Şimdi Ara

BURSADA GEZİLECEK YERLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hafta içi günü birlik bursaya gitmeyi düşünüyorum daha önce hiç gitmedim nereleri gezebilirim nasıl ulaşırım otobüslemi feribotlamı gitmek mantıklı öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• istanbuldan geliyorsan feribot daha iyi bence. hem önce mudanya da biraz turlarsın sonra mudanyadan şehir merkezine otobüsle falan geçersin
  • Ulu camii ordan teleferige geç uludaga çık gez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcruel

Merhaba arkadaşlar hafta içi günü birlik bursaya gitmeyi düşünüyorum daha önce hiç gitmedim nereleri gezebilirim nasıl ulaşırım otobüslemi feribotlamı gitmek mantıklı öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

hocam bursaya feribotla gelin istanbuldaysanız feribottan indiğiniz gibi otobüsler oluyor direk şehir merkezine rahatlıkla gidersiniz. gezilecek yerler ;

ulucami
    tophane
    kozahan
    ve en önerdiğim şudur teleferik ile uludağa çıkmak. o kadar güzeldir ki o teleferik manzarası dünyanın en uzun teleferik hattıdır. teleferik kalkış yerinden kahvenizi alın ve manzaranın tadını çıkarın derim :) ama yok ben
    soğuk sevmiyorum derseniz daha çok şehir içinde yerler daha çok önereyim.
    cumalı kızık
    bursa şehir müzesi
    saltanat kapısı zaten tophane ile aynı yerdedir.
    tirilye olabilir ama şehire uzaktır çok güzel yerdir türkiyede böyle yer bulamazsın.

• istanbul tarafından geliyosan budo en mantıklısı. hem hızlı hem ucuz. ayrıca mudanya trilye tarafını gezme fırsatı verir. mudanyadan otobüsle emeğe kadar git indiğin yerdede metroya binip şehreküstüne kadar metroyla devam et. sonra bayırdan yukarı doğru yürüyerek çık yani kalabalık olan yoldan kapalı çarşı bakırcılar çarşısı aynalı çarşı gümüşçüler çarşısı v.b geze geze çık. atatürk cad. geldiğinde önerim tophaneye çık ilk önce sağ tarafında kalan surların olduğu yer. orda devlet hastanesine kadar sağdan sağdan devam et. tam hastane karşısında yani aynı zamanda yolun sonunda bankları olan şehir manzarasıda güzel olan biyer var bursa manzarası artık sadece ordan güzel izleniyor (diğer tarafı tokiler kapattı) orda biraz vakit geçirdikten sonra geri gel tophane başındaki osmangazi türbesini gez. sonra tekrar atatürk caddesi tabiki ulucami. sonra yıldırım tarafına yürüyerek geç setbaşı (belki ırgandı köprüsü) ordan yeşil türbeye doğru devam et ordada güzel yerler var. sonra emirsultan. eğer vaktin kalırsa teleferik uludağ bakacak taraflarınada gitmeni öneririm.

• ulu camii tophane orhan , osman gazi türbeleri zaman kalırsa cumalıkızık köyüne gidebilirsin

• Bursa

• SAKIN GÖRÜKLEYE GELME. BEN DE KAÇIYORUM HEP ZATEN ORDAN.

istanbul rules
  • Bursa çocuklarına dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Isilrá

quote:

Orijinalden alıntı: mrcruel

Merhaba arkadaşlar hafta içi günü birlik bursaya gitmeyi düşünüyorum daha önce hiç gitmedim nereleri gezebilirim nasıl ulaşırım otobüslemi feribotlamı gitmek mantıklı öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

hocam bursaya feribotla gelin istanbuldaysanız feribottan indiğiniz gibi otobüsler oluyor direk şehir merkezine rahatlıkla gidersiniz. gezilecek yerler ;

ulucami
    tophane
    kozahan
    ve en önerdiğim şudur teleferik ile uludağa çıkmak. o kadar güzeldir ki o teleferik manzarası dünyanın en uzun teleferik hattıdır. teleferik kalkış yerinden kahvenizi alın ve manzaranın tadını çıkarın derim :) ama yok ben
    soğuk sevmiyorum derseniz daha çok şehir içinde yerler daha çok önereyim.
    cumalı kızık
    bursa şehir müzesi
    saltanat kapısı zaten tophane ile aynı yerdedir.
    tirilye olabilir ama şehire uzaktır çok güzel yerdir türkiyede böyle yer bulamazsın.

istanbuldan geliyorum öneerilerinize uyarak feribotla geciçem fakat varış yeri bursa ve bursa do çıkıyor hangise geçmeliyim ilk olarak cumalıkızık'a geçmeyi düşünüyorum feribottan indikten sonra oraya nasıl geçebilirim cumalıkızıkta kahvaltı yapıp gezdikten sonra kozahan tophane ulucami bursa şehir müzesi ırgandı köprüsü gezmeyi düşündüğüm yerler ulaşım konusunda sıkıntı yaşarmıyım birde sıralama olarak hangisinden başlamalıyım yollarda zamanın boşa geçmesini istemiyorum vaktim kalırsa çarşlarıda gezmek istiyorum oraya gelip iskender yemeden kestane şekeri almadan olmaz yemeği nerede yemeliyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.