Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.999
Cevap
452
Favori
2.685.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cougarx

quote:

Orijinalden alıntı: quack

quote:

İndesit kurutma makinesini almayı düşününen biri olarak kısaca bir cevap vermek istiyorum.Bu makine hakkında soru soraraken zaten bilenlerden o süper,en iyi makine,en iyi marka diye bir cevap beklemiyoruz.Zaten ben de dahil beyaz eşyada ilk onun için de yer almayan bir marka olduğunu biliyoruz.F/P açısından değerlendirebilecek,daha önce kullanan veya bir nedenle bilgi sahibi olanlardan yararlanmak istiyoruz.Teknosa dan alırsam b sınıfı 8 kilo vs.özellikleri bana 12 taksit 500 TL'ye geliyor.6000 TL dan 500' e kadar farklı fiyatlar olduğunu düşünürsek tabiki çok büyük farklar var.Ben bu büyük farkların peşinde değilim,orta halli 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görsün yeterli.Orta halli diyorum özellikle ;bizde smokin, kuş tüyü yorgan,saf yün kazak,bilmek kaç ilmik gömlek yok zaten ki kuruturken mahvetsin...

herkes yorum yapılmamasına takılmış ve birazda bana serzeniş, öyleyse yorum yapayım :)

abi alma o makineyi. 100 lira fazla ver git arçelik al. anlıyorum ortalama ailesin ve fiyat performans istiyorsun ama 100 lira için değmez.
    neden diye soracaksan onu da sorma. ben burada ne onu kötülemek ne başkasına iyi demek istemiyorum. bu iki makine aynı klasta iki makine bile değil sadece bunu söyleyebilirim ve bunları biliyorum.

ama hiçbirini evimde kullanmıyorum :) kullanıcı yorumu istiyorsan, yorumlayacak birini bekleyebilirsin.

arçelik yerine beko alsam farkeder mi sizce...

süper fark eder.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

quote:

bu başlığı keyfile okuyorum... herkeste bir marka hayranlığı :)
    bir ara bosch tu, iki yöne dönmüyor diye gül gibi makine gözden düştü :)
    şimdi eloectrolux :) elexktorlux alanlar 1 sene sonra da buraya yazarlar mı acaba:)
    arcelik beko hiç almıyoruz zaten şindesit yabancı ya ondan daha iidir kesin :)

keyifli, hadi hayırlısı

bu ve benzeri birçok konu yıllardır işliyor ve bizler de ciddiyetle takip ediyoruz, önem veriyoruz. her görüşe peşinen karşı olmadığımız gibi, her söyleneni de anında kabul etmeye kimsenin niyeti yok. paylaşılan görüş ve tecrübeleri sentezleyip, kendimize yol haritası çıkarıyoruz. her markanın kendine özgü üstünlükleri-noksanlıkları bu sayede ortaya çıkıyor. faydalanmaya çalışmak yada dalgasını geçmek kullanıcı tercihidir, saygı duyarım. ama üşenmeyip gerek bilgisini-birikimini ve gerekse deneyim ve görüşlerini paylaşan dostlara hem saygı ve hem de şükranlarımı sunarım.

saygılarımla.

yazımdan rahatsızlığınızı çok net ve saygılı ifade etmişsiniz. teşekkür ederim

yorumumum amacı yorum yazanları eleştirmek değil, 2 sayfa öncesini okuma ZAHMETİNE katlanmayıp aynı şeylere takılıp kalanlar içindi genel bir değerlendirmeydi.

araştırmıyoruz, okumuyoruz, değerli yorumları dikkate almıyoruz ve hemen bir fikir sahibi olabiliyoruz. bu bana komik geliyordüşüncem budur.

forum donanım haber her bakış acısı ve bilgi seviyesiyle fazlasıyla cosmopolit. ve yıllarca edindiğim tecrübe bu cosmopolti yapının buraya değer verip fikir almaya çalışanları yanlış yönlendirebildiği yönündedir.

