Şimdi Ara

Çakmaklığa takılan Fm Transmitter işe yarıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar 40 50 liraya satılan fm transmitter diye tabir edilen çakmaklığa takılan aletler işe yarıyor mu?
    Aracımda aux girişi yok.
    Sadece aux baglantısı ile müzik dinleyebilmek için alacağım.
    Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Çakmaklığa takılan Fm Transmitter işe yarıyor mu?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Çakmaklığa Takılan FM Transmitter: Bilmen Gerekenler

FM transmitter, araç çakmağına takılan ve akıllı telefon veya MP3 çalar gibi cihazların sesini araç radyosuna kablosuz olarak aktarmaya yarayan bir cihazdır. FM transmitter'lar, boş bir radyo frekansı bulur ve cihazın sesini o frekanstan yayınlar.

FM Transmitter Nasıl Kullanılır?

FM transmitter'ı kullanmak için şu adımları izlemelisin:

• Cihazı çakmağına tak.
    • Boş bir radyo frekansı bul.
    • Cihazını ve araç radyonu aynı frekansa ayarla.
    • Cihazından müzik çalmaya başla.

En İyi FM Transmitter'ları

Piyasada çeşitli FM transmitter modelleri mevcuttur. En iyi FM transmitter'ı seçerken şu faktörleri göz önünde bulundurmalısın:

• Ses kalitesi
    • Frekans aralığı
    • Ekleme özellikleri (örneğin, USB şarj portu, Bluetooth bağlantısı)
    • Fiyat

FM Transmitter Cızırtı Çözümü

FM transmitter'lardan bazen cızırtı gelebilir. Bu sorunu çözmek için şunları yapabilirsin:

• Boş bir radyo frekansı bul.
    • FM transmitter'ı araç radyosundan uzak tut.
    • FM transmitter'ın antenini ayarla.

FM Transmitter Tavsiyesi

Piyasada bulunan en iyi FM transmitter'lardan bazıları şunlardır:

• Anker SoundSync Drive
    • TaoTronics TT-BA09
    • Nulaxy KM18

İstanbul Boş Radyofrekansları

İstanbul'daki boş radyo frekanslarını şu web sitelerinden bulabilirsin:

• https://www.radyodinle.com/bos-radyo-frekanslari/istanbul
    • https://www.radyolar.com/bos-radiyo-frekanslari/istanbul

İzmir Boş Radyofrekansları

İzmir'deki boş radyo frekanslarını şu web sitelerinden bulabilirsin:

• https://www.radyodinle.com/bos-radyo-frekanslari/izmir
    • https://www.radyolar.com/bos-radiyo-frekanslari/izmir
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Istanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde boş frekans bulmak çok zor, bazı araçlarda çakmaklık sigortasını da yakabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılan Serdar

Istanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde boş frekans bulmak çok zor, bazı araçlarda çakmaklık sigortasını da yakabiliyor
    Çalışma prensibi dediğiniz gibi boş frekans yakalama üzerine sanırım.
    İzmirde yaşıyorum burda boş frekans bulunur diye düşünüyorum.

Araç Vectra C kasa. Yeni teyp alıp hem 500 lira verip hem de orijinalliği bozmak istemiyorum açıkcası.
    Başka yol da bulamadım.
  • devamlı frekans karışır mevcut radyo yayınlarından, memnun kalmazsınız.
  • Ben bir hevesle almıştım. Kocaeli'de eh işte kullanabiliyordum yine idare edilebilir belki ama İstanbul ölümdü. İzmir'de de çok çok farkı olacağını düşünmüyorum. Bence başka tarz bir cihaza yönelmeniz daha iyi olacaktır.
  • Xaomi aldim. Izmirde buldum guzel kullanıyorum fakat uzun yolda illa araya giriyor frekans
  • küçük şehirde ve sadece şehir içinde kullanılır. uzun yolda şehir değiştikçe illa ki frekans karışıyor. büyük şehirlerde de aynısı olacaktır. bununla ilgili çok güzel bir projem vardı bir zamanlar. ama aracımda aux olduğu için 10 liraya aux bluetooth cihazı aldım.
  • Ne işe yarar bu alet ?
  • Bunlarin kaset versiyonu var en temizi bence
  • tekirdağ'da yazlıkta çok güzel çalışıyor ama istanbul'a gelince çalışmıyor bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

Bunlarin kaset versiyonu var en temizi bence
    Onlar hangisi oluyor hocam link atabilir misiniz?
  • https://m.n11.com/kingboss-arac-kiti-fm-transmitter-bluetooth-usb-mp3-calar-konusma-P271960885?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL2HwwbDG7eKoeXbcBQPi6gVrmGfKrYsiBtzuS5dkyWlSoIDFo8HCOhoCYOEQAvD_BwE

