Şimdi Ara

C++ Sorularım var acil yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C++ sorum var hoca sürekli bu tarz soruyor nasıl tasarlanıyor 1. soru _??

C++ Sorularım var acil yardım...

• Up..
  • up up
  • up +1905 :)) Buraya koymayı düşünen bir tek ben değilmişim 4.Kez bu dersin bütüne giricem.
  • @£XE @£XE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel sorular hocanızı tebrik ederim.Yapabildiniz mi??
  • hannibal1903 H kullanıcısına yanıt
    Biz yaptığımızı düşünüyoruz da puan olarak beklediğimiz sonuç gelmiyor :)
  • Yapamadıysanız yardımcı olmaya çalışırım :))
    1.soruyu şıklarıyla birlikte yapabilirsek gerçekten çok iyi olur.
  • Yarın akşam yaparız inş. :)

• Yarın akşam yaparız inş. :)

bekliyoruz :)
  • Yazdığınız kısmı atın üzerine devam edek,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannibal1903 -- 12 Ocak 2015; 18:50:02 >
  • Ben yazmıştım bir şeyler ama şuan tam hatırlamıyorum.Akşam yazıyım yazdığım kadarını.
  • Gençler bu hangi dilde kodlanacak

C++ ile.
  • Pek zamanım olmuyo ondan yazamadım en Son ne zamana yetişmesi gerekiyor bu

• Bütünleme sınavlarına hazırlık niyetiyle cumartesi-pazar'a kadar vakti var.
  • 2. soru:
    This Pointer her class (member) methodunda bulunan ve nesnenin kendisini işaret eden pointerdir.
    Member acces specifier, data hiding ile alakalı olup private public ve protected dır. ( örneğin: dışardan erişilmesini istenmeyen data memberları private yaparsınız )
    Friend functionlar classın her türlü üyesine(private public vs. farketmez) ulaşabilen functionlardır. Friend functionlar implemente(gerçeklenirken) scope resolution operatörü( :: ) kullanılmaz. Classın herhangi bir yerinde bulunabilirler.(ister private ister public kısmına yazın farketmez, genel olarak en tepeye yazılırlar -eğer varsa-)
    Soyut sınıf (abstract class) tamamen soyut olup bu classa ait nesne oluşturamazsınız(polymorphism(çok yönlülük) kuralları dahilinde pointer oluşturabilirsiniz). örnek olarak Shape diye classınız olduğunu düşünün, bundan kare, üçgen vs classlar oluşturup bu classlardan nesne üretebilirsiniz ama Shape diye bir şey yoktur soyut bir kavramdır, bu sebeple direkt olarak Shape nesnesi oluşturamazsınız. edit: C++ bir classı abstract yapmanız için o classın en az bir member functionunu "pure virtual function" şeklinde tanımlamalısınız.
    Operatör overloading yaparken overload yapılacak fonksiyonun en soldaki argümanına(leftmost argument) bakılarak member function olup olmayacağına karar verilir, eğer en soldaki argüman classımızın tipinde değilse non-member olarak implemente edilmeli. örneğin std::ostream& operator<<(std::ostream& o, const T& obj); non-member olmalı çünkü leftmost argümanı ostream türünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knowledqe -- 13 Ocak 2015; 2:57:44 >

• Sınavda tanım olmayacakmış 1.soruya da bakabilir misiniz?Özellikle b ve c şıkları.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.