Şimdi Ara

bu tür bir pci to pci-e çevirici kullanan var mı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

pci yuvası olan bir anakart ve bir alay pci-e ekran kartım var

http://www.virtuavia.eu/shop/pci-32-bits-1-x-pci-express-adapter-.html

böyle bir çevirici işe yarar mı????

• takılan e.kartından 1x verim alabilir. 1x'in performansa etkisini görmek lazım..
  • Ürünün sayfasında PCI-E 16x desteklediği yazılmış, ürünün fiyatı bu sitede 49.90 €, artı elinizde de bir alay PCI-E ekran kartı varmış, böyle masraf yapmaktansa, elinizde kullanacağınız kartın dışındaki ekran kartlarını, mevcut anakartınızı satın, ayrıca bu aparata vereceğiniz 49.90 € parayı da bütçenize ekleyin ve PCI-E destekli, sisteminize en uygun olan bir ankart alın, hatta ekstradan RAM bellek bile alabilirsiniz gibime geliyor, selamlar.
  • Sisteminin tüm bileşenlerini bilmiyorum ama o çeviriciye vereceğin paraya arkadaşların dediği gibi anakart+ram alabilirsin
  • bu çevirici agp slota sahip eski sistemlerde ancak paradan tasarruf yaptırır......
    mesela benim elimde p4 3 ghz ve p4p800se anakart 2 gb ddr 400 lü sistem var.şimdi ben yeni sistem terfisi yapsam ramlar değişecek cpu değişecek anakart değişecek bunların 3 de bana en az 400 tlye mal olacaktır (oda en ucuz anakart (sıfır) en ucuz işlemci 4 gb ram birde işletim sistemi win7 home premiumu (64 bit-box)eklerseniz dahada fazla tutar......
    çevirici ve ekran kartı almak daha ucuza geliyor..... ama cpumuz dar boğaz yapmasına rağmen acaba agp slotumuza oranla daha iyi performans verecek mi kart?
    nedenine gelince pci slotun band genişliği bildiğim kadarıyla agp 8x den çok daha düşüktür.
    pci slota çevirici taksanız bile nasıl pciex 16 slot band genişiliği elde edersiniz ki?
    bence adamlar çeviriciyi satalım diye yalan söylüyorlar.......
    fakat eğer çeviricinin üstünde özel bir arabirim varsa bunu bilemem... ama olsa bile siz çevirciyi pci slota takıyorsunuz..... pci slotun bant genişliği bellidir.......

biri alırsa bu çeviriciyi 3dmark 2006-2003 sonuçlarını merak ediyorum........ alan arkadaşlar testleri yaparsa ve buraya screenshot eklerse sevinirim.....
    eğer iyi sonuçlar alınıyorsa eski sistemler için avantaj sağlayabilir..... ama cpu darboğazı alacağınız performansı düşürür.. ancak mesela p4 3ghz e 5650 pciex taktığınız zaman alacağınız skor mesela 21000 ise cpu darboğazına rağmen aynı işlemciye 5970 yada pciex 6990 taktığınızda alacağınız sonuç daha fazla olacaktır..........
    denemek lazım bu çevirici ile pciex 6990 yada 5970 i........
    ekran kartına boşuna para vermemiş oluruz çünkü zaten şu anki anakartlar pciex tabanlı olduğundan sistemi komple upgrade ettiğinizde elinizde zaten almış olduğunuz pciex kart hazır olarak bulanacaktır...

ama bir sorun daha var ilk sorun band genişliği sorunu ; ikinci sorun ise o çeviriciyi pci slota takıp üstünede pciex ekran kartını takarsanız kasaya ekran kartı sığmayabilir... çünkü slotun zaten standart olan yüksekliğine sizler birde çevirici takıp üstünede pciex tabanlı ekran kartı takarsanız ekran kartının portlarının olduğu bölümü kasaya sığdırmak çok zor olacaktır.. eğer tabiki anakartı kasasız kullanmayı düşünüyorsanız yada yüksekliği çok daha uzun bir kasa kullanıyorsanız başka.........
    sonuçta artı birde kasa masrafı çıkma olayı var..............

• ekran kartları hakkında çok bilgim yok...
    bu çevirici işi ise birden aklıma geldi tarayınca linkteki aleti buldum...

merak ettiğim yanı performans alınıp alınmadığı idi,
    zira pcl ekran kartlarında şimdiye kadar 1 tane 128 mb lık gördüm, o da hayal gibi... hala da gerçekten elimde var diyen arkadaştaki 128mb lık pci bir ekran kartı mı bilemiyorum...

ayrıca bu tür bir çeviriciyi tek kullandığını beyan eden yabancı bir sitedeki ses stüdyosu sahibi bir herifti, o da çok bilgi vermemişti...

yorumlarınız için teşekkür ederim...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemdede -- 12 Mart 2011; 11:39:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.