Şimdi Ara

Canon A430 Kullananlar Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
9.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Canon A430 kullananlar fotoğraf ve sorularımızı burada paylaşalım. Ben yaklaşık bir ay önce aldım ve iki gün öncesine kadar beklediğimden fazlasını veriyordu. Diyafram ve enstantene ayarlarının manuel yapılmaması en büyük eksiği ve bir de titreşime oldukça duyarlı. Birkaç tane örnek fotoğraf koyuyorum, son iki haftadır çektiğim fotoğraflar arkadaşımın bilgisayarında, onları da alınca daha çok fotoğraf koyacağım.

Gece Çekimi

Makro

Süper Makro

• İlk soruyu da ben sorayım dedim :) Yukarıda da bahsettiğim gibi iki gün öncesine kadar gayet memnundum fakat iki gün önce arkadaşımın mezuniyet töreninde rezil etti benım Kapalı mekanda mezuniyet belgeleri verilirken çektiğim fotoğraflar iğrenç oldu. Flu çıktı. Hem manuel modda çektim hem de hareketli nesneler için önerdiği (kitapçıkta) "çocuklar&hayvanlar" modunda çektim fakat hepsi bulanık olmuş Şimdi, acaba "hızlı gece çekimi" modunda ve otomatik modda çekseydim nasıl olurdu ya da bundan sonra hangi modda çekmeliyim ki adam gibi olsun?
  • Evet arkadaşlar sanırım sorunun nereden kaynaklandığını buldum. Bugün fotoğraf makinemi aldığım yere gidip sormuştum bunun nedenini ve bulabilmek için farklı modlarda denemelr yapmıştık. Hatta hareketli nesnelerde bu sorun olduğu için ben elimi sallıyordum ve çekiyorduk, az önce aynı şeyi kendim denedim ve elim flu çıktı fakat flaş kapalıydı. Flaşı açtığımda ise fotoğraflar flu olmadı yani flaşla ilgili bir mesele. Sanırım flaşı kapatınca diyaframı kısıp enstanteneyi arttırıyor otomatik olarak ve açınca da tam tersi. Doğru mudur acaba?
  • Gece çekimini hangi modda yaptığını merak ettim dostum, ben çok anlamıyorum resim çekme işinden ama havai fişek moduna alıp pozlama yı 2+ yaptığımda yaklaşık 6sn. objektif açık kalıyor ama nasıl çekiyo diye hiç denemedim.
  • Gece çekimini manuel modda yaptım ayarlar: White Balance: Auto, ISO Speed: 100, Exposure Compensation: +2

Bahsettiğiniz şekilde havai fişek moduna alıp dediğiniz ayarları da yapıp çekmiştim, onun örneği de aşağıda:)

• Eğur böceği çekimin harika arkadaşım

Maharet sadece makine de olmasa gerek.
  • quote:

Eğur böceği çekimin harika arkadaşım

Maharet sadece makine de olmasa gerek.

Teşekkür ederim Aynı fotoğrafı bir arkadaşım Fotokritik'e koydu ve neredeyse yerden yere vurmuşlar ama benim en beğendiğim makrolarımdan biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctasal -- 4 Temmuz 2006; 3:21:51 >
  • boşver orasını ya. orada kız nikiyle foto koy, bak nasıl "süper!" yorumlar alıyosun :) ben de sevdim makineni, güle güle kullan.
  • quote:

boşver orasını ya. orada kız nikiyle foto koy, bak nasıl "süper!" yorumlar alıyosun :) ben de sevdim makineni, güle güle kullan.

Teşekkürler
  • selamlar,

tam a430 almaya karar vermiştim ki, yukarıda, hareketli nesnelerde flu probleminin oldğunu okudum. şimdi gene içime kurt düştü.
    çekimhızı 1/2000 yazıyor a430 özleliklerinde.

şimdi ben gündüz vakti arabadan veya trenden dışarıyı çekersem flu mu çıkar.
    ya da ne bileyim belki yüyürken resim çekmek istiyorum :)
    kardeşim rahat resim çekmek istiyorum, nefesimi tutup kıpırdamadan değil :)
    canon a430 ile bunlar mümkün değil midir? flash ın etkisi ne kadar ?

bir de a430 u USB ile bağladığımızda , özel bir yazılım yüklemeden resimlere erişebiliyoruz değil mi ?

teşekkür.
  • *ctasal orası anemon otel ve carrefour inşaatı dime ? Güzel çıkmış . Bu arada Sizce A430 alıyım mı almıyım mı kullanan arkadaşlara danışmak istiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joutsenlaulu -- 17 Eylül 2006; 16:03:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Galthor

selamlar,

tam a430 almaya karar vermiştim ki, yukarıda, hareketli nesnelerde flu probleminin oldğunu okudum. şimdi gene içime kurt düştü.
    çekimhızı 1/2000 yazıyor a430 özleliklerinde.

