Şimdi Ara

Cam Filmi Cezası Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün cam filminden ceza yedim. Yalnız şöyle bir durum var. Trafik polisinin bana kestiği ceza makbuzunda ceza maddeleri md. 73 ve md. 78/1a bu maddelere baktım cam filmi ile alakası olan bir şey yok.

73 Araçların kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca kullanmak,araçlardan bir şey atmak ve dökmek,seyir halinde sürücülerin telefonla görüşmek

78/1-a Otomobil ve minibüs cinsi taşıtlarda emniyet kemeri bulundurmamak veya kullanmamak

Bana 1 hafta içinde filmleri söktürmem gerektiğini söyledi. Acaba gıcıklık olsun diye mi bu maddelerden ceza kesti. Kimisi de artık polislerin cam filmine ceza kesemediğini söylüyor. Daha önce de 2 çevirmede cam filmi cezası keseceğiz deyip kesin dememe rağmen kesememişlerdi. Rüşvet almak için mi korkutuyorlar acaba. Kafam karıştı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

• bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olsun ki böyle bir durum oldugunda nasıl davranmamız gerektiğini bilelim...
  • Nerde ve hangi şehirde yaşadığınızda yazarsanız iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır her aracımda cam filmi var. Onlarca kez çevirmeye girdim ilk kez bu yıl cam filmine bu kadar takık olduklarını gördüm. Daha önce film yüzünden hiç ceza kesmediler konusunu dahi açmadılar.

3 kere boğaz köprüsünün girişinde çevrildim. İlk çevirdiklerinde filmden ceza keseceklerini söylediler ben de gayet soğukkanlı bir şekilde kesin dedim. Sonra memur polis arabasının yanına gitti bir süre sonra geri geldi ve çok şanslısınız ceza makbuzumuz bitmiş dediler. Ayak mı yaptı anlamadım.

Dün yine boğaz köprüsü girişinde çevirdiler. İş için kullandığımız aracımız ile. Cam filmi olmasına rağmen aynı polisler film ile alakalı bir şey söylemedi.

Bugün yukarıda yazdığım şekilde çevirildim yine boğaz köprüsü girişi. Filmden ceza kesiyoruz diyor ama ceza maddelerinin film ile bir alakası yok.

Bir de topkapıda çevirmişlerdi o çevirmedede ısrarla ceza keseceğiz dedi memur. Bende kesin dedim oda arabasının yanına gittikten bir süre sonra geri geldi ceza kesmeden bana evraklarımı geri verdi.

Yani benim anlamadığım aslında cam filmi cezası diye bir şey yokta korkutmak için ceza keseceğiz mi diyorlar. Vatandaş korkup bunların avucuna 3-5 sıkıştırsın diye mi? Bu olayı çözemedim çünkü çevirmelerin çoğunda cam filminden çevirip ceza kesmediler. Bugün kestikleri ceza maddelerinin de cam filmi ile bir alakası yok.

• içi görülemeyen arabalar şüpheyle bakılan araçlardır polisler cam filminden yazmazsa başka şeyden ( emminet kemeri vb ) cezasını yazacaklardır.
    bu terör olaylarının şehirlere inip artmasından sonra kesinlikle cam filmlerine yasak geleceğini düşünüyorum.
    ve anlamadığım nokta ise çoğu kişi yok yazın aracın içi çabuk serinliyormuş vb bahaneler üretiyor kara film yaptırmadaki tek gerçek zevkimizden ( gizemli durduğu için) ülkemizin milyonlarca doları hersene araç camlarını kaplatmaya gidiyor.
    inşallah ithalatine yasak gelirde ülkemizin paraları daha yararalı yerlerde kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berger -- 5 Ekim 2012; 21:15:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berger

içi görülemeyen arabalar şüpheyle bakılan araçlardır polisler cam filminden yazmazsa başka şeyden ( emminet kemeri vb ) cezasını yazacaklardır.
    bu terör olaylarının şehirlere inip artmasından sonra kesinlikle cam filmlerine yasak geleceğini düşünüyorum.
    ve anlamadığım nokta ise çoğu kişi yok yazın aracın içi çabuk serinliyormuş vb bahaneler üretiyor kara film yaptırmadaki tek gerçek zevkimizden ( gizemli durduğu için) ülkemizin milyonlarca doları hersene araç camlarını kaplatmaya gidiyor.
    inşallah ithalatine yasak gelirde ülkemizin paraları daha yararalı yerlerde kullanılır.

ülkenin paraları dışarı gitmesin istiyorsan önce kullandığın şeylerden başla, yerli ürün kullan sadece. burada ucuz milliyetçilik oynamanın alemi yok.

• Alfist ,
    düşündüğüm senin fikirlerinle uyuşmuyorsa bana nedenini anlatmanı isterim.
    sonradan araç camlarına yaptırılan cam filmi hakkında fikrimi belirttim faydası sınırlı bir ürün konu milliyetçilik konusu değil
    ve kendi aracımda ön camlar hariç fabrika çıkışlı karartılmış camlar var gereksiz bişey diye düşünüyorum
    beni bu düşünceme karşı olanlardan nedenleriyle düşüncelerini paylaşmalarını bekliyorum. bakış açımı değişir ve bende yararlı olduğunu düşünüp kaplatabilirim değil mi?

