Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.040
Cevap
452
Favori
2.691.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atakan84

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Evet. Electrolux edh3897 aldım ama daha kurulmadı. Buhar özelliğini de kullanacağım için gidere bağlamayacağım o zaman.

Emrah Bey, yaklaşık dokuz ay kadar önce de ben bu konuya benzer bir mesaj yazmıştım (http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=103607155 ).
    Ben de ara sıra bu buhar özelliğini kullanıyorum ancak her kurutmadan sonra su tankını ve ayrıca buhar kazanında biriken suyu da ara sıra boşaltmak artık zor gelmeye başladı.
    Verdiğim linkteki resimlere bakarsanız oradan da buhar kazanına saf su doldurabilirsiniz. Ben en kısa zamanda tahliye borusunu takıp öyle kullanmayı, buhar özelliğini kullanacağım zamanda da oradan saf su (bu iş için tahliye borusundan zaman zaman su alabilirsiniz, ütü için de ben bu suyu kullanıyorum) doldurmayı düşünüyorum.
    Bunu sadece bilgi olması açısından yazdım, belki faydası olur.

Zor geliyor dimi her kullanim sonrasi tanki cikar bosalt vs...kendimi bildiğimden direkt gidere baglattim.

Gidere bağlanan tahliye hortumundan su almak fikri cok mantikli. Gerçekten icinde birikiyor su.

Deneyeyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ppimpirikk

Buhar suyu bana sadece buharli temizlik yapacagim zaman mi lazim?

Normal kurutma yaparken buhar suyuna ihtiyac oluyor mu

Servisin saf su hazirlama formulu dogru mu?

Kaynamis suyu 3 gun bekletme hususu?

Evet, buhar suyu olarak tabir ettiğiniz buhar jeneratörü için gerekli distile edilmiş su sadece buharlı temizlik ya da buharla kırışık açma işleminde gerekiyor. Diğer normal kurutmalarda gerekli değil.

Servisin söylediği saf su formülü ise bana pek uygun gelmedi. Zaman zaman kurutma makinesinin giderinden alacağınız su bu iş için kullanılabilir.

• Lavabo giderini sirf bu is icin uzun ugraslar sonucu degistirttim lakin makinenin gider borusu biraz genis gelmis herhalde bantladi orayı servis lastik bantla... napsam her defasinda banti sök su al vs.. buna bi cozum dusuneyim...

Suyu alsam makinenin o suzgecli surahisinde bekletsem hep onun icinde dursa sorun olmaz herhalde dimi? Ayda 1kere 2 kere yapsam herhalde yeter
  • ppimpirikk P kullanıcısına yanıt
    Buharla kırışık açmada kaç parça çamaşır denediniz?
  • quote:

Cok parca. Sanirim bundan oldu :/ limiti var dimi
  • quote:

quote:

Kullanma kılavuzunda yazıyor parça adetleri. Buna uymadığınız için olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Kullanma kılavuzunda yazıyor parça adetleri. Buna uymadığınız için olabilir.

Koydugum gibi ciktilar cunku.

Neyse alerjim var zaten. Uzerindeki toz akar vs buharla ölmüş olur.

Bundan sonra aşırı kirisik ve utuyle açılmayan parcalari atarim. Tesekkur ederim.

Safsuyu da tahliye borusundan alirim artik..

• Tahliye hortumunu giderden cikardim

Makineyle gelen surahinin agzina yerlestirdim. Icinde su var hortumun ama tabi kuvvet olmadigi icin gelmiyor...

Sorum şu bir program sonunda biriken su tahliye tankinin hepsini dolduruyor mu?

Hortumu surahinin ağzına koydum o surahinin tamamini doldururmu yani bilginiz varmi. Taşıp da ortaligi batirmasin sonra.
    Bu kurutmaya attığınız çamaşırların durumuna (nem, miktar, cins vb) göre değişiyor. 1000 devirde sıkılmış özellikle pamuklu çamaşırları kurutmada tankın neredeyse dolmak üzere olduğunu gördüm.
    Buna dikkat ederseniz sorun olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 27 Kasım 2015; 7:56:46 >
  • Bende arçelik 3870 almayı düşünüyorum en uygun ısı pompalı makine bu mu aceba?
    BEKO 80HP bir aydır kullanıyorum.

