Şimdi Ara

Çamaşır ve Kurutma Makinesinin Tekli Uzatma Kablosu ile Uzatılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni geçtiğimiz evde hem çamaşır hem kurutma makinesinin kablosu prize yetişmiyor. Aslında boş 2 tane duvara gömülü priz var. Bu yüzden daha sağlam olması için çoklayıcı uzatma kablosu yerine ikisi için ayrı ayrı uzatma kablosu(alttaki gibi) almayı düşünüyorum. Bu durum herhangi bir problem oluşturur mu, ne önerirsiniz?

trendyol.com
    VİKO Topraklı Uzatma Seyyar Kablosu Tekli Priz 5 Metre 3x2,5 Mm Seyyar Uzatma Kablosu Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/viko/toprakli-uzatma-seyyar-kablosu-tekli-priz-5-metre-3x2-5-mm-seyyar-uzatma-kablosu-p-71327878?boutiqueId=61&merchantId=332633

• Kurutma Makinesi ısı pompalı ise tek kabloya bağlı çoklu priz ile kullanabilirsiniz
  • Teşekkürler, yani bir tane sağlam 2 prizli uzatma kablosu yeterli olur diyorsunuz değil mi? Sağlam olması adına önerdiğiniz bir kablo falan var mıdır?
  • 3x1.5mm² kesitli kablo yeterli olacaktır. Fakat dediğim gibi bu kurutma makinesi ısı pompalı ise geçerli. Kurutma makinesi Konvansiyonel tip rezistansla ısıtma yapıyorsa iki makineyi tek duvar prizine bağlamamalısınız. Diğer bir deyişle tek bir duvar prizine bağladığınız toplam güç 3650 wattı geçmemelidir. Makinelerin tip etiketlerine bakarak toplam gücü hesaplayabilirsiniz.
  • Merhaba,
    Şimdi kontrol ettim çamaşır makinesi max. 2300 watt, almayı düşündüğüm kurutma makinesi (ısı pompalı) ise 625 w gösteriyor. Sıkıntı olmaz herhalde. Çiftli uzatma da sıva üstü çift prize bağlanacak bu arada ama onun sadece tek prizini kullanmayı düşünüyorum. Problem olmaz değil mi?
  • @K-E-N-A-N ,

Bu 2 kablodan birini düşünüyorum. Sizce uygun mudur?

• Linkler açılmıyor. Ancak dediğim gibi 3x1.5mm² kalınlıkta kablosu olan çoklu priz yeterli olur.
  • Eyvallah, teşekkür ederim @K-E-N-A-N

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.