeridir, f/p tavsiyeleriniz varsa açığım .
  • cardigans78 kullanıcısına yanıt

benim 2 tavsiyem var

1. mürekkep/toner/kartuş fiyatına göre ürün alın. yazıcının fiyatına çok bakmayın
    2. bu ürünler her bittiğinde kesinlikle orjinal alın!

biz epson3150 kullanıyoruz. memnunmuyuz? iş görüyor. çok kısa aralıklarla yazıyor

bu sebeble düz çizgilerimiz, düz olmuyor :) kesik kesik olabiliyor.

en büyük sorunu, kağıt bitince yaşıyoruz. farkında olmadan biter ve yazdırma yarım kalırsa,

15 dakika kendine gelmesini bekliyoruz :)

edit; epson3150 nin mobil uygulaması var, ordan istediğiniz şeyi yazdıramıyorsunuz :)

docx tanımıyor, doc ta sayfa yapısı bozuluyor. ama foto baskısını çok rahat yapıyor :)

tarayıcı özelliğini mobilden yapabiliyorsunuz. buda işimi kolaylaştırıyor. hemen maille

gönderiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 5 Eylül 2023; 10:40:13 >

L3250 kullanıyorum. Harita Mühendisiyim. Sürekli Kroki çıkarıyorum. Hiç öyle sorun olmadı. Serisi farklı ama pek farkı da yok gibi

• dejavu58 kullanıcısına yanıt

printerin yazma eksenine dik olan, uzun çizgilerimizin tamamında aldığımız günden beri

sorun mevcut. araştırdım biraz. benzer şeyleri okumuştum.

öyleolunca peşini bıraktım. belki yazdırma süresi ayarı filan vardır ama denk gelmedi.

• Tanlı kararı doğru,

Renkli için kesinlikle tanklı alın, renksiz ise lazer alınabilir.

Kartuşludan uzak durulmalı devirleri bitti çoktan, haftada 1 bile çıktı alsan uzak dur, çünkü kartuşlar bitince iki kartuş bir yazıcı ediyor.

Yazı yorumlarını iyi okuyun satış sitelerinden. Kronik sorunu olmasın, mümkünse satış sonrası desteği olsun.

ben alırken 2 önemli kriterim vardı, birincisi kağıt haznesi zeminde olacak, çünkü bu ilandaki gibi yukarıya doğru hem hoş durmuyor, hemde en üstteki kağıt tozlanıyor.

İkinci olarak çift taraflı baskı olacak ki o ada çoklu baskıda hayat kurtarıyor.

Her üründe olduğu gibi bu üründede satış sitelerindeki olumsuz yorumları filtreleyerek oku, bazen doğrular orda yazar.

Hocam ayarlarında yazdırma kafası hizalama var. Onu yaparsanız sorun gider diye düşünüyorum.

• -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten hiç anlamıyorum hanım dedi yazıcı lazım renkli çıktı vs alınacak diye, bunu görmüş bende buraya yazdım f/p fiyatı da bu civarda bir yazıcı arıyorum. Siz ne aldınız hocam bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardigans78 -- 5 Eylül 2023; 12:15:33 >
  • Canon tanklı yazıcı kullanıyorum, memnunum. Almadan baya araştırmıştım, bir önemli konu yazıcıyı çok uzun süre boşta bırakmamak. Yani iki ay kenarda durdu, sonra dur kullanayım dediğinde problem olabiliyor. mümkünse haftada bir tek sayfa bile olsa kullanmak gerek.

Diğer ipuçları olarak; fotoğraf basarken Windows yazıcı ayarlarında renk doygunluğu ve kontrastı ayarlamazsan hayal kırıklığı yaşatır (özellikle telefonun OLED ekranlı ise fark çok fazla)

Canon Print uygulaması gayet sağlıklı çalışıyor.

BASKI HIZI NORMAL - kesinlikle hız bekleme, hele ki lazer printer gibi hiç değil. Kartuşlu printerlar ile nerdeyse aynı diyebilirim. Başka soru varsa yardımcı olabilirim.

• yazıcıyı fişte takılı bırakırsanız kendisi belirli aralıklarla ağız temizliğini yapıyor. çıktı almanıza gerek yok. her modelde olmayabilir tabi bilemiyorum.

• canon maxify modelinden kullanıyorum. 30.000 sayfayı aşan çıktı aldım önerilerim:

1) Bskı kafasının bozulmaması için muadil mürekkep kullanmak isterseniz kaliteli olması gerekiyor yoksa baskı kafasını tıkıyor.baskı kafasını temizletmek için uğraşmak durumunda kalırsınız.ayrıca yazıcınızda garanti dışı kalıyor orjinal mürekkep kullanmadığınız için

2) Bnce dubleks baskı yapabilen yazıcılara yönelin mükemmel bir kolaylık çünkü.

3) Eğer çıkarttığınız baskılar uzun süre solmadan saklansın istiyorsanız kaliteli kağıt kullanın örneğin double a gibi.örneğin ve-ge kağıtlarda uzun süre saklamalarda solma yıpranma yaptı bende.

