Şimdi Ara

Canon 50mm 1.8 - helios 44

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Canon EOS 60D sahibi olan birisi olarak 50mm 1.8 lens almayı düşünüyorum. Elimde birde helios 44 var. Oncelikle şunu söylemeliyim hızlı olmak gereken bir durum olmadığı durumlarda elle odaklamayi seviyorum. Öğrenmek istediğim heliosu 20-30liraya makinaya takma şansım varken 50mm almaya gerek var mı?

Daha once ikisinide kullanmış arkadaşlar bu iki lensi gece çekimleri ve fotoğraf kalitesi olarak kiyaslar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Önceki konuya yazmıştım ama, o konuyu silmişler.

Denemeye değer. Bu tür eski m42 lensler zevk için kullanılır, manuel lenslere ilgi duyan herkesin elinden geçmiştir Ayrıca eski lenslerin çoğunda olduğu gibi karakteristik bir görüntü sunarlar. Helios'ların da dolgun renkleri ve girdap şeklindeki bokehleri meşhurdur. Alın kullanın, zaten beğenmeseniz de zararınız büyük olmaz.

Full manuel odaklamayla olmazsa da gene canon 50mm alırsınız.
  • Manuel lensleri bilmem ama 50 mm 1.8 kullanan biri olarak portre çekimlerinde aranan bir lenstir. Hem keskinliği hem de diyafram aralığı ile çok iyi işler çıkartır. Bir de makineye harici flash taktığınızda o portreler dadından yenmez
  • ben helios 44-4 kullanıyorum birde çipli aparat aldım idare ediyor zaten para değil alın kullanın deneyin derim !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.