Kurutma performansında hiç bir sıkıntı yok.

Ses olarak çamaşır makinesinden biraz daha fazla ve sabit bir sesle çalışıyor. Oturma odanızda değilse rahatsız etmez.

Ben misafir odasına gidersiz koydum. Isı ve nem olayı yok.

Bitti sinyal sesi çok kısık neredeyse faydasız diyebilirim.

Akıllı nem sensörü nedeniyle kalan dakika bilgisi tam doğruyu göstermiyor. Daha doğrusu 90 dk lık bir pragram süresi dolduğunda yeterli kurutmayı sağlamadıysa 10-15 dk daha ekleyip geri saymaya başlıyor. Tam kuruma sağlanana kadar bu devam ediyor.

Bittiğinde çamaşırı hemen çıkarmazsanız arada bir tur yapıp çamaşıra takla attırıyor. (kırışıklık için sanırım.) aynı şeyi kurutma sırasında da yapıyor ve tersşne bir tur atıp tekrar devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

BEKO 80HP bir aydır kullanıyorum.

Kurutma performansında hiç bir sıkıntı yok.

Ses olarak çamaşır makinesinden biraz daha fazla ve sabit bir sesle çalışıyor. Oturma odanızda değilse rahatsız etmez.

Ben misafir odasına gidersiz koydum. Isı ve nem olayı yok.

Bitti sinyal sesi çok kısık neredeyse faydasız diyebilirim.

Akıllı nem sensörü nedeniyle kalan dakika bilgisi tam doğruyu göstermiyor. Daha doğrusu 90 dk lık bir pragram süresi dolduğunda yeterli kurutmayı sağlamadıysa 10-15 dk daha ekleyip geri saymaya başlıyor. Tam kuruma sağlanana kadar bu devam ediyor.

Bittiğinde çamaşırı hemen çıkarmazsanız arada bir tur yapıp çamaşıra takla attırıyor. (kırışıklık için sanırım.) aynı şeyi kurutma sırasında da yapıyor ve tersşne bir tur atıp tekrar devam ediyor.
    Electrolux EDH3897SDE modelini 2.536 Tlye sipariş verdim.Verdim ama sonradan da doğru marka doğru model mi acaba yeteri kadar araştırdım mı diye içime şüphe düştü.
    Sizde siparişi iptal ettirmemi gerektirecek bir durum var mı ?

• Bence son derece iyi bir makine almışsınız. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayavas

arkadaşım ben 3886 ktr modelini c.tesi günü aldım çok memnunum.günde iki kere çalışıyor şu anda.

Hocam merhaba,

Ben de sizin kullandığınız arçeliğin ktr 3886 modelini almak istiyorum. Ya da diğer kullananlar.

Memnun musunuz? Artıları eksileri sizin için nedir? Daha önce kurutma makinası kullanmadım: sessizliği nasıl? Diğer malinalara ya da çamaşır makinasına göre.

Çok fazla programı var. Mesela sessiz programı gerçekten işe yarıyor mu? Çamaşırlar nasıl çıkıyor?

Kısa gömlek programı kullanıldığında 50 dk ne kadar çamaşırlar ne kadar kurumuş çıkıyor?

Kırışık giderici programlar işe yarıyor mu? Genelde kırışık çıkartıyor mu?

Kullanan biri olarak sizin görüşleriniz benim için yol gösterici ve karar vermeme etken olacak. Şimdiden yardımcı olacaklara
    teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT6

quote:

arkadaşım ben 3886 ktr modelini c.tesi günü aldım çok memnunum.günde iki kere çalışıyor şu anda.

Hocam merhaba,

Ben de sizin kullandığınız arçeliğin ktr 3886 modelini almak istiyorum. Ya da diğer kullananlar.

