Şimdi Ara

C# access İşlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1- Ben Market rogramı Yazdım Kaar Kısmı Vs Yapım Ama Şimdi Access Verileri Günlük Ve Aylık Olarak Bir Yere Toplamam Gerekiyor Acaba Nasıl Yaparım Her Alışverişte Kaar I Yazıyor ve Sonuçta Hepsini Topluyor Ben bunları Günlük apmak istiyorum...

2-Adet Kısmı Yaptım ve Adet i 5 in Altında Olan Adetin İsminin Labelde Yazmasını istiyorum mesela

Kola 20
    Makarna 4
    Su 10

Burdan Makarnanın Labelde Yazmasını istiyorum Nasıl Yaparım

Şimdiden Teşşekürler :)

• Access verileri derken ? Problemi biraz daha açar mısın ? :)
  • Adet Kısmı Var Ürünün Adet i Ben istiyorumki Eğer Adet 5 in Altında olan varsa Label2 de Adı yazsın

Access Verileri Derken Veri Kaar İstiyorumki Kaarlar Günlük olarak Bir Yere Toplansın Mesela Bu Gün Gün içinde 50tl Kaar Yaptım Pazartesi günkü Kaar 50 tl olucak gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HellForce007 -- 12 Mayıs 2014; 12:46:37 >
  • HellForce007 kullanıcısına yanıt
    Kar'ı tutabilmen için geliş malın geliş fiyatı ve satış fiyatı olarak 2 tane fiyata sahip olman lazım. Bunu veritabanına 2 tane alan şeklinde yazdır istersen direk 2'sinin farkını da farklı bi field'e yazdırabilirsin. Sonra bunları veritabanından çekiceksin sonra da

double dbProfit = 0;

foreach(Datarow n in (Datatable'nin ismi))
    {
    dbProfit += Convert.ToDouble(n[field_ismi]));
    }

şeklinde yazdırcaksın. Ötekinde de gene aynı işlem içine if koyup eğer adet 5'den düşükse Label2.Text = "Ürünün Adı"; diyip yazdırcaksın.
  • Ben Kaar Yazdırıyorum ama kaarları Günlük Ve Aylık oarak bir Kısma Yazmasını istiyorum nasıl yaparım :)
  • HellForce007 kullanıcısına yanıt

lblDailyProift.Text = dbDailyProfit;
    lblMonthlyPaid.Text = dbMonthlyProfit;
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLims

lblDailyProift.Text = dbDailyProfit;
    lblMonthlyPaid.Text = dbMonthlyProfit;

Hocam Bu Kodları Nereye Yapıştıracağım Tam Anlamadım :(
  • Insallah odevdir bu. Yoksa boyle bir ise market emanet edecek zihniyetin aklindan zoru vardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet Ödev :)
  • Yani bunun belli bir yeri olamaz. Uygun yer senin formu nasıl düzenlediğinle falan ilgili bi durum. Eğer bu bilgileri metodla alıyosan metotda kullanırsın eventte yapıyorsan eventin içinde kullanırsın ama benim orda kullandığım label ismi veya double değişkenin ismi tamamen temsili senin kendi değişkenlerin ne ise ona göre düzenliyiceksin kopyala yapıştır olmaz.

Anlaşılan bu konuda bilgilerin biraz eksik bence windows kontrolleri nelerdir ne işe yarar çift tıkladığında arka tarafta oluşan işlem nedir falan diye araştırırsan senin için daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLims -- 13 Mayıs 2014; 20:03:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.