Şimdi Ara

Bulgaristandan Vekaletle Araç Getirmek (Yardım-Bilgi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar merhabalar. Daha önce benzer konular araştırılmış olabilir ama ben hem vekaleten hem de 2 yıl vizeli 2015 topiği bulamadım.
    Durum şudur; Arkadaşım 2015'teki kanun değişikliğinden sonra Bulgaristandan araç alma konusunda ısrarcı olmaya başladı. Ankarada araç bulup sahibiyle konuştuk. Sahibi "Aracın sahibi Bulgaristanda, aracı vekaleten verecek. Ağustos 2015 te giriş yaptı, Ağustos 2017 de çıkış yapan gerekiyor" dedi.

Şimdi birkaç sorum var;

1) Kanundan önce giriş yapan araçlar için tekrar vize almak gerekiyor mu yoksa 2 yıllık vizeden doğrudan yararlanabiliyor muyuz?
    2) Vekaleten aldığımız aracın sahibi 1 yıl sonra satmak istesek sıkıntı çıkartabilir mi? Tek taraflı iptal vs..
    3) Aracı vekaleten Türkiyede kullanmanın herhangi bir yasal engeli olmadığı söylendi, ama bazı sitelerde yasak deniyor doğrusu nedir ?
    4) Aracı vekaleten almadan önce teminat bedeli ödememiz gerekiyor mu?
    5)Bu işin mafyaları Türkiyede çok biliyorsunuz, ilk 4 maddede bir sıkıntı çıkmaması durumunda motorun change yaptırılmadığını, arabanın çalıntı vs olup olmadığını daha aracı almadan nasıl anlayabiliriz? Ya da anlayabilir miyiz?

Sorulara cevap vermeye çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bu konuda çok bilgimiz yok, bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.

İyi forumlar.

• Bende merak ediyorum lakin forumda konu hakkında bilgi sahibi olan yok sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.