bunlara rağmen sizi ve diğer paylaşımcıları kırdıysam özür dilerim.

bu cevap ve diğer paylaşımlarınızı görünce kırılasım gelmiyor açıkcası. tek mesajınızdan irrite olmuş kılın teki hissetim bir an kendimi. lütfen sizi dışlamaya çalıştığımı düşünmeyin, forum bazında siz ne iseniz ben de ancak okadarım. bazılarına katılmasam da değerli görüş ve paylaşımlarınızı her zaman görmek dileğiyle.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

bence burda quack arkaşımız haklı.peşin karar vermek yanlış.
    bende arçelik-beko'ya iyi gözle bakmıyordum fakat altus bulaşık makinesi almak zorunda kalmam ve makineden çok memnun kalarak yıktım tabuları :)

diyorum ki:
    arçelik 2772KT kurutma makinesi aldım 599 TL'ye.
    kabul ediyorum çok gürültülü hemde B sınıfı.
    ama bütçem buna yetti bunu aldım.işini yapıyormu? beklemediğim şekilde iyi yapıyor.
    1800 lirayada makina vardı A sınıfıymış.Kaç yılda amorti eder? Haftada 3-4 makine çamaşırla belki de 10 yılda :)
    ARçelik diyorum bakın. Servisi arıyorum çamaşırlarda makine kokusu var diye. Yarım saat sonra Genel Merkezlerinden aranıyorum servisi evinize yönlendiriyorum diye :) Servis evime 300 metre uzaklıkta. Kurulum için muhakkak Arçelik marka çamaşır makineniz olması gerekiyor dedi servisle konuşurken telefonda.Servis geldi aparatı verin ben monte ederim deyince kocaman bi tabla getirdi.Bildiğiniz çamaşır makinesinin üst tablası gibi.Kurutma makinasının ayakları kanalların içine giriyor sağa-sola devrilme şansı kalmıyor.Servis çamaşır makinesini çalıştırıp vibrasyonunu sıfırladı ve bitti. Çamaşır makinesi 1000 devir ve o devirde sıkılan çamaşırları(polar kazaklar dahil) 1 saatte kurutuyor.

Fiyat / Performans açısından başarılı buldum Arçelik'i. Bu arada çift yöne dönme ile ilgili. Makine standart tek yöne dönüyor fakat 15 dakikada bir durup diğer yöne dönüyor 5 saniye falan.Sonra tekrar diğer yöne dönüyor.Ütü için sadece elinizle düzeltmeniz yetiyor.

Aynı makineyi ben de kullanıyorum, arçelik'ten bu kadar başarılı bir makine beklemiyordum açıkçası. Özellikle cam kapak olduğu için dikkatimi çekmişti makine, malum kurutmalarda cam kapak pek yaygın değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 26 Ocak 2012; 0:25:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

bende arçelik-beko'ya iyi gözle bakmıyordum fakat altus bulaşık makinesi almak zorunda kalmam ve makineden çok memnun kalarak yıktım tabuları :)

diyorum ki:
    ama bütçem buna yetti bunu aldım.işini yapıyormu? beklemediğim şekilde iyi yapıyor.
    1800 lirayada makina vardı A sınıfıymış.Kaç yılda amorti eder? Haftada 3-4 makine çamaşırla belki de 10 yılda :)
    ARçelik diyorum bakın. Servisi arıyorum çamaşırlarda makine kokusu var diye. Yarım saat sonra Genel Merkezlerinden aranıyorum servisi evinize yönlendiriyorum diye :) Servis evime 300 metre uzaklıkta. Kurulum için muhakkak Arçelik marka çamaşır makineniz olması gerekiyor dedi servisle konuşurken telefonda.Servis geldi aparatı verin ben monte ederim deyince kocaman bi tabla getirdi.Bildiğiniz çamaşır makinesinin üst tablası gibi.Kurutma makinasının ayakları kanalların içine giriyor sağa-sola devrilme şansı kalmıyor.Servis çamaşır makinesini çalıştırıp vibrasyonunu sıfırladı ve bitti. Çamaşır makinesi 1000 devir ve o devirde sıkılan çamaşırları(polar kazaklar dahil) 1 saatte kurutuyor.

