Şimdi Ara

Buji ve kablosuna sürülen krem gibi olan şey hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler araba yeniyken ilk buji değişiminde, buji kablosunu söktüğümde böyle beyaz krem gibi bişey sürülüydü orada. e zamanla sök tak sök tak eser kalmadı o şeyden. nedir ne değildir ne işe yarar? sanırım oksit yapmasını engelliyor emin değilim. buji değişiminde bundan sürmek gerekir mi adı nedir nerede buluruz..

saygılar

• valla onu zamanında bende merak ediyorum gres yağına benziyor
  • Silikon veya PTFE esaslı grestir.

İki tiptir, elektrik ileten, elektrik iletmeyen. Eğer sadece metal klips kısmında ise elektrik ileten tiptir, akü başlarında da benzeri kullanılmıştır. Körük veya conta kısmında ise elektrik iletmeyen tiptir (di-electrric grease).

Kablo ucundaki lastik körüğün porselene yapışmasını, içeriye nem girmesini engeller, ısıdan contanın kurumasını yavaşlatır. UV'ye maruz kalan, güneş gören yerlerde kullanmayın.
  • yani buji kablosu içine silikon spey sıksam işe yarar mı kardeşim? yani işe yaramak derken bir sorun yok ama o beyaz kreme benzer şeyin görevini üstlenebilir mi yani silikon sprey..
  • damonbounce kullanıcısına yanıt
    Sprey silikonu hiç denemedim. Bazı arabalardaki gibi bujiler eksoz manifolduna yakınsa kısa zamanda kuruyabilir.

Sprey silikonlar pek kaliteli de olmuyorlar. Bulamıyorsanız bence bildiğimiz beyaz vazelin daha iyi. Metal kısma gelmesin pek, onun görevi porselenle kablodaki lastik kapak arasında.
  • anladım sağolasın kardeşim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.