Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.990
Cevap
452
Favori
2.685.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Orijinalden alıntı: gecekusu35

quote:

Hayırlı olsun hocam makineniz. Kurulum yapıldı mı? Kullandınız mı hiç? Bende bu makineyi düşünüyorumda yavaş yavaş.

quote:

Orijinalden alıntı: mar.adentro

Öncelikle hayırlı olsun yeni makineniz.. Şu anki teknosadaki kampanyadan dolayı ben de bu makineyi almayı düşünüyorum. Daha yeni almışsınız gerçi ama ilk izlenimleriniz nasıl makine hakkındaki? Teşekkürler..

Teşekkür ederim arkadaşlar.

AEG T76385AH3 makineyi cuma günü (22.01) sipariş verdik ama dün (26.01) geldi ve bugün kuruldu. Henüz test edilmedi yarın edeceğiz inşallah. 1-2 kullanım sonrası izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Bu arada İstanbul Anadolu Yakasında oturan varsa siparişi benim hesaptan verirdik, benim 153 TL'lik hediye çekini de kırışırdık aramızda..

Hocam ben ümraniye de oturuyorum birşey ayarladık ama bugün evi komple su bastı ve mobilya işimiz öncelik oldu. Bir iki güne belli olur eğer alırsam sizin hesaptan alırız ikimizde karlı çıkarız. Bu arada makineyi ayrımı kurdunuz? yoksa çamaşır makinesi üstünemi?

Ben de ayni makineden aldim, teknosadan .. Haber veren arkadasa tesekkurler. Elektrik tesisati ile ugrastigimdan kurdurup denemem br kac haftayi bulacak. Yorumlari paylasirim.

Ayrica teknosa ceki bana da verildi 2 hafta sureli 1530 tl alt limitli, 153 tl lik cek.. Ihtiyaci olan varsa kirisiriz ;) ( tekirdag-corludayim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cercan -- 27 Ocak 2016; 22:42:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çamaşır kurutmak özellikle kış mevsiminde büyük sıkıntı. Balkona assan günlerce kurumuyor, içerde kurutsan hem çok nem oluyor hem de yer kaplıyor.
    Dolayısıyla ben de bir kurutma makinesi almak niyetindeyim.

Çamaşır makinesi olarak electrolux 1286 kullanıyorum ve gayet memnunum.
    Yine sorunsuz kullanabileceğim, her tip çamaşırı zarar vermeden kurutabileceğim; yani makineden alıp katlayıp direkt dolaba yerleştirebilmemi sağlayacak, çamaşır asma işini tarihe karıştıracak bi makine istiyorum. Bütçe olarak da max 2000 tl psikolojik limitim var ( aslında daha az )
    Önerilerinize açığım, aeg/electrolux' e sıcak bakıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben ümraniye de oturuyorum birşey ayarladık ama bugün evi komple su bastı ve mobilya işimiz öncelik oldu. Bir iki güne belli olur eğer alırsam sizin hesaptan alırız ikimizde karlı çıkarız. Bu arada makineyi ayrımı kurdunuz? yoksa çamaşır makinesi üstünemi?

Öncelikle geçmiş olsun. İşyerim Kartal'da ama iş gereği gün içinde dolaşıyorum, buluşma şansımız olur, almaya karar verirseniz haber verirsiniz..

Çamaşır Makinem de AEG fakat duvar ve kolon arasında yerinde cuk oturuyor. Üst üste kurdursam görüntü ve kullanım 10 numara dururdu, ne olur ne olmaz belki makineyi çekmek filan gerekir (kirli su gideri tıkanır, makine su verir, genel temizlik vs.) diye ayrı kurdurdum. Küçük bir balkonum var, eski makinemde oradaydı zaten..

Bende 3-4 sene önce 349TL'ye Mediamarkt açılışından aldığım Candy marka B sınıfı kurutma vardı. O zamanlar çok araştırmadan ve bakalım bakalım mantığıyla aldık, sonradan anladık ki, özelikle çocuklu aileler için kurutma makinesi vazgeçilmez oluyor. Çocuk kıyafetleri, iç çamaşırları, kotlar vs. direk katlayıp dolaba kaldırıyorsunuz. Çok kırıştırdığı için kumaş pantolon, gömlek ve tüy bırakmadığı içinde :) yünlüleri atamıyorduk sadece. Bu makine de özellikle gömlek ve yünlüleri ne yapıyor bende onu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekusu35 -- 28 Ocak 2016; 8:34:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jazz80

Çamaşır kurutmak özellikle kış mevsiminde büyük sıkıntı. Balkona assan günlerce kurumuyor, içerde kurutsan hem çok nem oluyor hem de yer kaplıyor.
    Dolayısıyla ben de bir kurutma makinesi almak niyetindeyim.

Çamaşır makinesi olarak electrolux 1286 kullanıyorum ve gayet memnunum.
    Yine sorunsuz kullanabileceğim, her tip çamaşırı zarar vermeden kurutabileceğim; yani makineden alıp katlayıp direkt dolaba yerleştirebilmemi sağlayacak, çamaşır asma işini tarihe karıştıracak bi makine istiyorum. Bütçe olarak da max 2000 tl psikolojik limitim var ( aslında daha az )
    Önerilerinize açığım, aeg/electrolux' e sıcak bakıyorum.