Fiyat / Performans açısından başarılı buldum Arçelik'i. Bu arada çift yöne dönme ile ilgili. Makine standart tek yöne dönüyor fakat 15 dakikada bir durup diğer yöne dönüyor 5 saniye falan.Sonra tekrar diğer yöne dönüyor.Ütü için sadece elinizle düzeltmeniz yetiyor.

Aynı makineyi ben de kullanıyorum, arçelik'ten bu kadar başarılı bir makine beklemiyordum açıkçası. Özellikle cam kapak olduğu için dikkatimi çekmişti makine, malum kurutmalarda cam kapak pek yaygın değildir.

Arkadaşlar bu bahsettiğiniz ürün acaba kendi üretimimi yoksa ithal ederek üstüne ismini bastığı bir ürünmü. Bilgilendirirseniz.
    Bendede ithal ederek üstüne ismini bastığı yaklaşık 6 ürün var bende memnunum ama ne zaman kendi ürününü aldım pişman oldum.

• quote:

quote:

quote:

İndesit kurutma makinesini almayı düşününen biri olarak kısaca bir cevap vermek istiyorum.Bu makine hakkında soru soraraken zaten bilenlerden o süper,en iyi makine,en iyi marka diye bir cevap beklemiyoruz.Zaten ben de dahil beyaz eşyada ilk onun için de yer almayan bir marka olduğunu biliyoruz.F/P açısından değerlendirebilecek,daha önce kullanan veya bir nedenle bilgi sahibi olanlardan yararlanmak istiyoruz.Teknosa dan alırsam b sınıfı 8 kilo vs.özellikleri bana 12 taksit 500 TL'ye geliyor.6000 TL dan 500' e kadar farklı fiyatlar olduğunu düşünürsek tabiki çok büyük farklar var.Ben bu büyük farkların peşinde değilim,orta halli 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görsün yeterli.Orta halli diyorum özellikle ;bizde smokin, kuş tüyü yorgan,saf yün kazak,bilmek kaç ilmik gömlek yok zaten ki kuruturken mahvetsin...

herkes yorum yapılmamasına takılmış ve birazda bana serzeniş, öyleyse yorum yapayım :)

abi alma o makineyi. 100 lira fazla ver git arçelik al. anlıyorum ortalama ailesin ve fiyat performans istiyorsun ama 100 lira için değmez.
    neden diye soracaksan onu da sorma. ben burada ne onu kötülemek ne başkasına iyi demek istemiyorum. bu iki makine aynı klasta iki makine bile değil sadece bunu söyleyebilirim ve bunları biliyorum.

ama hiçbirini evimde kullanmıyorum :) kullanıcı yorumu istiyorsan, yorumlayacak birini bekleyebilirsin.

arçelik yerine beko alsam farkeder mi sizce...

sadece serigrafi ve model tip farkıdır... herşey aynı
    bosch ve siemenste genelde aynıdır.ancak BSH ufak tefek detaylarla ürünlerini farklılıklaştırıp ürün gamını yayarak müşteri portföylerine hitap etmeye çalışıyorlar... benm gördüğüm bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

diyorum ki:

Arkadaşlar bu bahsettiğiniz ürün acaba kendi üretimimi yoksa ithal ederek üstüne ismini bastığı bir ürünmü. Bilgilendirirseniz.
    Bendede ithal ederek üstüne ismini bastığı yaklaşık 6 ürün var bende memnunum ama ne zaman kendi ürününü aldım pişman oldum.