Memnun musunuz? Artıları eksileri sizin için nedir? Daha önce kurutma makinası kullanmadım: sessizliği nasıl? Diğer malinalara ya da çamaşır makinasına göre.

Çok fazla programı var. Mesela sessiz programı gerçekten işe yarıyor mu? Çamaşırlar nasıl çıkıyor?

Kısa gömlek programı kullanıldığında 50 dk ne kadar çamaşırlar ne kadar kurumuş çıkıyor?

Kullanan biri olarak sizin görüşleriniz benim için yol gösterici ve karar vermeme etken olacak. Şimdiden yardımcı olacaklara
    teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Electrolux edh38977'nin kurulumu yapıldı. ayrı yer hazırlamama rağmen son anda fikir değiştridim ve bosch marka çamaşır makinesinin üzerine kurmak için aparat siparişi verdim. şu an zeminde.

servisin yanında ien deneme amaçlı tek parça kuru bir yüz havlusu attım. süreyi başta 2:53 gösterdi. sonra 5-10 dk geçti ve durdu. nem sensörü çalışıyor kanaati oluştu. daha sonra yüz havlusunu iyice ıslattım. elimle sıktım. tekrar attım. dolap kuruluğunda. kaç dajika çalıştı bilmiyorum ama alarm çalınca çıkartıp baktığımda kuru değildi. sonra extra kuruya getirdim. bi yarım saat çalıştı heralde. çıkarttım. yine yaş. servisi aradım. abi tek paça olduğu için öyledir,toplu çamaşır atıp deneyin dedi. ama makinenin özelliklerinde (internet sitesinde) tek parça da olsa kilolarca da olsa istediğiniz kurulukta çıkartır yazıyor. acaba makinede bir sorun mu var? tek parça bir çamaşır atıp denemeniz mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Kasım 2015; 11:49:09 >

• quote:

Electrolux edh38977'nin kurulumu yapıldı. ayrı yer hazırlamama rağmen son anda fikir değiştridim ve bosch marka çamaşır makinesinin üzerine kurmak için aparat siparişi verdim. şu an zeminde.

servisin yanında ien deneme amaçlı tek parça kuru bir yüz havlusu attım. süreyi başta 2:53 gösterdi. sonra 5-10 dk geçti ve durdu. nem sensörü çalışıyor kanaati oluştu. daha sonra yüz havlusunu iyice ıslattım. elimle sıktım. tekrar attım. dolap kuruluğunda. kaç dajika çalıştı bilmiyorum ama alarm çalınca çıkartıp baktığımda kuru değildi. sonra extra kuruya getirdim. bi yarım saat çalıştı heralde. çıkarttım. yine yaş. servisi aradım. abi tek paça olduğu için öyledir,toplu çamaşır atıp deneyin dedi. ama makinenin özelliklerinde (internet sitesinde) tek parça da olsa kilolarca da olsa istediğiniz kurulukta çıkartır yazıyor. acaba makinede bir sorun mu var? tek parça bir çamaşır atıp denemeniz mümkün mü?

Hayırlı olsun

• teşekkür ederim ama bahsettiğim olay canımı sıktı.
  • quote:

teşekkür ederim ama bahsettiğim olay canımı sıktı.

Sensör tam algılamıyor bazen bendeki boschta tek parça bişey atınca şaşırıyor hemen duruyor.
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    tşkkürler. şu an çamaşır yıkama imkanım olmadığı için o tek parça havluyu 20 dk zaman ayarlı programa attım. ilk haline göre kuru olsa da ıslaktı yine. şu an 30 dk.ya ayarladım. bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT6

quote:

Hocam merhaba,

teşekkürler.

çok sessiz diyemem.ç.makinasından daha sessiz ama.sessiz programına alınca ses biraz daha düşüyor.makina durunca eşyaları hemen çıkarınca buruşukluk filan olmuyor.sıcacık ve pamuk gibi çıkıyorlar.valla biz çok memnunuz.benim evim küçük zaten girişte holde duruyor ve iki tarafında oda var kapılar açık tv seyrediliyor.

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.