Almaya karar verdiğimizden dolayı ben de son 1 haftadır çamaşır kurutma makinelerini inceliyorum. Özellikle bu forumda çok yararlı bilgiler var, incelemenizi öneririm. Benim yaptığım araştırmalar sonucunda fiyat/performans olarak beni fazlasıyla tatmin edeceğini düşündüğüm sizin de fiyat sınırınıza uygun iki makine arasında kaldım. Bunlar Electrolux EDH3686GDE ve AEG T76385AH3 modelleridir. İkisi de özellik olarak birbirinin aynısı neredeyse, ufak tefek farklılıklar vardır. Electrolux ün fiyatı 1700-1800 TL civarında değişiyor. AEG için Teknosa da güzel bir kampanya var, indirimlerle fiyatı 1529 TL'ye geliyor. Bu fiyatı görünce ben daha fazla beklemek istemedim ve seçimimi AEG'den yana yaparak siparişimi dün akşam verdim, artık makinenin gelmesini bekliyorum. :) Bu forumda bu makineleri kullananlar ve çok memnun olanlar var, onların tecrübelerini okuyabilirsiniz, seçiminizde kolay gelsin..

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Öncelikle gerçekten çok ciddi araştırmalar sonucu Siemens in WT45W561TR modelini almaya karar verdim. Bir çok yetkili Bayii den aldığım fiyatlar ile artık son alma aşamasında geldiğimde int ten son kurcalamalarımdahttp://forum.donanimhaber.com/ dan Serdar Bey ile karşılaşma fırsatına eriştim. Eriştim diyorum çünkü Yetkili Bayii lerden aldığım en düşük fiyattan bile çok daha uyguna geldi bana kurutma makinem :) Her ne kadar internet ortamı diyerek çekinsemde sağolsun Serdar Bey'in Samimi bir şekilde ilgi ve alakası sayesinde ikna oldum gerçekten samimiyetinden ilgi ve alakasından ötürü kendisine çok teşekkür ederim sağ olsun her soruma detaylı bir şekilde cevap vererek kafamda ki soru işaretlerinin tamamından beni arındırdı. Ürünü Yaklaşık 1 ay önce aldım haftada 4,5 kez çalıştırıyorum ve gerçekten fazlasıyla memnun kaldım keşke çoook daha önce alsaymışım dedim. Buraya yazma sebebim ise benim gibi kafasında fazlaca soru işareti olan arkadaşlar için söylüyorum Serdar Bey sizin içinde bir fırsat :) her şey bi kenera ürün haricinde her ne kadar yüz yüze karşılaşmadan telefonda sohbet etsek de kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu.

Ürünle ilgili merak ettiğiniz bir şey varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

• mar.adentro M kullanıcısına yanıt
    Aeg teknosa kampanyası bitmiş maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    zaten 3*4 günlük bişeydi, üzerine biraz uzattılar sanırım.
    güzel fırsattı ama stoklar tükenmediyse bir sonraki ay tekrarlanabilir. takipte fayda var.
  • quote:

Aeg teknosa kampanyası bitmiş maalesef.

Hadi ya, evet şimdi gördüm ben de..Sanırım en son ben aldım :) İyi ki biraz daha beklemedim..
  • Electrolux kurutma makinesi kullanan arkadaşlar, makinenizin programını ayarlarken program süresi değişkenlik gösteriyormu? örneğin bende pamuklular 2 saat civarında gösterirken bazen aynı programa ayarlardığımda aynı programın süresini 3 saatten fazla gösteriyor. Diğer pamuklu programları da 1 saat civarında artmış görünüyor. Klavuzunda program süreleriyle ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Bunun sebebi odadaki nemin değişiklik göstermesinden midir anlamadım bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Electrolux kurutma makinesi kullanan arkadaşlar, makinenizin programını ayarlarken program süresi değişkenlik gösteriyormu? örneğin bende pamuklular 2 saat civarında gösterirken bazen aynı programa ayarlardığımda aynı programın süresini 3 saatten fazla gösteriyor. Diğer pamuklu programları da 1 saat civarında artmış görünüyor. Klavuzunda program süreleriyle ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Bunun sebebi odadaki nemin değişiklik göstermesinden midir anlamadım bilen var mıdır?

Hiç böyle bir şeye şahit olmadım. Umarım da olmam. Bir kişi daha bahsetmişti bu durumdan. Candoğan Bey ile yazışmışlardı. acaba o da siz miydiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Electrolux kurutma makinesi kullanan arkadaşlar, makinenizin programını ayarlarken program süresi değişkenlik gösteriyormu? örneğin bende pamuklular 2 saat civarında gösterirken bazen aynı programa ayarlardığımda aynı programın süresini 3 saatten fazla gösteriyor. Diğer pamuklu programları da 1 saat civarında artmış görünüyor. Klavuzunda program süreleriyle ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Bunun sebebi odadaki nemin değişiklik göstermesinden midir anlamadım bilen var mıdır?

