Şimdi Ara

Büyük Kapasiteli SSD Önerisi ve SSD Kutular Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, fotoğraflarım için büyük bir SSD 'ye ihtiyacım var, 1TB ve üstü disklere bakıyorum. Samsung ve Sandisk'ten başka pek alternatifim yok Türkiye'de. Öneriniz nedir?

+ cahil sorusu olacak ama daha ucuz olabilmesi için dahili alıp SSD kutusu ile kullanmak ne kadar mantıklı, veya her kutu her diske oluyor mu?

• Eğer fotoğrafları arşivleyecekseniz bence ssd gereksiz olur.
    Tabii fotoğraf düzenleme vs. uğraşıyorsanız o zaman ssd alınabilir.

Ama sonuçta en fazla 20-25 veya 30 mb raw dosyalarıyla uğraşacaksınız. Bence hızlı bir hdd daha mantıklı olur.
  • arşiv filan yapacaksınız bu durumda ssd 250gb bile işinizi görür ihtiyaca göre ek olarak 1tb hdd alabilirsiniz yüksek performanslı bir sisteminiz yoksa zaten ssdyi almanıza bile gerek yok kutu derken ne demek istediğinizi anlayamadım
  • Arkadaşlar, ben konuya yabancı değilim, benim ihtiyacım SSD çünkü gibabyte'larca ham fotoğrafım var, bunlar cloud sistemlerde olamıyor çünkü upload yıllar sürüyor, normal HDD'ler zaman içinde bozuluyor, ssd almam şart.

Sorumda neden SSD almalıyım da demedim aslında ama :)
  • 2.5 inç hdd kutularının hepsi olur. ssd ile hdd'nin bağlantı yerleri aynı.
  • Bende hdd taraftariyim ama siz bilirsiniz tabiki

Her 2.5inch kutuda calisir ssdler sorun degil en ucuz urunu secin hizla isiniz yok sizin zaten devamli kullanilmayacagindan arizalanmazda :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.