kurutucuda areçlik beko yerli üretimdir. tamamen. 5-6 yıl önce belki ithal ürünleri vardı
    bosch siemens yurtdışı üretimdir. hala burada üretmiyorlar ama kısa süre içinde burada üretecekler sanırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi eloectrolux :) elexktorlux alanlar 1 sene sonra da buraya yazarlar mı acaba:)

keyifli, hadi hayırlısı

bu ve benzeri birçok konu yıllardır işliyor ve bizler de ciddiyetle takip ediyoruz, önem veriyoruz. her görüşe peşinen karşı olmadığımız gibi, her söyleneni de anında kabul etmeye kimsenin niyeti yok. paylaşılan görüş ve tecrübeleri sentezleyip, kendimize yol haritası çıkarıyoruz. her markanın kendine özgü üstünlükleri-noksanlıkları bu sayede ortaya çıkıyor. faydalanmaya çalışmak yada dalgasını geçmek kullanıcı tercihidir, saygı duyarım. ama üşenmeyip gerek bilgisini-birikimini ve gerekse deneyim ve görüşlerini paylaşan dostlara hem saygı ve hem de şükranlarımı sunarım.

saygılarımla.

yazımdan rahatsızlığınızı çok net ve saygılı ifade etmişsiniz. teşekkür ederim

yorumumum amacı yorum yazanları eleştirmek değil, 2 sayfa öncesini okuma ZAHMETİNE katlanmayıp aynı şeylere takılıp kalanlar içindi genel bir değerlendirmeydi.

araştırmıyoruz, okumuyoruz, değerli yorumları dikkate almıyoruz ve hemen bir fikir sahibi olabiliyoruz. bu bana komik geliyordüşüncem budur.

forum donanım haber her bakış acısı ve bilgi seviyesiyle fazlasıyla cosmopolit. ve yıllarca edindiğim tecrübe bu cosmopolti yapının buraya değer verip fikir almaya çalışanları yanlış yönlendirebildiği yönündedir.

bunlara rağmen sizi ve diğer paylaşımcıları kırdıysam özür dilerim.

bu cevap ve diğer paylaşımlarınızı görünce kırılasım gelmiyor açıkcası. tek mesajınızdan irrite olmuş kılın teki hissetim bir an kendimi. lütfen sizi dışlamaya çalıştığımı düşünmeyin, forum bazında siz ne iseniz ben de ancak okadarım. bazılarına katılmasam da değerli görüş ve paylaşımlarınızı her zaman görmek dileğiyle.

saygılarımla.

açıkcası üslubunuz çok hoşuma gitmişti. lafı dolandırmadan, gayet net, karşınızdakini kırmamaya özen gösteren ama fikrini de sakınmadan ifade eden yorumunuza sadece "teşekkürler, özür dilerim" yazıp devam etmek istedim. dersini iyice almış yaramaz bir çocuk gibi :) bunda sizin ikna edici güçlü iletişim yeteneğinizin yanında nezaketinizinde payı var.
    bunun için irite olmanız veya rahatsız hissetmeniz haksızlık, asıl ben sizin gibi birini hala yorduğum için özür dilerim.

• selamlar.

arçelik 3885 kurutma makinesi ile ilgili olumlu-olumsuz tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. ısı pompalı, 8 kilo, a sınıfı, 1365 tl.

saygılarımla.
  • Selamlar ,

Cumartesi dolaştığım bir Siemens bayii elinde 2 Adet ( Kutulu) Siemens WT46S511TR model Kurutma Makinesi olduğunu ve 999 TL / 10 Takside verebileceğini söyledi.Bu modelin WT46ST513TR modeli güncel bir model ve bu ayki kampanyada 1.399 TL'ye satılıyor bayilerde.

Her ne kadar muhatap olduğum bayii " İkiside aynı ürün abi , ülke kodları ve sezon farklılıkları sebebiyle ürünler üzerinde 511TR yerine 513TR yazılıyor " dese de benim yaptığım incelemede WT46S511TR modelini 2008 yılında alıpta kullananlar olduğunu gördüm.Dolayısıyla bahsedilen modelin yaklaşık 3-4 yıllık eski bir model olduğunu anladım.