şimdi ben gündüz vakti arabadan veya trenden dışarıyı çekersem flu mu çıkar.
    ya da ne bileyim belki yüyürken resim çekmek istiyorum :)
    kardeşim rahat resim çekmek istiyorum, nefesimi tutup kıpırdamadan değil :)
    canon a430 ile bunlar mümkün değil midir? flash ın etkisi ne kadar ?

bir de a430 u USB ile bağladığımızda , özel bir yazılım yüklemeden resimlere erişebiliyoruz değil mi ?

teşekkür.

Yukarıda hareketli nesnelerde flu problemi demişsiniz fakat o bir makro çekim(süper makro modunda çekildi) yani obje sabit olsa bile odaklanan noktanın dışı elbette ki flu olacak. Makineye gelince; diyafram ve enstantene ayarının olmaması düşük ışıklı mekanlarda flaşsız çekim yaptığınızda flu öıkma olasılığını artırıyor. Bunun sebebi ise makinenin ışık durumuna ve flaşın açık/kapalı olma durumuna göre enstantene ve diyafram ayarını otomatik yapması. Yani gündüz vakti arabadan veya trenden çekim yapacaksan işin biraz zor fakat otomatik modda çekersen sorun olacağını zannetmiyorum ve ben denemediğim için de kesin birşey söyleyemiyorum. Tripodun yoksa ve 4x optik zoomu sonuna kadar kullanacaksan nefesini tutup çekmek zorundasın onun dışında öyle bir problemin de yok. Son soruna gelince de card reader kullanıyorum bu yüzden yazılım olmadan direk makineyi bağlamayı denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctasal -- 20 Eylül 2006; 11:24:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: meritsu13

*ctasal orası anemon otel ve carrefour inşaatı dime ? Güzel çıkmış . Bu arada Sizce A430 alıyım mı almıyım mı kullanan arkadaşlara danışmak istiyorum ...

Evet dediğin yer Manuel diyafram ve enstantene ayarlarının olmaması sorun olmazsa kesinlikle al derim, bence tek eksiği bu, bunun dışında verilen parayı fazlasıyla hak ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctasal

quote:

Orjinalden alıntı: meritsu13

*ctasal orası anemon otel ve carrefour inşaatı dime ? Güzel çıkmış . Bu arada Sizce A430 alıyım mı almıyım mı kullanan arkadaşlara danışmak istiyorum ...

Evet dediğin yer Manuel diyafram ve enstantene ayarlarının olmaması sorun olmazsa kesinlikle al derim, bence tek eksiği bu, bunun dışında verilen parayı fazlasıyla hak ediyor

çok önemli i o özelliğin olmaması ?

• Bence önemli ama sanırım fotoğraf konusunda yenisin, bu nedenle 1 sene sonra falan değiştirmeyi düşünüyorsan A430 al başlangıç için doğru makine bence, ben A530-540 almayı düşünüyordum fakat param anca buna yetti, bu yüzden diyafram ve enstantene ayarlarının olmaması benim için büyük eksiklik.
  • gece çekimi gerçektende hoşuma gitti ışıkların yansıması falan güzel almış canon gerçekten kaliteli yada canon un karakteristiği hoşuma gidiyo tabi bu fotoğrafları çekende harbi bu işi biliyo biz çeksek rezil olur herhalde
  • Foto lar gyet güzel bende bu makineden varda sorunlar var gibi

VİDEO güzel MAKRO da iyi ama gece çekimlerinden ben zevk alamıyorum yarın falan bende foto ekleyeceğim.

Süper makrolarım var gerçektede.

HP R707 kullandım Hp de renkler CANON a göre çok daha iyiydi daha canlı ve parlak renkler.

Ayrıca flaşı geç doluyor HP de art arda 3-4 kare çekiliyordu flaş ile bunda çok ama dahili pilin avantajları daha güçlü idi
  • Benden de bir kaç makro arkadaşlar inşallah üst konu olabliriz bunlar bahçede çekildi birisi kelebek diğerleri de

Çekirge bacağı tek bacağı kopmuştu bende yakalım fotoladım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 27 Eylül 2006; 8:49:21 >

• Yİne daha fazla lamadıpı için 2 mesaj olarak veriyorum

Arkadaşlar böceğin arkasındaki kozadan çıktı o beyazlar mam çok enetresan çubukla falan elinden alana kadar ne çektim tutuyor bırakmıyor hiç

• Madem başlık hareketlendi ben de fotoğref ekleyeyim Bu arada fotoğrafları 640*480 olarak yeniden boyutlandırıp koyarsanız çok iyi olur.

4x Optik Zoom ile gökyüzü

Anadolu Üniversitesi-Eskişehir

Anadolu Üniversitesi-Eskişehir-4x optik zoom

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.