Şimdi Ara

Çalışan için ikinci üniversite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben bir kamu kurulusunda çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi mezunuyum. Sözelciyim, ancak bilgisayar mühendisliği yada onun kadar zorlamayacak bilişime ait bir bölüm okumak istiyorum. Uzaktan eğitim denen sistemi araştırdım, ancak %30 devam zorunluluğu var, yani bu da benim katılamayacağim anlamına geliyor. Ahmet Yesevi Üniversitesinin %100 uzaktan eğitim programı varmış. Fakat bilgisayar mühendisliğinin bu şekilde dışarıdan bitirilmesinin çok zor olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Ankara'da yaşıyorum, bilgisayar mühendisliği olmasa da alternatif olarak bir yol haritası fikriniz var mı acaba? Yani çalışırken bir üniversite okuyamaz mıyım. Anadolu Üniversitesinin ikinci üniversite kısmına baktım ama ilgimi çeken alanlar yok. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

• Merhaba. Şöyle bir şey var. "Bilgisayar Mühendisliği Lisans mezunları ile ÖSS-SAY puanı ile öğrenci kabul eden en az 4 yıllık Lisans mezunu olanlar başvurabilmektedir." Bunun dışında Ahmet Yesevi için söylüyorum diğer bölümlerde herhangi bir kısıtlama yok sanırım. Ben işletme düşünüyorum mesela ve sözelciyim bende. "En az 4 yıllık bir lisans diplomasına sahip olmak. ALES SAY, EA veya SÖZEL alanların herhangi birinden en az 55 puan almış olmak." Bu arada kayıtlar başladı sanırım. Diğer üniversitelerle ilgili bir şey bulmak biraz zor. Bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.