Hiç böyle bir şeye şahit olmadım. Umarım da olmam. Bir kişi daha bahsetmişti bu durumdan. Candoğan Bey ile yazışmışlardı. acaba o da siz miydiniz?

Yok ben değildim, bu topic de miydi peki aratıp da bulunmuyor ki...

• Rica etsem biri electroluxun pamuklu programlarının sürelerini yazabilir mi? Dolap kuruluğu (cupboard dry) süresini yazmanız bile yeterli. Klavuzunda standart yani pamuklu dolap kuruluğu için program süresini 181 dk olarak göstermiş aynı programın süresini 2.03 saat ya da 3.13 saat gibi gördüm ama ben daha o süreyi yani 3.01 süresini göremedim:) Aynı durum bir arkadaş da daha var. Electroluxe olan güvenim sarsılmak üzere.
  • darkRider kullanıcısına yanıt
    Tam hatırlamıyorum hangi topicteydi.
    Pamuklu program süreleri:
    Kuruluk derecesine göre;
    1:53
    2:03
    2:18
    2:53

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tam hatırlamıyorum hangi topicteydi.
    Pamuklu program süreleri:
    Kuruluk derecesine göre;
    1:53
    2:03
    2:18
    2:53

topici buldum hocam arkadaşın durumu da benimkiyle tıpatıp aynı.http://forum.donanimhaber.com/m_25430445/mpage_80/f_//tm.htm @zavinagi97 nickli arkadaş da benimle aynı durumda. @candogan62 bey voltajdan olabilir demiş bana da başka mantıklı bir açıklaması yok gibi geliyor. Daha dün gece saat 23:30 da program süresi 3.13 görünyordu başlattım ve bittiğinde aynı program süresini 2.03 gösteriyordu ve saat gecenin 1:30 falandı. Kapattım açtım fişini çektim taktım vs her seferinde cupboard dryı 2.03 gösterdi. (Makine 2 saat civarında bitirmiş en azından bu güzel) Yatıp uyudum ve sabah 10:30 gibi program süresine tekrar baktığımda 3:13 gösteriyordu:) Gecenin o saatinde apartmanda kimse kullanmadığından voltaj normal olduğundan 2.03 gösterebilir. Yani aklıma voltajdan başka mantıklı bir şey gelmiyor.

• Ben de 3897 SDW için pamukluların kurutma sürelerini paylaşayım. Emrah Beyin paylaştığı sürelerden sadece Güçlü Kurutmada 10 dak. bir fark var.

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

Gerçi kurutma süresi en nihayetinde nem durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.
  • Arkadaşlar 1300 - 1400 TL kadar hangi f/p çamaşır kurutma makinasını tavsiye edersiniz.

Bu modelleri buldum tavsiye edermisiniz.

Profilo KM74101CTR 920 TL Profilo KM8430BTR 1150 TL Aradaki farka değermi.

https://www.istanbulbilisim.com.tr/en_pahali-beyaz_esya_mutfak-beyaz_esya_ankastre-camasir_kurutma_makineleri-Filter.html?d=38,20,2702&ctIDs=4051

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratoto -- 1 Şubat 2016; 2:20:21 >
  • Gorenje Kurutma Makinesi D744BJ. Kullanan yada bilen varmı. Alınırmı.

http://www.enplus.com.tr/gorenje-kurutma-makinesi-d744bj/
  • Kaç gündür bu beyaz eşya araştırmalarından kafam şişti gerçekten.
    Şöyle gidip tek bir markadan bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve derin dondurucu almak istiyorum ama kimi markanın bulaşığı önerilmiyor, kiminin derin dondurucusu yok derken her şey çok karıştı...
    Arçelik için ne düşünüyorsunuz? Belirlediklerim şunlar:
    -Bulaşık makinesi 6243I -1470 TL
    -Derin dondurucu 2052 DY 1400 TL
    -Çamaşır makinesi 7104 YCMS 1800 TL
    -Kurutma Makinesi 3880 KT 1600 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Gorenje Kurutma Makinesi D744BJ. Kullanan yada bilen varmı. Alınırmı.

http://www.enplus.com.tr/gorenje-kurutma-makinesi-d744bj/

B sınıfı, standart ısıtıcılı bir cihaz. Bu yüzden kesinlikle tavsiye etmem.

Isıtmalı cihazlar artık tarih oldu. Bu cihazlar ortamın havası ile yoğuşma yaptığından bulundupu odaya çok ısı kaçırıyor, yüksek ısı ile kurutma yaptığından çamaşırlara zarar veriyor (solma, küçülme vs) ve en kötüsü sarfiyatı fazla.

Günümüzde aynı fiyata ısı pompalı cihazlar var. Aldığınız makine kesinlikle ısı pompalı olsun.

• candogan62 ısı pompalı cihazlar olarak hangileri var. Yukarıda yazmış olduğum makinelerde ısı pompalı cihazlar değil sanırım. Bu bütçe aralığında hangi ısı pompalı Çamaşır Kurutma Makinalarını tavsiye edersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.