Ama diğer yandan bu eski modeli kullanan kullanıcıların bile üründen memnun olduklarını okudum.Her iki modeli özellik anlamında kıyasladığımda 513TR modelinde ; artı olarak Buhar Kırışıklık Önleme , Buharlı Refresh Programlarının bulunduğunu farkettim.

Sormak istediğim şu : 999 TL'ye 10 taksitle 511TR modelini alayım mı yoksa bir 400 TL fark verip 1.399 TL'ye 513TR modeline yöneleyim mi ?

Birincisi 400 TL fark verip Buhar özellikli 513TR modeline yöneleyim mi ? Bir ikincisi ; aynı özelliklere sahip Bosch'a yöneleyim mi ? Çünkü Bosch ve Siemens'i ürünlere verdikleri servis anlamında da kıyaslamakta lazım.

Tavsiyelerinizi alabilirsem sevinirim....

Papirus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Ocak 2012; 14:49:56 >

• Ben size şunu söyleyeyim, birazcık bütçeye göre hareket etmek lazım bu konuda bende epey bir araştırma yaptım ve Bosch'un 86562 modelini sipariş verdim bayinin demesine göre yoğunluk olduğundan dolayı bir kaç gün sonra teslim edileceğini söyledi bekliyorum. Bu ürün sizin baktığınız ürünün bir üstü gibi A+%50 sınıfı ben 1650 tl ye buldum kısacası özellikler arttıkça fiyatta artıyor, sizin baktığınız ürünlerde gayet güzel bence kırışık önleme özelliği önemli bütçenizi zorlamıyacaksa bu ürünü alın derim, geçmiş sayfaları okursanız kırışık önleme ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz hatta hatırladığım kadarıyla bununla ilgili video da olmalı.
    Seçim yapmak epey zor, şimdiden size kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhancin -- 30 Ocak 2012; 18:50:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Selamlar ,

Cumartesi dolaştığım bir Siemens bayii elinde 2 Adet ( Kutulu) Siemens WT46S511TR model Kurutma Makinesi olduğunu ve 999 TL / 10 Takside verebileceğini söyledi.Bu modelin WT46ST513TR modeli güncel bir model ve bu ayki kampanyada 1.399 TL'ye satılıyor bayilerde.

Her ne kadar muhatap olduğum bayii " İkiside aynı ürün abi , ülke kodları ve sezon farklılıkları sebebiyle ürünler üzerinde 511TR yerine 513TR yazılıyor " dese de benim yaptığım incelemede WT46S511TR modelini 2008 yılında alıpta kullananlar olduğunu gördüm.Dolayısıyla bahsedilen modelin yaklaşık 3-4 yıllık eski bir model olduğunu anladım.

Ama diğer yandan bu eski modeli kullanan kullanıcıların bile üründen memnun olduklarını okudum.Her iki modeli özellik anlamında kıyasladığımda 513TR modelinde ; artı olarak Buhar Kırışıklık Önleme , Buharlı Refresh Programlarının bulunduğunu farkettim.

Sormak istediğim şu : 999 TL'ye 10 taksitle 511TR modelini alayım mı yoksa bir 400 TL fark verip 1.399 TL'ye 513TR modeline yöneleyim mi ?

Birincisi 400 TL fark verip Buhar özellikli 513TR modeline yöneleyim mi ? Bir ikincisi ; aynı özelliklere sahip Bosch'a yöneleyim mi ? Çünkü Bosch ve Siemens'i ürünlere verdikleri servis anlamında da kıyaslamakta lazım.

Tavsiyelerinizi alabilirsem sevinirim....

