Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi Vana Kapalıyken Su Dolup Taşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik çamaşır makinesi var. Bir yere 2 günlüğüne tatile gitmek için vanayı kapatıp cıktım. Döndüğümde gördüm ki çamaşır makinesinin içi su dolmuş, kapak seviyesini geçince dışarı cıkmış. Yerler hep su. Şimdi yine tatile gideceğim ve vanayı kapatamıyorum korkudan. Sebep nedir? Çözüm nedir? Bir çamaşır makinesi evin su vanası kapalı iken o kadar suyu nereden bulur?

• ahmetyilmaz34 A kullanıcısına yanıt
    İki ihtimal var, ya temiz su girişiniz yani ventiliniz sıkıntılı ventildeki valfler tam kapanmadığı için de aradan sızdırıp suyu alabilir bu durumda çekmeceyi kontrol edin oradan bir su geliyormu ve suyun temiz mi kirli mi olduğuna bakabilirsiniz. Diğer senaryo su kirliyse eğer gider hattından geri gelen su makineye doluyordur bunları kontrol ederseniz sorunun kaynağını çözebilirsiniz. Ben ventil değişimi gerektiğini düşünüyorum.
  • Hocam ventil arızası bana da mantıklı geliyor ama evin dışarıdan vanası kapalı, eve su gelmiyorken çamaşır makinesi suyu nereden buluyor? Normal vana açıkken böyle bir olay olmuyor. Evin vanasini kapatıp gidince oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyilmaz34 -- 22 Temmuz 2023; 11:42:0 >
    Güneş enerjisi varmı?
  • Yok

O zaman giderden pis su hortumundan su geri dönüp makineye doluyor başka aklıma benim de fikir gelmedi. Bir de evden giderken hem ev vanasını hemde makinenin su aldığı çeşmeyi kapatıp dener misiniz? O zaman da aynı sorunu yapıcak mı bir gözlemleyin sonra tekrar buraya yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakxd383 -- 22 Temmuz 2023; 15:14:3 >
  • burakxd383 B kullanıcısına yanıt

Hocam o riske giremem, mecburen vanayı açık bırakıp gideceğin. Dönüşte de tamir ettireceğim.

Makinenin bulunduğu mekanı ve hortum bağlantılarını fotoğraf olarak gösterirseniz daha kesin fikir yürütülür aslında.

Çünkü makinenin bulunduğu konum etrafındaki başka cihazlar da etken bu duruma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.