Şimdi Ara

Canon 85mm 1.8 - 50mm 1.4 - 50mm 1.8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu yaz kuzenimin dugununde cekim yapmak icin lens almam gerekiyor siz bu uc lens arasindan hangisini onerirsiniz ayrica hangisi beni uzun sure idare eder. malum dugun bi kac saat surecek ve beni uzmeyecek bisi olmasi lazim. butce skntm olacak gibi olursa 50mm 1.8 dusunuyorum ama 85mmde kafami karistirmiyor degil arada fotograf kalitesi olarak fark cok mudur ? simdiden tesekkurler...

• 50 mm düğün gibi ortamlarda zorlayabilir. Zaten düğün için gereken lense sahipsiniz. İlla alacam diyorsanız 1,8 çok yeterli.
  • dugun ici fotograflarda elimdeki lensi kullanirim ama toplu fotograf cekimlerinde su dugun sonrasi herkesin poz verdigi klasik durumdan bahsediyorum prime lens daha uygun olur diye dusunuyorum. eger 1.8 yeterli ise 85 mm mi 50 mm daha uygun olur dugunden sonrada uzun sure kullanacagim sonucta
  • 50mm 1.4 ile 1.8 arasindaki farki nasil kiyaslariz varmi ornegi ve degermi fiyat farkina
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

50mm 1.4 ile 1.8 arasindaki farki nasil kiyaslariz varmi ornegi ve degermi fiyat farkina

arada fark yok bunu kastediyorsunuz sanirim peki neden boyle 2 tane lens satista ve arada fiyat varki bu kadar fazla sirketlerin sadece daha fazla para kazanmasi midir amac ?
  • Toplu çekimlerde 50mm ile çok zorlanırsınız. Kadraja çoğu kişi girmeyecektir. Test edildi ve onaylandı. Topluluk derken tabi en az 10 kişiden bahsediyorum. Çekerken oldukça geriye gitmek zorunda kalabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

Toplu çekimlerde 50mm ile çok zorlanırsınız. Kadraja çoğu kişi girmeyecektir. Test edildi ve onaylandı. Topluluk derken tabi en az 10 kişiden bahsediyorum. Çekerken oldukça geriye gitmek zorunda kalabilirsiniz.

peki 28 mm yada 35mm icin ne dersiniz daha once deneyiminiz oldugu icin gorusleriniz benim icin onemli .
  • Bu tip topluluk çekimlerinde geniş açı çok daha avantaj sağlayabiliyor. 24 mm tabiki 50 mm göre daha geniş olduğu için avantajı tartışılmaz.
    Zaten 50 mm o ışıkta çekmek için 1,8 e alsanız bile bir çok kişi flu çıkabilir. : ) 50 mm doğası bu değil. ( kişisel görüşüm )
    İlla kadraja alacağım derseniz 50 mm ile, konudan oldukça geriye uzanmanız gerekebilir. Buda detay kaybı yaşatabilir.
    50 mm den ziade, 17-70 mm sigma çoğu işinizi görecektir. yada tamron 17-50 mm de olabilir. Tabi sırf bu iş için de lensi düşünmeyin. Daha ileri dönük düşünebilirsiniz.
    17-50 tamron 17-70 sigma tavsiyemdir. Tabi bütçe meselesi sorun değil ise, 24-70 / 24-105 de olabilir. L serileri olan bu lensleri denemediğim için bir fikir veremeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 8 Mart 2011; 0:28:19 >
  • butce biraz skntili oldugu icin L serisinden uzak durmam gerekiyor cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin bahsettiginiz lensleri inceleyecegim.
  • 50 mm ile diğer sigma ve tamron arasında da biraz fiyat farkı var. Eğer maddiyat onlara da yetişmez ise bu iş için 50 mm den uzak dur derim. Bu işten ziade,
    50mm herkezin çantasında bulunması gereken bir lenstir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

50mm 1.4 ile 1.8 arasindaki farki nasil kiyaslariz varmi ornegi ve degermi fiyat farkina

Buradaki konu gidişatından bağımsız olarak değerlendirmek gerekirse (açı konusu düğün vs.) fiyat farkına değer. 1.8 ile 1.4 arasındaki ışık farkını bir kenara bırakalım, @H.G.A. nında bahsettiği gibi zaten adam akıllı çekim için 1.4 veya 1.8 gibi değerler (netleme zorluğu ve çıok kısa net alan derinliği sağladığı için) bu objektifleri hakkıyla kıyaslamamıza olanak sağlamaz.

Aşağıda iki lensi de f/2.8 'e aldım, fark bariz ortada...

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=105&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=2&LensComp=115&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=4

Bu aşağıdaki kıyaslama ise kit lensten soğutmalık bişey... 18-55 (55mm - f/5.6) ve 50mm 1.4 (f/5.6)

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=455&Camera=474&Sample=0&FLI=4&API=1&LensComp=115&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=6

• Bence daha iyi çözüm bir 270EX flaş alıp 18-135 ile çekmeniz. Yalnız flaşın önüne tek kat peçete koyup ışığı yaymanız gerekebilir.
    Seboist hocam, aynı sonucu 50mm f1.8 ile de alabiliyorsun, zaten sabit odaklı lenslerin zoomlara karşı böyle bir üstünlükleri var.
  • @ozturert Yok hocam amacımız ayvayla elmayı karşılaştırmak değildi zaten, 1.8 ve 1.4 'ün farkıydı. Dur bakiim bir de kit lensle karşılaştırayım dedim de
  • Aman hocam yazıktır kit lense :)
  • tavsiyeler icin tesekkurler sanirim bu flas olayinida arastirmam gerekecek biraz
  • 2 sene 50 1.8 ve yaklaşık 8 aydır 50 1.4 kullanmış ve birçok kez 85mm yi denemiş biri olarak bende fikir vermek istiyorum.
    Amaç prime lens toplamak ise 85 1.8 ve 50 1.8 ikisinide al derim.
    Çünkü 50 1.4 ve 1.8 arasında gözle görebileceğin bir fark olmayacak keskinlik açısından. Ama malzeme kalitesi manual focus kolaylığı ve af hızı kesinlikle farkedecek.
    Yani 50 1.4 ve 85 1.8 denk fiyatlı olduğundan 85 1.8 + 50 1.8 daha güzel olacaktır diye düşünüyorum çok fazla yükseltmeden fiyatı
    Ama düğünde fotoğraflar çekecek isen benim o bütçeye tavsiyem, açık diyaframlı uygun fiyatlı bir zoom olur ki o da tamron 17-50 2.8 olur genelde =)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.