Papirus

bu topicte, buhar özelliği olan makineyi alıp da hiç memnun olmadığı için güç bela iade edip ısı pompalı olanını alan bir kullanıcı vardı. önceki sayfalarda bulabililirsiniz.

bosh-siemens aynı fabrikanın ürünleridir. dış tasarımları, ekran renkleri vb hususlar haricinde farkları yoktur. servisleri de aynıdır.

bosh-siemens-profilo grubu kurutma makinelerinde tambur tek yöne dönmektedir ve bana göre çift yöne dönenlere göre daha kötü bir prformans göstermektedir (eşit kurutmama, büyüklü küçüklü parçaları birarada attığınızda küçük parçaların buyuklerin arasına girerek nemli kalması). aslında tüm bu konular önceki mesajlarda var. bu topiği baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

• A sınıfı enerji takıntısı olmayanlar, Electrolux EDC 67550W alabilir, memnun kalınacak bir kurutma makinesidir.
  • quote:

selamlar.

arçelik 3885 kurutma makinesi ile ilgili olumlu-olumsuz tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. ısı pompalı, 8 kilo, a sınıfı, 1365 tl.

saygılarımla.

Isı pompalı ve 8 kg kapasiteli, fiyatı da 1365 TL.

Bir yanlışlık yoksa ideal bir fiyat.
  • quote:

keyifli, hadi hayırlısı

Bu mesaj bana cevap hakkı doğurdu.

Electrolux var bende, 67550W modeli.
    Hiçbir şikayetim yok, elektrik sarfiyatı çok olur falan diyenleri de gördük.

Marka fanatikliğine gerek yok.
    Bazı markalar bazı dönemlerde gerçekten övgüyü hak ediyor, bazen de yergiyi hak ediyor.

Markaya tabii ki bakacağız ama öncelik üründe olmalı...

• Merhaba bende en sonunda tavsiye uzerine bosch 86860 camasir kurutma makinesini aldim. :)) ek garanti 99 tl ye yapiliyor. Gozlemlerimi sizinle paylasirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhancin

Ben size şunu söyleyeyim, birazcık bütçeye göre hareket etmek lazım bu konuda bende epey bir araştırma yaptım ve Bosch'un 86562 modelini sipariş verdim bayinin demesine göre yoğunluk olduğundan dolayı bir kaç gün sonra teslim edileceğini söyledi bekliyorum. Bu ürün sizin baktığınız ürünün bir üstü gibi A+%50 sınıfı ben 1650 tl ye buldum kısacası özellikler arttıkça fiyatta artıyor, sizin baktığınız ürünlerde gayet güzel bence kırışık önleme özelliği önemli bütçenizi zorlamıyacaksa bu ürünü alın derim, geçmiş sayfaları okursanız kırışık önleme ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz hatta hatırladığım kadarıyla bununla ilgili video da olmalı.

boshun bu 86562 modeli sitede 1809. tl 86561 olanı 2014. tl. ama aralarında ne fark olduğunu önceleri anlayamamıştım.özelliklerini dikkatlice inceleyip baktığımda kurutma sürelerinde fark olduğunu gördüm.birde 62 de zaman ayarı yok 61 de var görünüyor.bende civardaki birkaç bayiyi arayıp önce bu iki makinanın fiyatlarını istediğim.kimi mağaza sahibi ikisinide 2014 fiyat verirken kimiside iki modelede 1800 civarı fiyat verdi.ben ısrarla diyorumki " bunların fiyatı farklı olmalı eminmisiniz ". aldığım cvp "aa yok yokk ikiside aynı özelliklere sahip sadece kodları farklı".açıkcası adamlar benim kadar kendi sitelerinde kıyaslama listelerine bakıp kafa yormamışlar.neticede 61 inde 1800 e olması benim işime gelir. ama şimdi 2 sorum olacak.
    1-Gökhan bey siz bu modeli bu fiyata nerden buldunuz acaba.hangi şehirdesiniz ve taksit imkanı neydi?
    2-86562 ile 86561 arasında gerçekten başka fark varmıdır sizce?
    bugün veya yarın almayı düşünüyoruz.acil cvp yazarsanız minnetar kalırım:)
    şimdiden teşekkürler...