Ben bu ürünü ford focus aracım için yılbaşında 75 tl ye almıştım. Şu an biraz artmış. O günden beri Adana'da ve görev yaptığım doğu ilinde yoğun şekilde kullanıyorum. Birkaç defa şehirlerarası yolculuk yaptığım esnada frekans bozulmaları oldu ama öyle baş ağrıtacak kadar değildi. Boş bir frekans illa ki bulunuyor. Boş frekans bulunca da eğer aracınızın varsayılan ses sistemi de ortanın üzeri kalitedeyse dahili bluetoothların ses kalitesinden hiçbir farkı olmuyor. Bas ve tizler beni epey memnun ediyor. Dikkat etmeniz gereken nokta telefondan sesi bir iki tık kısıp araçtan ses açarsanız daha kaliteli ses alabiliyorsunuz. Ayrıca samsung s9 plus cihazımla telefon görüşmesi yaptığımda ses performansı da hiç fena değildi. Kısacası bu cihazı tavsiye ederim. Fiyat sizi aşmıyorsa alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akilevi_01 -- 10 Ağustos 2020; 19:9:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akilevi_01

https://m.n11.com/kingboss-arac-kiti-fm-transmitter-bluetooth-usb-mp3-calar-konusma-P271960885?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL2HwwbDG7eKoeXbcBQPi6gVrmGfKrYsiBtzuS5dkyWlSoIDFo8HCOhoCYOEQAvD_BwE

Ben bu ürünü ford focus aracım için yılbaşında 75 tl ye almıştım. Şu an biraz artmış. O günden beri Adana'da ve görev yaptığım doğu ilinde yoğun şekilde kullanıyorum. Birkaç defa şehirlerarası yolculuk yaptığım esnada frekans bozulmaları oldu ama öyle baş ağrıtacak kadar değildi. Boş bir frekans illa ki bulunuyor. Boş frekans bulunca da eğer aracınızın varsayılan ses sistemi de ortanın üzeri kalitedeyse dahili bluetoothların ses kalitesinden hiçbir farkı olmuyor. Bas ve tizler beni epey memnun ediyor. Dikkat etmeniz gereken nokta telefondan sesi bir iki tık kısıp araçtan ses açarsanız daha kaliteli ses alabiliyorsunuz. Ayrıca samsung s9 plus cihazımla telefon görüşmesi yaptığımda ses performansı da hiç fena değildi. Kısacası bu cihazı tavsiye ederim. Fiyat sizi aşmıyorsa alabilirsiniz.
    Teşekkür ederim bilgiler için. Bir şey daha sorayım. Kimisi bunlardan bazıları için çakmaklığa tam oturmuyor diyor. Sizinkinde durum nasıl?

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Başka araçların çakmaklığını bilemem ama focus aracıma cuk diye oturuyor. Sadece cihazın boyu bir parmaktan az daha uzun olduğundan dolayı çakmaklıkla vitesiniz yakınsa bir ihtimal eliniz çarpabilir. Bende vites biraz ilerde olduğu için pek çarpmıyor ama bu tip el çarpma şikayeti olanları okumuştum almadan önce. Sizin aracın dizaynına göre değişken bir durum bu. Ayrıca bağlantı kopması veya sigorta attırması şeklinde hiçbir sorun da yaşamadım bu zamana kadar.
  • 2 tane değiştirdim bunlardan. İzmir/Dikilide bile sıkıntılıydı.
    Kaset adaptörü aldım kafam rahat etti. Tertemiz ses. Tak kabloyu dinle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestgr

2 tane değiştirdim bunlardan. İzmir/Dikilide bile sıkıntılıydı.
    Kaset adaptörü aldım kafam rahat etti. Tertemiz ses. Tak kabloyu dinle.
    Benim teypte kasetçalar yok cd çalar var sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Benim teypte kasetçalar yok cd çalar var sadece.

Alıntıları Göster
    https://tr.aliexpress.com/item/4001050523269.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5a9f592aF0Uj7n&algo_pvid=e31c3deb-96ab-4fc4-aa75-de9a11f2907d&algo_expid=e31c3deb-96ab-4fc4-aa75-de9a11f2907d-11&btsid=0ab50f6115970847854668664eeb7c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ilacınız şu tarz bir alet.

ABD'de dediğiniz fm transmitter'lar çok meşhur çünkü FM yerine AM ve uydu radyolar daha yaygın. Bu nedenle 2014'te gelirken bu tarz bir fm transmitter almıştım. Sanırım 40 dolar ödemiştim. ABD'de çok güzel çalışan alet istanbulda hiçbir halta yaramadı. İzmirde de farklı olmaz. En ufak frekans karışmasında müzik zevkini öldürüyor.

Yukarıda linkini verdiğim tarz bir adaptör aldım 5 yıldır kullanıyorum. Aracın arkasına takılıp teybten AUX çıkışı sağlıyor. Bu çıkışı da line in kablosu yerine bluetooth ile verdiği için telefonu direk bağlayabiliyorsunuz. Şarkı ismini ekranda göremeseniz de direksiyon tuşları da işe arauabiliyor.

Benim citröen araçımnda Rd45 teybe bu şekilde kullanıyorum. Cızırtı yok, navigasyon yönlendirmesinde veya park sensörü öteceği zaman sesi kendisi kısıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.