4) Baskı kafasının uzun süre aynı performansı vermesi için hiç çıktı almadığınız dönemi fazla uzatmayın ayda hiç olmazsa 1-2 çıktı alın.böylece baskı kafasının içindeki mürekkebi kurutmazsınız.kurumayınca kafada daha az tıkanıklık meydana gelir buda ömrünü uzatır.

5) Arada bir fotoğraf basmak isterseniz dpi ne kadar yüksekse o kadar kaliteli fotoğraf baskısı alıyorsunuz.

• Bu sanıyorum tanklı printerlarda daha büyük sorun çünkü kafa değil tanktan gelen kanallarda da (hortumlar yani) sorun olabiliyormuŞ - Ben yaşamadım ama şu vidyoda görmüştüm

Tabi daha eski modellerden bahsediyor (2017-2019 arası üretilenler) Şu ana kadar kendim zaten aktif kullandığım için bir sorun görmedim.

Ha bu arada o tanklar hiç bitmiyor, yüzün üzerinde fotoğraf bastım yarım santim indi inmedi.

Canon g3430 yazıcı. A101The Tech Buyer's Guruyoutube
    FUN FACT: This is the most viewed video ever published on TBG! I typically spend my time reviewing tech products, but this time, I'm going to take one down, the Canon G3200 Megatank printer. There's not enough coverage on the 'net about how Canon's Megatank printers released between 2017 and 2019 are all designed to fail, and since most are still being sold, I thought it was important for me to air Canon's dirty laundry for them! The good news: Canon released several Megatank printers after 2020 that have a user-replaceable ink maintenance cartridge. Here's the link to the cartridge: https://amzn.to/3wFyajr #ad And here are the printers I recommend that use it: (1) Canon G3260 Megatank AIO Wireless Printer: https://amzn.to/33HY3mJ #ad (2) Canon Pixma G620 AIO Wireless Photo Printer (6-color ink): https://amzn.to/33VcqnT #ad IMPORTANT TIP: even with these newer models, print a page every week, even if it's a test page. This allows you to flush the tubes, which cause the real problem in these Megatank printers (jammed nozzles are just the beginning!). Overall it will use less ink than unclogging a serious jam, and won't fill the ink absorber at all! Chapters 00:00 Intro 01:56 Trying the Ink Head Cleaning to Fix Missing Colors 02:22 Deep Cleaning Makes it Worse! 2:50 System Cleaning Bricks the Printer! 04:06 Error Code 5b00: Canon's Dirty Diaper 05:50 My Printer is Dead, and Yours Will Die Too! 06:00 Just Another in a Long History of Inkjet Scams...
    https://www.youtube.com/watch?v=6HUazpXWRYo&t=181s

Benim aldığımın fiyatı uçtu gitti, o kadar para verilmez artık benim görüşüm.

Yinede yazayım istersen HP Smart Tank 670 , otomatik çift taraflı baskı ve kağıt haznesi altta yarı gizli. Az yer kaplıyor böylece. Arkalı önlü baskı alacağım zaman sadece komut veriyorum o kendi çift taraflı baskı yapıyor.

Eğer çift taraflı baskı olayı lazımsa ona göre araştır. Bu modelde çift taraflı yok mesela.

• -massive- - kullanıcısına yanıt

4numara için

paintte 4 toner renginde, yaklaşık 5*5mm lik kareler oluşturuyoruz.

her pazartesi onun çıktısını alıyoruz. ;)

• Ben son 15 yılda 4 tane Canon yazıcı fotoğraf baskısı ile ortalama 3000 baskıyı geçemedim. İlk elle doldurdum,sonradan tank montajlı olanları kullandım. Kartuşları ölünce çöpe gitti, Daha sonra kolay dolan kartuş modellerini kullandım. Onlarda kafa bozuldu. Genelde gün aşırıda olsa kullandım. Enson mg5650 kullandım. 2 yazıcıda aynı seri hep kafa sorunu yaşadım. Sanki yazıcıya çip yerleştırıyorlar 3 yılı çıkarmıyor. Hazır tanklı yazıcılar da büyük ihtimal aynı sorunlar var. 3 yıldan fazla kullanan görmedim. A101 de fiyat uygun. Epson modelleri 4000 TL üstünde. Okullar açılacak acil almam lazım. Kararsızım.
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Aynen bende aynı arayıştayım daha önce yazıcıvkullammadım karar verirseniz bana da haber eder misiniz?

Foruma sorduk.Karşılaştırmalı test yapan bilgi verirse iyi olur. Epson hiç kullanmadığım için fikrim yok açıkcası. Ama canon hesaplı.Canon alacağım gibi.

• g6040 var memnunum tek eksiği fax olmaması o da ben alırken piyasada g7040 yoktu. mürekkep çok uzun süre gidiyor profesyonel beklenti yoksa tanklı yazıcı yeterli.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.