son bir sorumda bosch kurutma makinalarında ötv+kdv indirimi vardı %26 lık falan.sonra onun üstüne birde sadece A sınıfı olanlara % 10 indirim koydular.bugünse sitelerinde hiçbir fiyat bilgisi yok.müşteri hizmetlerini aradım ve sordum.fiyatlar neden görünmüyor, kampanya bittimi yoksa diye.bana söylediği şey , şuanda güncelleniyor fiyatlar çıkabilirde düşebilirde.nasıl bişey bu yaa.sizce daha düşermi? yoksa ben daha fazla vakit kaybetmeden bu indirimlerden yararlanıp hemen bugün yarın alayımmı makinayı?

• son bir sorumda bosch kurutma makinalarında ötv+kdv indirimi vardı %26 lık falan.sonra onun üstüne birde sadece A sınıfı olanlara % 10 indirim koydular.bugünse sitelerinde hiçbir fiyat bilgisi yok.müşteri hizmetlerini aradım ve sordum.fiyatlar neden görünmüyor, kampanya bittimi yoksa diye.bana söylediği şey , şuanda güncelleniyor fiyatlar çıkabilirde düşebilirde.nasıl bişey bu yaa.sizce daha düşermi? yoksa ben daha fazla vakit kaybetmeden bu indirimlerden yararlanıp hemen bugün yarın alayımmı makinayı?
    lütfen bana bir fikir verebilirmisiniz?
    bu 2 model arasında başka ne farklar vardır bunu tam olarak nerden öğreneceğim ben :(
  • Arkadaşlar ,

Özellikle incelediğim bazı Bosch ve Siemens Kurutma Makinesi modellerinde karşıma çıkan Buhar Refresh özelliğini kullanan var mı aranızda ?

Sonuçta güzel bir özellik olduğunu ; bu özellik bulunan makinelerin susuz olarak buhar ile ( özellikle giysilere sinen sigara kokusu , parfüm kokusu v.s tarz kokuları giderme anlamında ) temizlik yaptığını duyuyoruz satıcılardan.

Ama biz asıl bu özelliği kullanan arkadaş varsa ; o arkadaşların tecrübelerini alalım.

Gerçekten bu özellik bulunan kurutma makinelerini tercih edelim mi ? Ne dersiniz ?

Papirus
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

quote:

Orijinalden alıntı: gokhancin

Ben size şunu söyleyeyim, birazcık bütçeye göre hareket etmek lazım bu konuda bende epey bir araştırma yaptım ve Bosch'un 86562 modelini sipariş verdim bayinin demesine göre yoğunluk olduğundan dolayı bir kaç gün sonra teslim edileceğini söyledi bekliyorum. Bu ürün sizin baktığınız ürünün bir üstü gibi A+%50 sınıfı ben 1650 tl ye buldum kısacası özellikler arttıkça fiyatta artıyor, sizin baktığınız ürünlerde gayet güzel bence kırışık önleme özelliği önemli bütçenizi zorlamıyacaksa bu ürünü alın derim, geçmiş sayfaları okursanız kırışık önleme ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz hatta hatırladığım kadarıyla bununla ilgili video da olmalı.

boshun bu 86562 modeli sitede 1809. tl 86561 olanı 2014. tl. ama aralarında ne fark olduğunu önceleri anlayamamıştım.özelliklerini dikkatlice inceleyip baktığımda kurutma sürelerinde fark olduğunu gördüm.birde 62 de zaman ayarı yok 61 de var görünüyor.bende civardaki birkaç bayiyi arayıp önce bu iki makinanın fiyatlarını istediğim.kimi mağaza sahibi ikisinide 2014 fiyat verirken kimiside iki modelede 1800 civarı fiyat verdi.ben ısrarla diyorumki " bunların fiyatı farklı olmalı eminmisiniz ". aldığım cvp "aa yok yokk ikiside aynı özelliklere sahip sadece kodları farklı".açıkcası adamlar benim kadar kendi sitelerinde kıyaslama listelerine bakıp kafa yormamışlar.neticede 61 inde 1800 e olması benim işime gelir. ama şimdi 2 sorum olacak.
    1-Gökhan bey siz bu modeli bu fiyata nerden buldunuz acaba.hangi şehirdesiniz ve taksit imkanı neydi?
    2-86562 ile 86561 arasında gerçekten başka fark varmıdır sizce?
    bugün veya yarın almayı düşünüyoruz.acil cvp yazarsanız minnetar kalırım:)
    şimdiden teşekkürler...