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berger

içi görülemeyen arabalar şüpheyle bakılan araçlardır polisler cam filminden yazmazsa başka şeyden ( emminet kemeri vb ) cezasını yazacaklardır.

• benim bildiğim o yasak kalktı mahkemeye verip kazanmıştı biri.
  • Cam filmi hala yasak.Kesin bilgi bakınız
  • cam film yasak ama neye göre yasak biride bu konu hakkında detaylı acıklama yapsa fene olmaz
    Ayrıca hocam o maddelerin uzaktan yakından alakası yok.
  • Araca gore degisir ayri bir konuda baska bir beklentisi oluyo

• Yasağın kalktığı filan yok. Daha dün aracın herşeyi tam olmasına rağmen fsm kozyatağı arasında durdurup film için 167 tl ceza yazdılar..
  • Muaynede sıkıntı olur mu? İlk muayenede hafif kusurlu geçti aracım. Simdi gene gideceğim ama ağır kusur olarak yazmalarından çekiniyorum. Sürücü tarafındaki camlar 2 numara arkalar 3 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twixmars

Muaynede sıkıntı olur mu? İlk muayenede hafif kusurlu geçti aracım. Simdi gene gideceğim ama ağır kusur olarak yazmalarından çekiniyorum. Sürücü tarafındaki camlar 2 numara arkalar 3 numara.

Aralık 2012'de hafif kusur olarak geçti bizim araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twixmars

Muaynede sıkıntı olur mu? İlk muayenede hafif kusurlu geçti aracım. Simdi gene gideceğim ama ağır kusur olarak yazmalarından çekiniyorum. Sürücü tarafındaki camlar 2 numara arkalar 3 numara.

Hafif kusur olarak geçecektir yine.
  • mrba arkadaşlar bugün banada cam filminden ceza kesilecekti !!!

Bugün Ankara Kızılay göbekten geçerken polis o kadar arabanın içinden beni çağırdı.Emniyet kemerim takılıydı.Acaba neden durdurdu derken filmler yasak ceza keseceğiz dedi.Filmlere ceza kalkmadımı dava acıp kazanan bikaç kişi olmuş dedim yok öyle birşey yasada bi değişiklik olsa biz biliriz dedi sonra aracı yeni aldığımı söyledim öğrenciyim falan dedim tamam ozman dedi (sevindim bian) şimdi cam filminin cezası 166 tl ve aracı bağlamamız lazım(sanki çok büyük bi suçmu gibi bide arabayı bağlamamız lazım dedi) ama madem ogrencısın sana kemerden ceza yazıyım dedi adam kafaya koymuş yazacak cezayı tamam dedim ama söz ver filmleri sökeceksin tamammı dedi tamam dedim yazdı cezayı 77 lira 15 gün içinde odersem ındırım olacakmıs onuda soyledı saolsun cok ıyı nıyetlı bi polisti !
  • Arkadaşlar bugün cam filminden 166 TL ceza kesildi.. Uygulamaları bilmiyorum sadece ceza kağıdı verildi sizce söktürmezsem bi sorun olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbywoly

mrba arkadaşlar bugün banada cam filminden ceza kesilecekti !!!

Bugün Ankara Kızılay göbekten geçerken polis o kadar arabanın içinden beni çağırdı.Emniyet kemerim takılıydı.Acaba neden durdurdu derken filmler yasak ceza keseceğiz dedi.Filmlere ceza kalkmadımı dava acıp kazanan bikaç kişi olmuş dedim yok öyle birşey yasada bi değişiklik olsa biz biliriz dedi sonra aracı yeni aldığımı söyledim öğrenciyim falan dedim tamam ozman dedi (sevindim bian) şimdi cam filminin cezası 166 tl ve aracı bağlamamız lazım(sanki çok büyük bi suçmu gibi bide arabayı bağlamamız lazım dedi) ama madem ogrencısın sana kemerden ceza yazıyım dedi adam kafaya koymuş yazacak cezayı tamam dedim ama söz ver filmleri sökeceksin tamammı dedi tamam dedim yazdı cezayı 77 lira 15 gün içinde odersem ındırım olacakmıs onuda soyledı saolsun cok ıyı nıyetlı bi polisti !

Komik bir olay e şimdi filmi cikaracanmi

• quote:

Orijinalden alıntı: skursun

Arkadaşlar bugün cam filminden 166 TL ceza kesildi.. Uygulamaları bilmiyorum sadece ceza kağıdı verildi sizce söktürmezsem bi sorun olurmu?

bu 166 tl lik ceza hangi maddeden yazıyolar biriniz söyleyebilir mi?
    geçen hafta beni de çevirdiler 166 tl yazıcam dedi yaz dedim sök dedi sökecem dedim felan dedi feşman dedim saldı lavuk. newymiş arka camlara bişey demiyomuş ama önlere müsaaade etmiyorlarmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanko78 -- 24 Eylül 2013; 12:27:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.