Şimdi Ara

Buji yağlanması 2003 corolla sedan

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu hafta sonu bujileri değiştirme işine girdim ve bunu ilk kez yapıyordum. Aldığım orjinal Denso bujileri taktım fakat beni kötü bir süpriz karşıladı. Neyse aracım yaklaşık 185 binde ve 110bin km dir BRC otagaz ile kullanıyorum. Bujileri sökerken soldan 3 tan ateşleme bobini etrafonda az az yağlanma vardı fakat soldaki 3 bujinin kendileri kupkuru idi. Fazla sorun etmedim. En sağdaki bobin birsaz daha fazla yağlı idi ve bujiyi söktüğümde bujide bayağı yağ olduğunu gözlemledim. Araçta herhangi bir sorun yok fakat soğuk havalarda ısınana kadar teklemeler başladı ve sanki çekişde azalma olduğunu hissediyorum. Ayrıca en sağdaki bobin diğer bobinler gibi yuvaya tam oturmuyor 2-3 milim boşluk kalıyor civata ile sıkınca oturuyor fakat diğerleri öyle değil, diğerleri takınca tam yerine oturuyor. Babinlerin yerini değiştirdim fakat bobinden değil en sağ boşluğa hangi bobini taksam tam oturmuyor. Yuvada sorun var sanki. Bir yardım lütfen, neler yapabilirim?

• Arkadaşlar sorunum devam ediyor, Bujilerdan en sağdakinin bujinin ateşleme yaptığı tırnak yerinde yağ oluyor. Bu neden olur, diğerlerinde ateşleme yaptığı yerde hiç yağ yok. Sadece en sağdakinde var. Ne yapabilirim?
  • Inanin cok ilginc bi durum. Yorum yapmak cok zor. Biryere gosterdiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • excalibur13 kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu cozebildiniz mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.