son bir sorumda bosch kurutma makinalarında ötv+kdv indirimi vardı %26 lık falan.sonra onun üstüne birde sadece A sınıfı olanlara % 10 indirim koydular.bugünse sitelerinde hiçbir fiyat bilgisi yok.müşteri hizmetlerini aradım ve sordum.fiyatlar neden görünmüyor, kampanya bittimi yoksa diye.bana söylediği şey , şuanda güncelleniyor fiyatlar çıkabilirde düşebilirde.nasıl bişey bu yaa.sizce daha düşermi? yoksa ben daha fazla vakit kaybetmeden bu indirimlerden yararlanıp hemen bugün yarın alayımmı makinayı?

Bosch'un 86561 ve 86562 modellerinin dediğiniz gibi kurutma süreleri ve enerji tüketim miktarı gibi ufak tefek farkları var. bu farklar benim için çok önemli değil, bayideki arkadaşların konuya hakim olmamasını bende farkt ettim. ürünü almadan önce bende bayide ürünlere bir göz attım ve katoloğ aldım, aldığım katalogta 561 ve 562 modelleri aynı fiyat yazıyor (2.014 tl) hatta katolagta en pahalı ürün 86860 modeli görünüyor 2.227 tl internette ise 1.999 tl yazıyor açıkcası benimde epey bir kafam karıştı fakat şunu fark ettim katalog aldığım gün kampanya başladı şu KDV indirimi ve kampanyadan sonra fiyatlar değişti ve dikkat ettiyseniz 562 modelinde yeni yazıyor, halbuki eski katologta bu ürün kodu var ve yeni yazmıyor, benim tahminime göre bir pazarlama stratejisi 562 modelini yeni gösterip birkaç özelliğini değiştirerek fiyat düşürmüşler katalogtaki ürüne baktığım zaman enerji verimliliği yönünden 0,23 kWh/kg (561 ve 562 için) yazıyor yani web sitesindeki verilere göre 561 modeli için dolap kuruluğunda... =1,6 kWh yazıyor bunu 7 kg bölersek 0,23kW/kg yapar, 562 modeli için ise 1,7 / 7 = 0.24 kWh/kg yapıyor kısacası bir oyun oynuyorlar oynadıkları oyundan bayilerin bile haberi yok açıkcası bu karışık durumdan sonra nasıl bir fiyat açıklayacaklar bende merak ettim.burada karar size düşüyor daha önce dediğim gibi bahse konu farklar benim için önemli değil sizde kendinize göre konuyu değerlendirin. Ürünü nereden aldıma gelince İstanbul Altın Han dan aldım. Ürünü alırken komşumla beraber aldık ben peşin aldım ama komşum 10 taksit aldı az bir fark ödedi.
    Birde ben siemens almayı düşünüyordum sonradan Bosch almaya karar verdim. karar verene kadar epey bir kafam karıştı özellikle şu fiyat oynamalarından dolayı sizede kolay gelsin umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhancin -- 1 Şubat 2012; 18:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: su__

Merhaba bende en sonunda tavsiye uzerine bosch 86860 camasir kurutma makinesini aldim. :)) ek garanti 99 tl ye yapiliyor. Gozlemlerimi sizinle paylasirim.

Hayırlı olsun kurutmanızı iyi günlerde kullanın, bir mahsuru yoksa ürünü kaça aldınız acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.