Şimdi Ara

Camın buğulanmasını nasıl engellersiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
27.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar hemen başımdan geçmişken forumdaşlarımla paylaşayım dedim ki başkasının başına da gelirse çözüm bulsun. aracım sürekli su eksiltiyor du ve camlar sürekli buğulanıyor du. yani aracın camlarının buğusunu bırakın kaloriferin kurutmasını elle silerek bile yetişmek zordu. tabi bu yazdığım en abartılı hali son 3 gün dür böyle idi zaten yola çıkmak bile tehlikeli böyle bir araçla. önceleri de bu yazdıklarımın daha hafif halini yaşıyordum. her neyse araca 1 lt antifiriz koydurdum antifiriz çatlağı büyütürmüş zaten. yolcu tarafının altından su damlatmaya başladı ve nihayet anladık ki kalorifer peteği patlamış. patlayan kalorifer peteiğini sıfırı ile tanıdık ustama 300 tl ye değiştirttim. 2 lt de antifiriz koydurdum, kaloriferden gelen koku kalmadı, sıcaklık tavan yaptı :) anında içerisi fırın gibi oluyor. camlar kupkuru.. ohh yawww dünya varmış.

• Tüy bırakmayan herhangi bir bezi evinizdeki sabunla ile su yardımıyla iyice sabunlayın. Ardından ıslanan bezi hafif nemli kalacak şekilde sıkın. Bu bezi kış aylarında aracınızdan eksik etmeyin. Araca bindiğinizde buğulanan camlara bezi sürerseniz uzun süre camlarda buğu olmayacaktır. Bu sayede hem cebinizi korumuş olursunuz hem de güvenli sürüş imkanına kavuşmuş olursunuz. ispatı mı aşağıda verdim. camın bir tarafını sildim bir tarafını silmedim aradaki fark ortada

http://img520.imageshack.us/img520/5503/dsc00078lv3.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax009

Tüy bırakmayan herhangi bir bezi evinizdeki sabunla ile su yardımıyla iyice sabunlayın. Ardından ıslanan bezi hafif nemli kalacak şekilde sıkın. Bu bezi kış aylarında aracınızdan eksik etmeyin. Araca bindiğinizde buğulanan camlara bezi sürerseniz uzun süre camlarda buğu olmayacaktır. Bu sayede hem cebinizi korumuş olursunuz hem de güvenli sürüş imkanına kavuşmuş olursunuz. ispatı mı aşağıda verdim. camın bir tarafını sildim bir tarafını silmedim aradaki fark ortada

Kardeş, bahsettiğin bez kuru mu kalıyor yoksa nemli veya ıslak mı olarak sürüyorsun ?

• Havalandirmayi acarak.
  • Klimada hakikaten iyi yakıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğuk kış günlerinde araçta 2 kişi falansak sorun değil kaloriferi açıp camlara yönlendirdiğimde gidiyor buğu ama araçta 5 kişi varsa bu yöntem fayda etmiyor.Dışarıdan cama soğuk hava çarpıyor içerideki insanların nemli nefesleri camla temas edince camın iç kısmı buğulanıyor.Bu durumda yanımda oturan camı siliyor arada bir =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemali7

quote:

Orijinalden alıntı: madmax009

Tüy bırakmayan herhangi bir bezi evinizdeki sabunla ile su yardımıyla iyice sabunlayın. Ardından ıslanan bezi hafif nemli kalacak şekilde sıkın. Bu bezi kış aylarında aracınızdan eksik etmeyin. Araca bindiğinizde buğulanan camlara bezi sürerseniz uzun süre camlarda buğu olmayacaktır. Bu sayede hem cebinizi korumuş olursunuz hem de güvenli sürüş imkanına kavuşmuş olursunuz. ispatı mı aşağıda verdim. camın bir tarafını sildim bir tarafını silmedim aradaki fark ortada

Kardeş, bahsettiğin bez kuru mu kalıyor yoksa nemli veya ıslak mı olarak sürüyorsun ?

bez nemli olacak ilk başta onunla silecen sonra bez arabada kalsada olur. daha sonra yine böyle bişey olursa bez kuru bile olsa cam nemli olacağı için kuru olarak silsende olur ama kuru bez dediysekte bezi durulayıp kurutma üzerindeki sabunla beraber kalsın. cama sürdükçe zaten sildiğin taraf hafiften nemlenince sabun yine etkisini gösterecektir

• polen filtresi değişimi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.