Şimdi Ara

C dilinde compound operatorleri ile bitwise operatorleri arasındaki farklar nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • C dilinde compound operatorleri ile bitwise operatorleri arasındaki farklar nelerdir ? Hangi durumda hangisi kullanılmalıdır ? son olarak birde şöyle bir sorum var " >> " operatörünü kullanırken bitlerden fazla kaydırma işlemi yaparsak ne olur?[(0000 0111)>>3 gibi]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bitwise operatörler bit düzeyindeki işlemler içindir. Diğerleri zaten normal byte/bytes düzeyi işlemleri için.
    Böyle bir soru sorduğuna göre normalde Bitwise operatörle ile işin pek olmaz. Diğerleri ile hemen her şeyi halledersin.

0000 0111 >> 3 = 0000 0000 olur. Yani sürekli 2 ye bölüp tamsayı kısmını alırsın ve sonunda 0' a ulaşırsın.
  • Stack S kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşşekür ederim
    şöyle bir sorum daha var
    a = 5
    b = 3
    if(a > b || ++b > 3)
    bu kodda b nin son değeri 4 mü olur , 3 mü olur ?
  • waytçaklıtmoğa W kullanıcısına yanıt
    Bu kadar basit şeyi kendi bilgisayarında denemeden sormak 3 mü olur 5 mi olur yoksa 3'ün 5'i mi olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • waytçaklıtmoğa W kullanıcısına yanıt
    Kontrol yapıldığı ve tam bir değer ataması yapılmadığı için "3" olarak kalmaya devam eder.

vonderplanitz' in de dediği gibi deneyerek bunları canlı canlı test edebilirsin.
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    cümleyi tam anlayamadım fakat bilgisayar programlamayı öğrenmek isteyen birinin cok basit birşeyi dahi bilgisayarda denemeden sorması zaten felsefi olarak da yanlış.

• demek istedigim şey su,dediginiz gibi düsünen biri bu konu başlıgını acmadan da ogrenbilirdi,burda hem fikir olmalıyız bu iş için siteler var.Ya da direkt ufak bir araştırmayla bile bulunabilme olayı var arkadaş araştırma konusunda programlamadan daha tecrübesiz onu demeye çalıştım.Yani lafın özü kendisi bulabilirken onu yerine birini sihirli degnekle ogretmesini beklemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I0SER_b0y -- 12 Ocak 2020; 21:38:54 >
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    Okey ben de "bilgisayarda kolaylıkla denenip görülebilecek bir problem" dedim. Ki bunu sorunun yöneltildiği Stack te hemfikir. Tartışılacak konu bile değil.

• C dilini sadaece ingilizce kitaplardan çalışın çünkü türkçe kitaplarda undefined behavior'dan bile bahsedilmiyor, kodlab seçkin dikeyeksen hepsi çöp hepsi hatalı özellikle kodlab her önüne gelen yazıyor ve çöp.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.